MSI B550 Tomahawk ve Gainward RTX 4070 Ti sistemde VGA ışığı yanıyor

tolgavciii

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, sistemimde Palit RTX3070 ekran kartımı Gainward RTX 4070 Ti ile değiştirdim. Dönüştürücü vs takma işlemleri yaptım fakat MSI B550 Tomahawk ana kartım VGA ışığı yanıyor ve görüntü gelmiyor. Kartı söküp tekrar taktım. RAM'leri söktüm tekrar taktım, DisplayPort bağlantısını HDMI bağlantısı ile denedim fakat bir sonuç alamadım. Konu ile ilgili yardımlarınızı rica ediyorum.

• Anakart MSI Tomahawk B550
  • RAM Corsair 64 GB 3600MHz
  • İşlemci Ryzen 7 5800x3D
  • Ekran kartı Gainward RTX 4070 Ti

@tolgavciii güç kaynağının marka ve modeli nedir ve eski kartında da 2x8 pin lazım oluyor muydu? Eski kartında 1x8 pin yetiyordu ise belki dönüştürüye taktığın diğer boşta yatan kablo yanlış olabilir ya da güç vermiyor olabilir.

Şunu da sorayım bilgisayarının mouse ve klavye ışıkları da yanmıyor değil mi açtığında?

@tolgavciii güç kaynağının marka ve modeli nedir ve eski kartında da 2x8 pin lazım oluyor muydu? Eski kartında 1x8 pin yetiyordu ise belki dönüştürüye taktığın diğer boşta yatan kablo yanlış olabilir ya da güç vermiyor olabilir.

Şunu da sorayım bilgisayarının mouse ve klavye ışıkları da yanmıyor değil mi açtığında?
Merhaba, psu evga 700w.
Eski ekran kartında 2x8 pin takılı kullanılıyordu.
Klavye ve mouse takıp denemedim ama ekran kartına veya diğer fan aydınlatmalara ışık geliyor.

Merhaba, psu evga 700w.
Eski ekran kartında 2x8 pin takılı kullanılıyordu.
Klavye ve mouse takıp denemedim ama ekran kartına veya diğer fan aydınlatmalara ışık geliyor.

Diğer fanlar gelir normaldir. Klavye ve mouse taksan da gelmeyecektir. Geriye son çare BIOS sıfırlama kalıyor. BIOS pilini söküp 5 dakika bekle, geri tak bakalım ne olacak. Bu esnada da kabloları, RAM'leri, ekran kartını tekrar kontrol edersin tam oturmuşlar mı.

PSU modüler ise onun da giriş kablolarına bakılabilir, bazen yerinden çıkabiliyorlar.

Diğer fanlar gelir normaldir. Klavye ve mouse taksan da gelmeyecektir. Geriye son çare BIOS sıfırlama kalıyor. BIOS pilini söküp 5 dakika bekle, geri tak bakalım ne olacak. Bu esnada da kabloları, RAM'leri, ekran kartını tekrar kontrol edersin tam oturmuşlar mı.

PSU modüler ise onun da giriş kablolarına bakılabilir, bazen yerinden çıkabiliyorlar.
Yarın mutlaka deneyeceğim umarım yapabilirim. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Yarın mutlaka deneyeceğim umarım yapabilirim. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Rica ederim. Yine olmazsa ve mümkünse başka bir PC'de ya da bilgisayarcıda sırf görüntü veriyor mu diye denenebilir. Ekran kartlarının %1-5 arası fabrikadan çıkış arızalı olma ihtimali oluyor, o vakit de değişim yapılır.

Rica ederim. Yine olmazsa ve mümkünse başka bir PC'de ya da bilgisayarcıda sırf görüntü veriyor mu diye denenebilir. Ekran kartlarının %1-5 arası fabrikadan çıkış arızalı olma ihtimali oluyor, o vakit de değişim yapıl

Rica ederim. Yine olmazsa ve mümkünse başka bir PC'de ya da bilgisayarcıda sırf görüntü veriyor mu diye denenebilir. Ekran kartlarının %1-5 arası fabrikadan çıkış arızalı olma ihtimali oluyor, o vakit de değişim yapılır.
Hocam zaten benim şansıma kesinlikle öyle bir durum olabilir. Hiç şaşırmam öyle olursa :) ama gerçekten çok minnettarım size

Yeni konular

Geri
Yukarı