MSI B550 GAMING Plus anakart alınır mı?

cengizovic

Hectopat
Arkadaşlar, elimde Ryzen 5 3600 ve ASUS Dual 5600XT ekran kartı var. Anakart olarak 3 haftadır indirim takip ediyorum fakat uygun bir şey bulamadım.
Uzun vadeli ve kaliteli parça alma taraftarıyım her zaman. Şu an anakart için bütçem 900-950 TL civarı,

Vatan Bilgisayar'da şu an bu anakart 1383 TL, kaç haftadır bekliyorum indirimi uygun bir şey gelmedi. Harçlık avansımı da kullanıp bu anakartı alınır mı sizce? Gerçekten sırf anakart için biraz bütçeyi zorlayacağım. Başka anakart bakıyorum fakat kaliteli B450 anakartlar da 900-1000 TL arası, Ben bütçeyi zorlayarak B550 GAMING Plus anakartını alırsam MSI'nın geri ödeme kampanyasıyla birlikte 1117 TL civarı denk geliyor.

Sizce ne yapmalıyım arkadaşlar. İlk ve son kez PC alacağım. İleride anca yükseltme yapabilirim. Şu kardeşinize bir akıl verin lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabi ki alınır. Aynı sistemi B450M S2H anakart ile sorunsuz kullanıyorum. Yaklaşık 4 ay önce topladım sistemi sıkıntı yok. Sizin bahsettiğiniz anakart mofset soğutuculu iyi bir anakart yeterli olacaktır.

Tabi ki alınır. Aynı sistemi B450M S2H anakart ile sorunsuz kullanıyorum. Yaklaşık 4 ay önce topladım sistemi sıkıntı yok. Sizin bahsettiğiniz anakart mofset soğutuculu iyi bir anakart yeterli olacaktır.
Aslında b450 s2h alacağım ama ilerde yükseltme yaparım diye alıyorum b550 chipset, yoksa direkt b450 s2h alsam 900 TL cebimde kalıyor.

Aslında B450 S2H alacağım ama ileride yükseltme yaparım diye alıyorum B550 chipset, yoksa direkt B450 S2H alsam 900 TL cebimde kalıyor.

Hocam RTX 3000 serisi veya AMD 6000 serisi ekran kartınız Ryzen 9. nesil veya i9. nesil ve üstü işlemciniz olsa önerebilirdim. Fakat aynı sistemi kullandığım için anakarta bu kadar para vermek gereksiz geliyor bana. Onun yerine ben olsam işlemciye güzel bir kule tipi soğutucu alırdım. Veya ekran kartımı yükseltirdim ya da ekipman vs. alırdım. Tabi ki karar size kalmış. Bütçeniz el veriyorsa düşünmeden alabilirsiniz. 1000 TL fark olduğunu unutmayın tabii. Bu arada bu sistem sizi zaten 6-7 yıl çok rahat götürebilecek bir sistem 1080P'de.

Hocam RTX 3000 serisi veya AMD 6000 serisi ekran kartınız Ryzen 9. nesil veya i9. nesil ve üstü işlemciniz olsa önerebilirdim. Fakat aynı sistemi kullandığım için anakarta bu kadar para vermek gereksiz geliyor bana. Onun yerine ben olsam işlemciye güzel bir kule tipi soğutucu alırdım. Veya ekran kartımı yükseltirdim ya da ekipman vs. alırdım. Tabi ki karar size kalmış. Bütçeniz el veriyorsa düşünmeden alabilirsiniz. 1000 TL fark olduğunu unutmayın tabii. Bu arada bu sistem sizi zaten 6-7 yıl çok rahat götürebilecek bir sistem 1080P'de.
Hocam kaliteli bir şey almaya kalksam 900 TL tutuyor max sanki o kadar para verince 100-200 TL fazla verip daha iyisini almak da olabilir.

Son düzenleme:
Anakartı satın aldım arkadaşlar. Sağolun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı