MSI B550 Tomahawk SSD Yuvaları Nedir?

Bütçe
1500
4.0'dan kastim KC3000 veya 980 Pro gibi modeller. Attiginiz Kingston'dan daha iyi performans veren PCI-e 3.0 SSD'ler var yoksa.

Anladım hocam ama demek istediğim aradaki hız farkı bilgisayarımda ne gibi değişiklik yapar ben oyun için kullanıyorum misal oyunlarda açılış süresini hızlandırmıyormuş araştırdığım kadarıyla PC açılışını belki biraz etkiler bir de dosya aktarımını sanırsam onlar da çok elzem değil açıkçası kaçırdığım veya anlamadığım bir konu varsa söyler misin çünkü ben de anakartı veya diğer parçaları değişmeden maksimum verim almak istiyorum kasadan.

Yani kilit nokta oyunlar benim için, yükleme sürelerinde oyunlarda fark yaratmıyormuş M.2'ler kendi aralarında pek bir etkisi yokmuş.

Anladım hocam ama demek istediğim aradaki hız farkı bilgisayarımda ne gibi değişiklik yapar ben oyun için kullanıyorum misal oyunlarda açılış süresini hızlandırmıyormuş araştırdığım kadarıyla PC açılışını belki biraz etkiler bir de dosya aktarımını sanırsam onlar da çok elzem değil açıkçası kaçırdığım veya anlamadığım bir konu varsa söyler misin çünkü ben de anakartı veya diğer parçaları değişmeden maksimum verim almak istiyorum kasadan.

Yani kilit nokta oyunlar benim için, yükleme sürelerinde oyunlarda fark yaratmıyormuş M.2'ler kendi aralarında pek bir etkisi yokmuş.

Oyun tarafinda SSD olduktan sonra isterse SATA III olsun hocam PCIe 4.0 ile 3.0 arasinda cok fark olmaz. SSD olmasi onemli. Ancak sistem 4.0 SSD'ye kurulursa sistemis isleyisi genel olarak hizlanir, guncellemeler de oldukca hizli yuklenir.

Oyun tarafinda SSD olduktan sonra isterse SATA III olsun hocam PCI-e 4.0 ile 3.0 arasinda cok fark olmaz. SSD olmasi onemli. Ancak sistem 4.0 SSD'ye kurulursa sistemis isleyisi genel olarak hizlanir, guncellemeler de oldukca hizli yuklenir.

Yani şu an sistem hızlı çalışıyor kasma vs yaşamıyorum ama çok kararsız kaldım 1TB'den feragat etmeme değer mi acaba aradaki oluşacak hız farkı.

Yani şu an sistem hızlı çalışıyor kasma vs yaşamıyorum ama çok kararsız kaldım 1TB'den feragat etmeme değer mi acaba aradaki oluşacak hız farkı.
Sadece hız değil parça farkı da var iki SSD arasında. Daha piyasaya yeni sürülmüş ve tam olarak incelenmemiş bir ürünü tercih etmezdim. Ayrıca içerisinde DRAM'da bulunmuyor. bkz: DRAM Nedir? DRAM Özellikleri

Sadece hız değil parça farkı da var iki SSD arasında. Daha piyasaya yeni sürülmüş ve tam olarak incelenmemiş bir ürünü tercih etmezdim. Ayrıca içerisinde Dram'da bulunmuyor. Bkz: DRAM Nedir? DRAM Özellikleri

Peki son bir sorum olacak şu anki Windows kurulu olan PCI 3.0 SSD'nin slotunu değiştirip aşağıya takarsam onun olduğu slota da yeni aldığım SSD'yi takarsam Windows'ta sorun yaşar mıyım?

Peki son bir sorum olacak şu anki Windows kurulu olan PCI 3.0 SSD'nin slotunu değiştirip aşağıya takarsam onun olduğu slota da yeni aldığım SSD'yi takarsam Windows'ta sorun yaşar mıyım?
Hayır, sisteminizi kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer sıfırdan kurulum yapmak istemiyorsanız Disk Yönetimi'nden yeni taktığınız SSD'yi aktifleştirmeniz yeterli.

Geri
Yukarı