MSI B560M-A Pro vs Prime H510M-E

xDrakeN

Centipat
Daha fazla  
İşlemci
intel i5 10400f
Intel i5 10400F işlemci alacağım bu iki anakarttan birini tercih edeceğim ama kararsız kaldım. Hangisini ve neden tercih etmem gerektiğini fiyatlarını da göz önünde bulundurarak açıklarsanız çok sevinirim.
MSI - ASUS

Sırf chipsetinden dolayı B560 seçerdim ben. Bir de, 10400F yerine üstüne 500 TL koyup 11400F almanız daha mantıklı. Hem B560 aldıktan sonra RAM'lere overclock yapabilirsiniz.

Sırf chipsetinden dolayı B560 seçerdim ben. Bir de, 10400F yerine üstüne 500 TL koyup 11400F almanız daha mantıklı. Hem B560 aldıktan sonra RAM'lere overclock yapabilirsiniz.
11400f almaya karar verdim fakat technopat 11400f inceleme videosu izlerken ucuz B560 serisi anakartlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz tarzında bi konuşma vardı. Benim B560-plus alacak kadar bütçem yok. Şuan kafam karıştı bu anakartı almam konusunda mantıklı bi açıklama yapar mısın ?

B560 chipset daha iyi.
Derratix'e verdiğim cevaptaki konu hakkında seninde fikrini alabilir miyim

11400f almaya karar verdim fakat technopat 11400f inceleme videosu izlerken ucuz B560 serisi anakartlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz tarzında bi konuşma vardı. Benim B560-plus alacak kadar bütçem yok. Şuan kafam karıştı bu anakartı almam konusunda mantıklı bi açıklama yapar mısın ?

Derratix'e verdiğim cevaptaki konu hakkında seninde fikrini alabilir miyim
MSI anakartın Görünür artıları
1. M.2 soğutma bloğu
2.B560 chipset H510 chipsetden daha iyi veri yollarına sahip.
3.RAM MHz destekleme hızları arasında devasa farklar var. ASUS 3200 destekliyorken MSI 5200 destekliyor ve RAM'e overclock yapmana izin veriyor.
Bundan sonra ufak farklar başlıyor ama senin için yazayım.
SATA sayısı fazla.
USB port sayısı fazla(3.2 port sayısı 2 tane daha fazla burası önemli)
2.5 Gigabit Ethernet özelliği var.
Ses sistemi için kullanılan kapasitörleri daha kaliteli.
Bunlar ilk etapda gözüme çarpan ve bulabildiğim farklar.

MSI anakartın Görünür artıları
1. M.2 soğutma bloğu
2.B560 chipset H510 chipsetden daha iyi veri yollarına sahip.
3.RAM MHz destekleme hızları arasında devasa farklar var. ASUS 3200 destekliyorken MSI 5200 destekliyor ve RAM'e overclock yapmana izin veriyor.
Bundan sonra ufak farklar başlıyor ama senin için yazayım.
SATA sayısı fazla.
USB port sayısı fazla(3.2 port sayısı 2 tane daha fazla burası önemli)
2.5 Gigabit Ethernet özelliği var.
Ses sistemi için kullanılan kapasitörleri daha kaliteli.
Bunlar ilk etapda gözüme çarpan ve bulabildiğim farklar.
Teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı