Çözüldü MSI B550A Pro'da Wake on LAN için ek kart gerekli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

McMurphy

Kilopat
Merhabalar. MSI B550-A Pro anakartına sahibim. Herhangi bir harici Ethernet kartına sahip değilim. Anakartın onboard Ethernet girişini kullanıyorum. Wake on LAN özelliği ile bilgisayarımı yerel ağ ve olabilirse internet üzerinden açmak istiyorum.

Bu konuyla ilgili Google'da araştırma yaparken bulduğum MSI'ın bir makalesinde wake on LAN özelliğini kullanabilmek için eup 2013 (ErP Ready) özelliğini deaktif ve ayrıca wake up Event başlığı altından resume by PCI-e device özelliğini aktif etmem gerektiği söyleniyor. Ancak problemin burada olup olmadığından emin olmak için sizlere şunu sormak istiyorum:

Wake on LAN özelliğini kullanabilmek için harici bir karta mı ihtiyacım var? Yoksa onboard bağlantı üzerinden bu özelliği kullanabilmem mümkün müdür?

Dosya Ekleri

• IMG_20220210_200343.jpg
    IMG_20220210_200343.jpg
    171,6 KB · Görüntüleme: 268
  • IMG_20220210_200246.jpg
    IMG_20220210_200246.jpg
    161,9 KB · Görüntüleme: 174
Çözüm
Merhabalar. MSI B550-A Pro anakartına sahibim. Herhangi bir harici Ethernet kartına sahip değilim. Anakartın onboard Ethernet girişini kullanıyorum. Wake on LAN özelliği ile bilgisayarımı yerel ağ ve olabilirse internet üzerinden açmak istiyorum.

Bu konuyla ilgili Google'da araştırma yaparken bulduğum MSI'ın bir makalesinde wake on LAN özelliğini kullanabilmek için eup 2013 (ErP Ready) özelliğini deaktif ve ayrıca wake up Event başlığı altından resume by PCI-e device özelliğini aktif etmem gerektiği söyleniyor. Ancak problemin burada olup olmadığından emin olmak için sizlere şunu sormak istiyorum:

Wake on LAN özelliğini kullanabilmek için harici bir karta mı ihtiyacım var? Yoksa onboard bağlantı üzerinden bu özelliği kullanabilmem mümkün müdür?

Ek bir donanıma gerek yok.
Ama modemin ve modemin yazılımıda bunu desteklemesi lazım.

Çözüm
Şuan hazırda beklet modunda denediğimde çalıştı. Wake on lan özelliği Windows tarafından sadece "Hazırda Beklet" ve "Uyku" modları için destekleniyormuş.

Cevabınız için teşekkürler. Onboard veya harici ethernet adaptörü olması farketmiyor dediğiniz gibi.

Şu an hazırda beklet modunda denediğimde çalıştı. Wake on LAN özelliği Windows tarafından sadece "hazırda beklet" ve "uyku" modları için destekleniyormuş.

Cevabınız için teşekkürler. Onboard veya harici Ethernet adaptörü olması fark etmiyor dediğiniz gibi.

Aynen şu anda harici Ethernet kartı üretiliyor mu bunu da bilmiyorum.
Ob olması yeterlidir.

Tam kapalı modda başarılı olduğunu söyleyen bu videoya denk geldim. Acaba bir çözümü olabilir mi? Bilgisayarı hazırda beklet konumunda kullanabilirim ancak bilgisayarın gücü kesildiği anda tam kapalı konuma düşüyor. Tekrar güç gelince bilgisayar kesinlikle uyanmıyor.

Tam kapalı modda başarılı olduğunu söyleyen bu videoya denk geldim. Acaba bir çözümü olabilir mi? Bilgisayarı hazırda beklet konumunda kullanabilirim ancak bilgisayarın gücü kesildiği anda tam kapalı konuma düşüyor. Tekrar güç gelince bilgisayar kesinlikle uyanmıyor.

Dahili ağdamı açmaya çalıştırıyorsunuz harici ağda mı?
Bu videodaki gibi denedim sorun olmadı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dahili ağdamı açmaya çalıştırıyorsunuz harici ağda mı?
Bu videodaki gibi denedim sorun olmadı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Her ikisinde de. Yani hem Lan üzerinden hem de Wan üzerinden deniyorum. Dediğim gibi hazırda beklet ve uyku modunda uyanıyor ama bilgisayar normal şekilde kapatıldığında uyanmıyor. Şuan bios sürümünü güncelliyorum. Güncelledikten sonra tekrar deniyeceğim.

Biosu güncelledim ama durum yine aynı.

Son düzenleme:
Her ikisinde de. Yani hem lan üzerinden hem de WAN üzerinden deniyorum. Dediğim gibi hazırda beklet ve uyku modunda uyanıyor ama bilgisayar normal şekilde kapatıldığında uyanmıyor. Şu an BIOS sürümünü güncelliyorum. Güncelledikten sonra tekrar deneyeceğim.

BIOS'u güncelledim ama durum yine aynı.

Ben de aynı şekilde evdeki PC'yi internet üzerinden açıp kapatmak istiyorum, ne yaptınız çözüm bulabildiniz mi acaba?

Ben de aynı şekilde evdeki PC'yi internet üzerinden açıp kapatmak istiyorum, ne yaptınız çözüm bulabildiniz mi acaba?
Yok çözüm bulamamıştım. Hazırda beklet veya uyku modundayken uzaktan açıp kapatabiliyordum ama bilgisayar fişe takılı haldeyken tamamen kapalı modda uzaktan açıp kapama yapamıyordum. Çözüm bulamadığım için vazgeçmiştim.

Geri
Yukarı