MSI Bravo 15 A4DDR-243XTR laptop hangi masaüstü bilgisayara denk?

Size ne kadar teşekkür etsem az 🤣.Cidden kafayı yedim burada. İşlemcim çok güçlü anlaşılan, 3600X çok iyi bir işlemci. Arkadaşımda 3600X var artık kapıştırırız. Ekran kartı biraz üzdü diyebilirim. O zaman Mobile 1660 Ti stock 1650 Super'e eşit.
Hocam pardon yanlış anlamışım.

MSI BRAVO 15 A4DDR-243XTR için donanımsal çok bakmasakta ortalama olarak oyunlarda vereceği FPS ya da render sonuçları baz alınarak bir fikir yürütürsek hangi sistemlere denk geleceğine dair yorum yapabilir miyiz?

Not: RAM aynı kabul edilir büyük ihtimal. Laptopum 3200MHz. 3200MHz bir RAM olarak kabul etmeliyiz.
dostum selam aynı bilgisayardan var bende de birkaç soru sormak istiyorum sana bilgisayar hakkında

Aldığım FPS değerlerinde sıkıntı var sizin de böyle bir probleminiz var mı acaba?

Hocam ben sadece CS:GO'da aldığım değerlerden memnun değilim. Ortalama olarak aşdığım değerler şöyle:

CS:GO: 80-100 FPS (dust2, Ultra)
GTA 5: 50-65 FPS (Ultra)
The Forest: 50-65 FPS (Ultra)
PES 2021: 75-85 FPS (en yüksek ayarlar)
Ark: 40-55 FPS (Ultra)

Diğer aldığım değerler normal olsa da CS:GO'da çift kanal 2x8 GB RAM ile 190 FPS almam gerekiyor. RAM'im tek kanal 1x8 GB ama yine de 100 FPS fark var arada. Çift kanal bu kadar fark eder mi anlamadım. Siz nasıl değerler alıyorsunuz?

Hocam ben sadece CS:GO'da aldığım değerlerden memnun değilim. Ortalama olarak aşdığım değerler şöyle:

Diğer aldığım değerler normal olsa da CS:GO'da çift kanal 2x8 GB RAM ile 190 FPS almam gerekiyor. RAM'im tek kanal 1x8 GB ama yine de 100 FPS fark var arada. Çift kanal bu kadar fark eder mi anlamadım. Siz nasıl değerler alıyorsunuz?

Hocam fark eder. Çift kanal oyunlar için şart ve 8 GB RAM yetersiz. RAM takacaksınız herhalde.

Ben çok oyunda test edemedim ama CS'de her şey yüksek 4 3 1280X1024'de 150 üstü alıyorum ayarları düşük yapınca 180 190 civarı alıyorum pes21'de 100 civarı alıyordum yüksek ayarlarda watchdogs 2'de maksimumda 35 40 düşük ayarlarda 50 civarı alıyorum. Maksimum ve düşük arasında bu kadar az fark olması imkansız bence pazartesi günü servise vereceğim. Daha düşük özellikli MSI Alpha modelinde çok daha yüksek FPS alan videolar gördüm.

Ben çok oyunda test edemedim ama CS'de her şey yüksek 4 3 1280X1024'de 150 üstü alıyorum ayarları düşük yapınca 180 190 civarı alıyorum pes21'de 100 civarı alıyordum yüksek ayarlarda watchdogs 2'de maksimumda 35 40 düşük ayarlarda 50 civarı alıyorum. Maksimum ve düşük arasında bu kadar az fark olması imkansız bence pazartesi günü servise vereceğim. Daha düşük özellikli MSI Alpha modelinde çok daha yüksek FPS alan videolar gördüm.

Hocam ben bir sıkıntı göremedim. Ekran kartı istemeyen bir oyunsa düğük ve yüksek arasında o kadar fark olmaz.

Bence bir sıkıntı var çünkü daha düşük modelden daha az FPS alıyorum ve CS:GO gibi işlemci isteyen bir oyunda işlemci kullanımı daha az.

Hocam servise gönderecekseniz lütfen beni de bilgilendirin. Ben 2x8 GB RAM yapınca ciddi bir artış olacağını düşünüyorum. Evet CS:GO'da daha fazla almamız gerekiyor ama ben de CS:GO'daki performanstan memnun değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı