MSI BRAVO 15 B5DD-208XTR vs Acer Nitro 5 AN515-45

Acer'i almanizi oneririm RX5500M yakın ama NVIDIA ekran kartina daha yakin bakıyorum ben performans olarak da 3050 önde zaten

Acer'i almanizi oneririm RX5500M yakın ama NVIDIA ekran kartina daha yakin bakıyorum ben performans olarak da 3050 önde zaten
Hocam işte bütçe konusunda 500 TL aslında dışarıdan bakıldığı zaman küçük bir meblağ olarak gözüküyor ama benim bütçemin pek artması mümkün değil. Çünkü 11.500 TL'ye Dell G15 5510 GTX 1650 modelini bile zor satın almıştım. Kaldı ki dün 13.500 TL olan Acer Nitro bugün 14.500 TL olmuş.
MSI Bravo 15'in soğutması nasıl? İnternette birkaç video izledim ve sıcaklık değerlerini çok da kötü görmedim. Sizin dediğiniz gibi RX 5500M RTX 3050'ye de hemen hemen yakın performans veriyormuş NVIDIA daha üstün olsa bile. Sizce alınır mı MSI?

Hocam işte bütçe konusunda 500 TL aslında dışarıdan bakıldığı zaman küçük bir meblağ olarak gözüküyor ama benim bütçemin pek artması mümkün değil. Çünkü 11.500 TL'ye Dell G15 5510 GTX 1650 modelini bile zor satın almıştım. Kaldı ki dün 13.500 TL olan Acer Nitro bugün 14.500 TL olmuş.
MSI Bravo 15'in soğutması nasıl? İnternette birkaç video izledim ve sıcaklık değerlerini çok da kötü görmedim. Sizin dediğiniz gibi RX 5500M RTX 3050'ye de hemen hemen yakın performans veriyormuş NVIDIA daha üstün olsa bile. Sizce alınır mı? MSI?

Bütçe artmiyorsa alinabilir hocam o zaman pek de zorlamaniza gerek yok 5500M'de işinizi gorecektir o kasanin soğutması hakkinda pek bir bilgim yok ama MSI diye Uber bir şey beklemeyin msin alt segmentindeki kasalari o kadar iyi değil.

MSI Bravo 15'in soğutması nasıl? İnternette birkaç video izledim ve sıcaklık değerlerini çok da kötü görmedim. Sizin dediğiniz gibi RX 5500M RTX 3050'ye de hemen hemen yakın performans veriyormuş NVIDIA daha üstün olsa bile. Sizce alınır mı? MSI?

Alınır neden alınmasın? Soğutma olarak da çok bir fark yok, ama MSI biraz daha ağır bir kasa. Ayrıca 8 GB RAM de eklersiniz.

Alınır neden alınmasın? Soğutma olarak da çok bir fark yok, ama MSI biraz daha ağır bir kasa. Ayrıca 8 GB RAM de eklersiniz.
Hocam benim Dell G15 5510 modelinden acayip dilim yandı bilgisayarı ilk kurduğumda boşta 60-65 derece alıyordum serin bir odada olmama rağmen. Bu bilgisayarın soğutması ve oyunlardaki ısı değerleri nasıl? Benim gönlüm RTX 3050'den yana ama artık gün gün zam geliyor dün 13.500 TL'ye satılan Acer Nitro bugün 14.500 TL olmuş. Eğer RTX 3050 modeli RX5500M'yi ezer geçer güçte bir farkta değilse MSI'yı almayı düşünüyorum.

Hocam benim Dell G15 5510 modelinden acayip dilim yandı bilgisayarı ilk kurduğumda boşta 60-65 derece alıyordum serin bir odada olmama rağmen. Bu bilgisayarın soğutması ve oyunlardaki sıcaklık değerleri nasıl? Benim gönlüm RTX 3050'den yana ama artık gün gün zam geliyor dün 13.500 TL'ye satılan Acer Nitro bugün 14.500 TL olmuş. Eğer RTX 3050 modeli RX5500M'yi ezer geçer güçte bir farkta değilse MSI'yı almayı düşünüyorum.

Ezer geçer diyecek kadar fark yok FSR 2.0 lada idare edersiniz 2-3 yil rahat bir şekilde.

Ezer geçer diyecek kadar fark yok FSR 2.0 lada idare edersiniz 2-3 yil rahat bir şekilde.
Hocam o zaman ben bunu alayım 2-3 gün içinde, yardımınız için teşekkürler. Sizinle günlerce yaptığımız Lenovo Ideapad Gaming 3, ASUS muhabbetleri sonunda MSI'da karar kılmam biraz enteresan oldu ama umarım pişman olmam. Eğer ürünü satın alırsam buraya yine yazarım. Hayırlısı olsun. Ürünü aldıktan birkaç ay sonra da 16 GB RAM takar kullanırım.

Hocam o zaman ben bunu alayım 2-3 gün içinde, yardımınız için teşekkürler. Sizinle günlerce yaptığımız Lenovo Ideapad Gaming 3, ASUS muhabbetleri sonunda MSI'da karar kılmam biraz enteresan oldu ama umarım pişman olmam. Eğer ürünü satın alırsam buraya yine yazarım. Hayırlısı olsun. Ürünü aldıktan birkaç ay sonra da 16 GB RAM takar kullanırım.
Soğutma olarak çok bir şey bekleme.

Soğutma olarak çok bir şey bekleme.
Gaming laptoplarda ısınma sorunun önüne geçilemediğini biliyorum zaten. Bu model 4-5 saat aralıklı veya aralıksız oyun oynadıktan sonra elimi haşlayacak derece yanmayıp 100 dereceleri bulmayacaksa ve soğutucu desteği ile canlı kalabilecekse alayım hocam. Siz ne diyorsunuz?

Rica ederim hocam umarim pişman olmazsiniz yine, hayirli olsun.

Geri
Yukarı