Çözüldü MSI Bravo 15 C7VE-062XTR hoparlörü çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

velydagi

Hectopat
Daha fazla  
Başlıktaki marka modelli laptopu geçen hafta aldık. Anca kurulumu tamamladık. Şu anda hoparlörden hiçbir ses gelmiyor. Kulaklık takınca sorun yok fakat hoparlörde tık yok.
Laptop yeni, driverları kendi sitesinden kuruldu. ( Link )

Kulaklık ile ses alabilirken hopörlere gelmemesi neden kaynaklanabilir?

Dosya Ekleri

• cce4bc2f-1e39-460c-9b4b-4621dfde481f.jpg
    cce4bc2f-1e39-460c-9b4b-4621dfde481f.jpg
    60,4 KB · Görüntüleme: 61
  • 91a6ea2d-0121-41de-822b-d15a670c60d6.jpg
    91a6ea2d-0121-41de-822b-d15a670c60d6.jpg
    73,4 KB · Görüntüleme: 57
  • 443a873a-0048-47f9-913a-3953c977005e.jpg
    443a873a-0048-47f9-913a-3953c977005e.jpg
    74,1 KB · Görüntüleme: 57
Çözüm
Hocam ben de aynı sorunu yaşıyorum. 1 hafta önce aldım. Ama maalesef güncel sürücüler olmasına rağmen hiç ses gelmiyor. Süreci ne yaptınız servis mi çözdü Hepsiburada mı?

Hocam sorun çözüldü mü?
Servis anakart değişimi yaptı, sorun çözüldü.

Bir arkadaş BIOS güncellemesi ile sorunu çözmüş, servise vermediyseniz deneyin hocam.
Merhaba. Açıkcası bugün tam da yorumumu güncelleyecektim. Ürünü değişim için Hepsiburada'ya gönderdim lakin RAM yükseltmesi yaptığımdan dolayı değişim talebimi reddettiler. 1 haftalık bekleyiş ve çözümsüzlük sonrası ürün tarafıma geri geldiğinde sarjı tamamıyla bitmişti. Tekradan sarja takıp açtığımda ise ses sorunum çözümlenmişti. Göndermeden önce ürün üzerinde internetsiz bir şekilde Windows 11 kurulumu yapmıştım.

İşin finalinde sorunun Windows otomatik driver yükleme sisteminden, AMD sürücüsünden ve dahili sürücülerden kaynaklandığını düşünüyorum.

Çözüm olarak lütfen şu işlemleri deneyin:

1- Bios güncelleyin. (Güncel bios yayınlandı.)
2- Sıfırdan resmi ve güncel Windows 11 kurun. Bu kurulum internetsiz olsun ve tamamlansın.
3- Daha önceden farklı bir PC üzerinden en güncel sürücüleri MSI ya da kendi resmi sitelerinden indirin.
4- Sırasıyla hepsini kurun ve her kurulum sonrası restart edin.
5- Tüm sürücüler yüklendikten sonra cihazı internete bağlayın ve Windows updateleri yapın.

Bu işlemler sonrası cihazı komple kapatın (geçrek anlamda kapansın, uyku değil.).

Ardından açıldığında her şey stabil ve sorunsuz olacaktır diye düşünüyorum. Net bir çözüm değil fakat aklımdaki tek senaryo bu şekilde.
Başlıktaki marka modelli laptopu geçen hafta aldık. Anca kurulumu tamamladık. Şu anda hoparlörden hiçbir ses gelmiyor. Kulaklık takınca sorun yok fakat hoparlörde tık yok.
Laptop yeni, driverları kendi sitesinden kuruldu. ( Link )

Kulaklık ile ses alabilirken hopörlere gelmemesi neden kaynaklanabilir?
Hoparlörler patlamış olabilir. Garantiye yollarsanız anlaşılır.

Hoparlörler patlamış olabilir. Garantiye yollarsanız anlaşılır.
Servise kesin gidecek gibi de belki aklıma gelmeyen basit bir şey vardır diye sordum. Çünkü hoparlör driver olmasa bile çalışması lazım, Windows driverları iyi kötü çalıştırması lazımdı...

Servise kesin gidecek gibi de belki aklıma gelmeyen basit bir şey vardır diye sordum. Çünkü hoparlör driver olmasa bile çalışması lazım, Windows driverları iyi kötü çalıştırması lazımdı...

Hocam konuyla alakasız olacak ama ben de bu cihazı almak istiyorum. Hoparlör dışında bir sıkıntısı var mıdır? Fanları rahatsızlık yaratıyor mu? Cevaplarsanız sevinirim.

Elbette, sorun büyük ihtimalle hoparlörde. Cihazı nereden satın aldınız?

Hepsiburada, satıcı da kendisiydi.

Hocam konuyla alakasız olacak ama ben de bu cihazı almak istiyorum. Hoparlör dışında bir sıkıntısı var mıdır? Fanları rahatsızlık yaratıyor mu? Cevaplarsanız sevinirim.

Hocam cihazı kuzene aldım canlı görmedim de o yüzden maalesef cevap veremeyeceğim. Kendim MSI Laptoptan memnunum diye önerdim böyle bir sorun çıktı, servisin sıkıntısız halledeceğini düşünüyorum

Hepsiburada, satıcı da kendisiydi.

Hocam cihazı kuzene aldım canlı görmedim de o yüzden maalesef cevap veremeyeceğim. Kendim MSI Laptoptan memnunum diye önerdim böyle bir sorun çıktı, servisin sıkıntısız halledeceğini düşünüyorum
Hocam bende de aynı sorun var hiç ses gelmiyor + ekran bazen 2/3 saniye anlık siyah olup sonra normale dönüyor sizin cihazınıza ne gibi bi sonuç çıktı serviste ne yaptılar bilgilendirir misiniz

Hocam bende de aynı sorun var hiç ses gelmiyor + ekran bazen 2/3 saniye anlık siyah olup sonra normale dönüyor sizin cihazınıza ne gibi bi sonuç çıktı serviste ne yaptılar bilgilendirir misiniz
Cihazın kullanıcısı ben değilim, en son servise gönderecekti ama idareten kulaklık ile kullanıyordu. Daha göndermedi diye biliyorum, gönderince haber ederim hocam.

Aynı model değil mi?

Geri
Yukarı