Çözüldü MSI B550M BIOS güncellemesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kado1082

Picopat
Arkadaşlar, ben yaklaşık 2 hafta önce yeni bir PC aldım. MSI B550M Mortar anakartım var. BIOS sürümüne baktım ama en yeni sürüm bu 7C94V13. benim sürümüm ise bir iki rakam değil direk ayrı bir şey yazıyor. Güncelleme yapmalı mıyım bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dostum sende ilk sürüm BIOS var, BIOS güncellemelisin.
En son sürüm olan V13 sürümünde AGESA 1.0.8.1 mikrokod güncellemesi var, söylentilere göre bu güncelleme ile işlemci gecikmesi azalıyor, bu da performans demek.
BIOS güncellemek için 7C94v13 yazan yerin yanındaki indirme tuşuna bas, sonra .ZIP'in içerisindeki .130 uzantılı dosyayı flash belleğine at, BIOS'a gir, M-Flash'a gir, sistem M-Flash moduna girecektir.
Sonra flash belleğindeki BIOS güncelleme dosyasını seç, tamam de ilerle.
BIOS'un güncellenmesi 5-10 dakika arasında sürecektir.
BIOS güncellemesi esnasında elektrik giderse korkma, çünkü o modelde BIOS Flashback var, yani BIOS corrupt olsa bile kurtarabilirsin.
Ben değil İtopya sistemi montajladı. Bunu yapmak zorunda mıyım? Açıkcası PC'yi yeni aldım ve bayağı fazla para ödedim ben 14 yaşındayım ve babam pek izin vermez. RAM'lerin yerini değiştirmeme başka bir yolu yok mudur?
itopya cidden RAM'leri birinci ve üçüncü slota mı takmış?
Bak bakalım, cidden birinci ve üçüncü slotta mı diye.
Eğer öyleyse RAM'leri ikinci ve dördüncü slota al.
Ayrıca çift kanal çalışmadığı için çift kanal belleğe göre daha az performans alırsın.
Şiddetle öneriyorum.

İtopya cidden RAM'leri birinci ve üçüncü slota mı takmış?
Ayrıca çift kanal çalışmadığı için çift kanal belleğe göre daha az performans alırsın.
Şiddetle öneriyorum.

Evet 1 ve 3.
İtopya cidden RAM'leri birinci ve üçüncü slota mı takmış?
Şiddetle öneriyorum.

Peki ben RAM'lerin yerini şimdi değil de 1 2 hafta sonra değiştirsem. Fakat o güne kadar böyle kullanıp oyun oynasam bir sorun yaşar mıyım düşük performans dışında. (Bozulma gibi)

Son düzenleme:
Evet 1 ve 3.

Peki ben RAM'lerin yerini şimdi değil de 1 2 hafta sonra değiştirsem. Fakat o güne kadar böyle kullanıp oyun oynasam bir sorun yaşar mıyım düşük performans dışında. (Bozulma gibi)
Yok, bozulma olmaz ama dediğim gibi çift kanala göre daha az performans alırsın.
CPU-Z yükleyip Memory sekmesinin SS'ini atabilir misin? Bakalım 1 ve 3'e takınca harbiden çift kanal olmuyor muymuş? :D

Ekran Alıntısı.PNG

Geri
Yukarı