MSI B550M-A PRO VGA lambası yanıyor ve görüntü gelmiyor

kgnerbykl

Centipat
Daha fazla  
RAM
Crucial Ballistix 3200Mhz CL16
SSD veya HDD modeli
XPG NVMe
Ekran kartı
Inno3D RTX 3060
Anakart
MSI B550M-A PRO
İşlemci
Ryzen 5 5600x
Merhaba arkadaşlar, başlıkta belirttiğim üzere; GameGaraj aquarius-5a 3060 sistem satın aldım. Ekran kartı hariç sistem kurulu geldi. Ekran kartını dikkatli şekilde slotuna yerleştirdim, sabitledim ve besleme kablosunu takarak sisteme start verdim. Monitörüm henüz gelmediği için HDMI marifetiyle sistemi televizyona bağlayarak kurulum vs işlemlerini yapmak istiyordum ama maalesef anakart üzerinde RAM slotları yanında bulunan 4 ufak LED lambasindan biri olan VGA lambası yanmaya başladı. İlk olarak bağlantı yaptığım HDMI kablosu ile alakalı olabileceğini düşünüp laptop ile denedim ve görüntü aldım. Sistem FreeDOS şekilde geldi. Ve hafta sonu girdiği için biraz panikledim. Sorunun sebepleri neler olabilir arkadaşlar. Yardımlarınızı bekliyorum.

Tam oturduğundan emin olun. BIOS pili ekran kartının altında kalıyorsa ilk olarak fişten çekik olarak sökün. 10 dakika sonra takıp deneyin. Açmadan önce de fişten çekik olarak açma kapama düğmesine basın bırakın.

Ekran kartının tam oturduğuna emin misiniz hocam?

Hocam slota taktım ve çıt sesi geldi emin olmak adına ne yapabilirim bilmiyorum. Zorlayıp sisteme kalıcı zarar vermek de istemem. Bilgilerinize sığınarak acaba televizyon ile denediğim için oluyor olabilir mi?

Tam oturduğundan emin olun. BIOS pili ekran kartının altında kalıyorsa ilk olarak fişten çekik olarak sökün. 10 dakika sonra takıp deneyin. Açmadan önce de fişten çekik olarak açma kapama düğmesine basın bırakın.

Maalesef yine aynı sıkıntı devan ediyor. Sıfır sistem aldım tüm hevesim çöp oldu vallahi. GameGaraj ise anakart üzerindeki HDMI slotuna takmadiginiza emin olun diyor...

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam slota taktım ve çıt sesi geldi emin olmak adına ne yapabilirim bilmiyorum. Zorlayıp sisteme kalıcı zarar vermek de istemem. Bilgilerinize sığınarak acaba televizyon ile denediğim için oluyor olabilir mi?

Maalesef yine aynı sıkıntı devan ediyor. Sıfır sistem aldım tüm hevesim çöp oldu vallahi. GameGaraj ise anakart üzerindeki HDMI slotuna takmadiginiza emin olun diyor...
Hocam televizyon ile alakası yoktur muhtemelen. Bir şeye takmadığınızda da çalışması lazım. Ekran kartının ışıkları yanıyor mu ya da fanları dönüyor mu?

Hocam televizyon ile alakası yoktur muhtemelen. Bir şeye takmadığınızda da çalışması lazım. Ekran kartının ışıkları yanıyor mu ya da fanları dönüyor mu?
İlk açılışta fanlar çalışıyor sonrasında duruyor herhangi bir ışığı yok üzerinde RGB vs. GameGaraj buna cevaben 60 derece altında fanlar çalışmaz şeklinde geri dönüş yapmış.

Hocam denediniz mi?

Gececiyim sabah deneyeceğim hocam. Bir de alternatif çözüm olarak BIOS güncelleme önerdiler Ryzen 3 serisi bir işlemci ile açmayı deneyip açılırsa BIOS'u son sürüme yükselteceğim eger olmazsa bu sekilde de GameGaraj'a geri yollaycagim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı