Çözüldü MSI B550 Tomahawk BIOS güncellemesinden sonra sisteme görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhaba, B550 MSI Tomahawk anakartıma kitapçıkta yazdığı gibi Dragon Center kullanarak BIOS Update yaptım. Kuruluma hazırlanıyor aşamasına geldi geçti. Windows kapatılıyor ya da yeniden başlayacak gibi bir şey söyledi ve ekran kapandı gitti. Kasa çalışmaya devam ediyor. Kartta CPU Debug LED'i yanıyor. Ne yapacağımı bilemiyorum.
Lütfen yardım eder misiniz?
A65203BB-7306-46CA-A65B-33C417BFCB52.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
  • Başka bir bilgisayarda USB belleğin içine en güncel BIOS dosyasını atıp adını "MSI.ROM" olarak değiştirin.
  • Daha sonra anakartın girişinde BIOS FLASH tuşunun altında kare içine alınmış USB girişine USB belleğinizi takın.
  • Sonra bilgisayar kapalıyken Flash BIOS tuşuna basın. Bastıktan sonra orada bulunan ışığın yanıp sönmesi gerekiyor.
  • Işık söndüğünde BIOS güncelleme işlemi tamamlanmış oluyor.
Kaynak: https://download.msi.com/archive/mnu_exe/mb/E7C91v2.0.pdf
46. Sayfa.
Bundan sonraki güncellemeleri de Windows değil de BIOS üzerinden yapmanız daha sağlıklı olacaktır.
Bu durumda ya bios update i doğru yapamadınız yada bios down olmuş gibi geldi bana.
Biosu sıfırlayarak, flash button ile bios update deneyin. Eğer yine olmazsa teknis servis yolu gözükecek gibi
Hocam 1600 işlemci taktım görüntü geldi bios updatei de doğru yapmışım sürüm yükselmiş. Sonra kendi işlemcimi takınca da açıldı. Çok garip bi olay ben de kurcalamadım fazla.

Teknik servise götürdüm tüm gerekli testleri parça parça yaptıklarında anakartın sorunlu olduğunu sürekli kendini yenilediğini tespit ettiler. Ben de direk vatan bilgisayara götürdüm değişim talebinde bulundum.

Hocam 1600 işlemci taktım görüntü geldi BIOS Update'i de doğru yapmışım sürüm yükselmiş. Sonra kendi işlemcimi takınca da açıldı. Çok garip bir olay ben de kurcalamadım fazla.

Bana yardımdı olur musun ben yeni MSI MAG B550 Tomahawk aldım fakat elimde R3 1200 AF modeli işlemci var daha eve gitmediğim için deniyemedim bu işlemci ile görüntü gelir mi bir de anakart güncel bioslamı geliyor biliyor musunuz görüntü gelmez ise hangi BIOS sürümünü yüklemeliyim beta version mu yoksa normal olanımı beta sıkıntı çıkartabilir

Bana yardımdı olur musun ben yeni MSI MAG B550 Tomahawk aldım fakat elimde R3 1200 AF modeli işlemci var daha eve gitmediğim için deniyemedim bu işlemci ile görüntü gelir mi bir de anakart güncel bioslamı geliyor biliyor musunuz görüntü gelmez ise hangi BIOS sürümünü yüklemeliyim beta version mu yoksa normal olanımı beta sıkıntı çıkartabilir.

Bana yardımdı olur musun ben yeni MSI MAG B550 Tomahawk aldım fakat elimde R3 1200 AF modeli işlemci var daha eve gitmediğim için deniyemedim bu işlemci ile görüntü gelir mi bir de anakart güncel bioslamı geliyor biliyor musunuz görüntü gelmez ise hangi BIOS sürümünü yüklemeliyim beta version mu yoksa normal olanımı beta sıkıntı çıkartabilir.

Son versiyonu yükleyin beta olmasın ama. BIOS flashback işlemcisiz yükleyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı