MSI B450M-A PRO ve RX 5700 uyumlu mu?

• Konuyu başlatan ROEXX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 760
Bütçe
2600

ROEXX

Hectopat
Arkadaşlar selamlar.
MSI B450M-A PRO Max M.2 anakartım var. MSI Mech GP RX5700 almayı düşünüyorum fakat anakartım PCI-e 3.0 iken ekran kartı 4.0 bu bir sorun yaratır mı? Ve 650W PSU yeterli olur mu? Diğer bir seçeneğim Zotac 2060, tavsiyeniz var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, uyumludur. Güç kaynağınızın modeli nedir? Anakartınızın PCI-e 3.0 sadece veriyolu transfer hızını gösterir, bir uyumluluk sorunu da çıkartmaz. İşlemciniz nedir?

Evet, uyumludur. Güç kaynağınızın modeli nedir? Anakartınızın PCI-e 3.0 sadece veriyolu transfer hızını gösterir, bir uyumluluk sorunu da çıkartmaz. İşlemciniz nedir?
Hocam, frisby kasanın içinde geldi psu sanırım frisby marka, bilgisayarcıda olduğu için bütün donanım söyleyemiyorum maalesef, faturaları falan da kontrol ettim yazmıyor psu markası. Ürün bilgilerinde 601W-750W yazıyor ama belki yardımı dokunur. 2600x işlemcim. Cpu hesaplayıcıda hesapladım donanımı 650W bir psu önerdi o da...

@ROEXX 650W kağıt üstünde yeterli olur ancak Frisby gibi kötü bir markanın güç kaynaklarına, o sistem emanet edilmez ama illa "Takacağım" derseniz; takabilirsiniz.

PSU üzerinde 2 adet 6+2 pin bulunuyor, RX 5700'ün istediği de 8+6 pin, yani güç kaynağı pinleri de yeterli ama kalite olarak yolda bırakabilir :(

@ROEXX 650W kağıt üstünde yeterli olur ancak Frisby gibi kötü bir markanın güç kaynaklarına, o sistem emanet edilmez ama illa "Takacağım" derseniz; takabilirsiniz.

PSU üzerinde 2 adet 6+2 pin bulunuyor, RX 5700'ün istediği de 8+6 pin, yani güç kaynağı pinleri de yeterli ama kalite olarak yolda bırakabilir :(
Beni şöyle 10-15 gün idare eder mi sence? Bütçeyi büyük oranda erittim çünkü ekran kartı ile SSD bile takamadım henüz 😑😑 10-15 gün sonra hangi psu ile devam etmemi önerirsin?

@ROEXX ne yazık ki AMD sürücü konusunda kötü işler çıkartıyor. Nvidia tarafında ise işler güzel, sorunsuz sürücüler ile baş ağrıtmıyorlar ama AMD şans işi de olabiliyor. Hepsi kötü demek olmaz.

Güç kaynağı konusuna gelirsek; Fsp Speed Series 600w 12cm Fan 80plus Bronze Hydro (5yıl Garanti) - n11.com 5 yıl garanti sunuyorlar, bu da güç kaynaklarına güvendiklerini gösterir. Benim de tavsiyem bu yönde.

Bu güç kaynağı ile RTX 2060 veya RX 5700'ü tam olarak beslersiniz.

@ROEXX ne yazık ki AMD sürücü konusunda kötü işler çıkartıyor. Nvidia tarafında ise işler güzel, sorunsuz sürücüler ile baş ağrıtmıyorlar ama AMD şans işi de olabiliyor. Hepsi kötü demek olmaz.

Güç kaynağı konusuna gelirsek; Fsp Speed Series 600w 12cm Fan 80plus Bronze Hydro (5yıl Garanti) - n11.com 5 yıl garanti sunuyorlar, bu da güç kaynaklarına güvendiklerini gösterir. Benim de tavsiyem bu yönde.

Bu güç kaynağı ile RTX 2060 veya RX 5700'ü tam olarak beslersiniz.

700-750W almam daha iyi olmaz mı?
RX5700’ü sipariş ettim sürücü sorunuyla karşılaşmam umarım, karşılaşırsam da ne yapmam gerektiği ile ilgili tekrar rahatsız edebilirim umarım 😊 çok yardımcı oldun çok teşekkür ederim.

700-750W almam daha iyi olmaz mı?
RX5700’ü sipariş ettim sürücü sorunuyla karşılaşmam umarım, karşılaşırsam da ne yapmam gerektiği ile ilgili tekrar rahatsız edebilirim umarım 😊 Çok yardımcı oldun çok teşekkür ederim.
Rahatsızlık mı? Saat sabah 12'den, gece 5'e kadar aktifim, istediğini sorabilirsin.

700W-750W senin keyfine kalmış bir şey, bütçe var ise alabilirsin ama uzun süre upgrade yapmanı gerektirmeyecek bir sistem olduğu için 600W önermiştim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı