Msi Bravo 15 vs Lenovo IdeaPad Gaming 3

Batuhan9777

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Merhabalar,

İlk sorum linkteki ürünü almış bulunmaktayım fakat hâla iptal etme hakkım bulunduğu için sizlere danışmak istedim. Bu laptopta Hepsiburada' da ekran paneli TN olarak belirtilmiş fakat Msi' in kendi sitesinde bu modelde IPS ekran bulunduğu yazıyor yanlış yazılmış olabilir mi ? Kullanan arkadaşlar veya bu konu hakkında bilgisi olanlar cevap verirse çok sevinirim.

İkinci sorum bu laptopu alırken şu modelle arasında çok kaldım ;

Fakat bu modelde fanların ekrana doğru üflemesinden kaynaklı ısınma sorunu olacağını düşündüğümden almadım i5 10300h' lı versiyonlarında yapılan yorumlarda performans düşüşü olmasa da çok ısındığını söylemişler ki bu cihazda Ryzen 7 4800H mevcut hayli hayli ısınır diye düşündüm. Bir de RX 5500M' in GTX 1650ti' dan daha güçlü olduğu GTX 1660ti' a yakın bir performans veriyor diye incelemelerde bahsedildiği için tercihimi Msi' dan yana kullandım.

Sizce doğru mu yapmışım ? Lenovo' yu tercih etmeliydin diyenler varsa sebebiyle birlikte belirtirse çok sevinirim.

Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

MSI Alpha 15 modelini Hepsiburada'dan almıştım ve orada da TN yazıyordu, ama IPS olduğunu teyit ettirdim. Ayrıca MSI'dan lenovoya geçmenizi önermem çünkü Ideapad Gaming serisinde CW problemleri mevcut.

Not: Ayrıca kim diyor Ryzen ısınıyor diye anlamış değilim, ben Ryzen 7 3750H kullanıyorum ve Cyberpunk'da 1.5 saat oynadım, işlemci sıcaklığı 80'i görmedi bile.

Lenovoya geçmeyin bence. 2 lenovo marka laptopum oldu. İkisi de 2 yıl geçmeden bozuldu. Benimle alakalı olabilir fakat Lenovo ile ilgili tecrübemi söylemek istedim.

MSI Alpha 15 modelini Hepsiburada'dan almıştım ve orada da TN yazıyordu, ama IPS olduğunu teyit ettirdim. Ayrıca MSI'dan lenovoya geçmenizi önermem çünkü Ideapad Gaming serisinde CW problemleri mevcut.

Not: Ayrıca kim diyor Ryzen ısınıyor diye anlamış değilim, ben Ryzen 7 3750H kullanıyorum ve Cyberpunk'da 1.5 saat oynadım, işlemci sıcaklığı 80'i görmedi bile.
Yok aldım zaten Msi Bravo 15 ama Lenovo daha iyiyse iptal edim onu mu alsam diye sormak istedim bu arada siz kime teyit ettirdiniz paneli müşteri hizmetlerine mi sordunuz ?

Yok aldım zaten MSI bravo 15 ama Lenovo daha iyiyse iptal edim onu mu alsam diye sormak istedim bu arada siz kime teyit ettirdiniz paneli müşteri hizmetlerine mi sordunuz?

Hem müşteri hizmetlerine sordum hem de kullanıcı yorumlarında IPS diyordu herkes. Ayrıca MSI bravo ekran kartından dolayı daha iyi. Değiştirmenizi önermem.

Aldığınız Msi laptop gayet iyi değiştirmenize gerek yok ve rx5500m 1650ti geçiyor diye biliyom.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu test videosunu izledim sizin dediğiniz gibi hatta buradaki testte bazı oyunlarda GTX 1660ti' dan daha yüksek fps veriyor ;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hem müşteri hizmetlerine sordum hem de kullanıcı yorumlarında IPS diyordu herkes. Ayrıca MSI bravo ekran kartından dolayı daha iyi. Değiştirmenizi önermem.
Tamamdır teşekkür ederim cevabınız için.

Bu test videosunu izledim sizin dediğiniz gibi hatta buradaki testte bazı oyunlarda GTX 1660 Ti'dan daha yüksek FPS veriyor;

O zaman neden GTX 1650 Ti'ye geçmeyi düşünüyorsunuz ki😀 bu arada hayırlı olsun. Bende burada bu modeli çok öneririm bu fiyata alınabilecek en iyi laptop MSI bravodur şu anda.

Lenovoya geçmeyin bence. 2 lenovo marka laptopum oldu. İkisi de 2 yıl geçmeden bozuldu. Benimle alakalı olabilir fakat Lenovo ile ilgili tecrübemi söylemek istedim.
Bundan önce bende de Lenovo' nun laptopu vardı fanı ekran arasındaki boşluğa üflüyordu ve sürekli aşırı ısınmadan dolayı kasma oluyordu cihazda zaten o yüzden güvenemedim. Bu modelde de aynı soğutma modeli mevcut ya o yüzden.

Geri
Yukarı