MSI B550-A Pro anakarttan ses çıkışı alınmıyor

Batuhanyildirim

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
Adata xpg 8+8 3600 mhz
SSD veya HDD modeli
Kingston 1TB KC3000 SKC3000S/1024G NVMe M.2 SSD
Ekran kartı
MSI Radeon RX 6800 Gaming Z Trio 16G V1
Anakart
MSI B550-A Pro
İşlemci
Ryzen 5 5600x
MSI B550-A Pro anakartımın ön veya arka panelindeki 3.5mm jacktan hoparlörüm için ses alamıyorum. Kulaklığım USB ile bağlı ses sıkıntısı yok kulaklığın USB'sinden hoparlör ile ses almaya çalışınca ses veriyor hoparlörde bir sıkıntı yok Windows ses çıkışı olarak sadece kulaklığımı ve HDMI ile bağlı monitörümü gösteriyor ancak ben 3.5 mm arka panelden hoparlörden ses almaya çalışıyorum tüm gün denedim driver, Update vs her şeyi araştırdım ancak bir sonuç elde edemedim yardım eder misiniz?
Not: Realtek driverlarını yükledim ancak Realtek Audio Console'u açmaya çalışınca rpc hizmetine bağlanamıyor hatası alıyorum.

Yüklü olan ses sürücüsünü DDU ile kaldırıp tekrar yükleyip deneyin. DDU ile tekrar yükleme seçeneğini de kapatın.

img_57d5d578c44c4.png

Hoparlöre tıklayıp çıkışı seçmen gerek.

Eki Görüntüle 1800910

Hoparlöre tıklayıp çıkışı seçmen gerek.

Konuda belirttiğim gibi sıkıntım zaten burada gözükmemesi geçiş yapmayı biliyorum.

Yüklü olan ses sürücüsünü DDU ile kaldırıp tekrar yükleyip deneyin. DDU ile tekrar yükleme seçeneğini de kapatın.

Realtek sürücelerini kaldırıp tekrar yükledim dediğiniz gibi ancak hala sorunum çözülmedi USB ses kartından hoparlörden ses almaya devam ediyorum HyperX Cloud 2 kulaklığımı 3.5 mm jack ile bağlamayı denedim bilgisayara yine ses çıkışlarında gözükmüyor hiçbir şey.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    76,9 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemi nedir? 10 mu, 11 mi? Aygıt Yöneticisi'nden de kontrol eder misiniz?

Aynı anakartta aynı sorunu ben de yaşıyorum. Biraz araştırdım sanırım ses çipi arızalı.
Anakart üzerindeki ses çipine dokun yüksek ısı var mı kontrol edin.
Bende uzun süre el tutulmayacak kadar sıcak bu da arıza belirtisi.

MSI B550-A Pro anakartımın ön veya arka panelindeki 3.5mm jacktan hoparlörüm için ses alamıyorum. Kulaklığım USB ile bağlı ses sıkıntısı yok kulaklığın USB'sinden hoparlör ile ses almaya çalışınca ses veriyor hoparlörde bir sıkıntı yok Windows ses çıkışı olarak sadece kulaklığımı ve HDMI ile bağlı monitörümü gösteriyor ancak ben 3.5 mm arka panelden hoparlörden ses almaya çalışıyorum tüm gün denedim driver, Update vs her şeyi araştırdım ancak bir sonuç elde edemedim yardım eder misiniz?
Not: Realtek driverlarını yükledim ancak Realtek Audio Console'u açmaya çalışınca rpc hizmetine bağlanamıyor hatası alıyorum.

Sorunun kaynağını buldunuz mu? Deneyiminizi paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı