MSI Bravo 17 SolidWorks kasıyor

Bende de aynı bilgisayar var. Aynı problem var. Üstelik solidwork lisanslı. Çözersen buraya yazar mısın ? Yabancı forumlarda da gördüm ben bu bilgisayarı CAD programları için aldım. Onu da doğru düzgün çalıştırmıyor. Bu nasıl iş
Yazdığına göre harici ekran kartından dahili ekran kartına geçince senin de sorununun çözülmesi lazım.

Problemin kaynağını buldum. Harici ekran kartı rx5500m solidworks ü desteklemiyor. Ekran kartını kapatıp işlemcinin ekran kartı ile kullandığın zaman bir problem yok.

Benim şuan merak ettiğim bu genel bir problem mi yoksa bu bilgisayarı alıp Solidworks"ü sorunsuz kullananlar var mı?

Bu bilgisayar veya ekran kartına sahip olup cevap verecek varsa çok sevinirim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynı sorunu bende yaşıyorum. Dahili ekran kartım ile görüntü kaybı yaşamıyorum. Harici ekran kartı ile çalıştırma moduna alınca tasarım ağacı denilen bölge boydan boya gidip geliyor.

Hocam benim 8 sene önceki i5 işlemcili laptobum ryzen7'li laptoptan daha mı iyi yani 😄O zaman ben bunu direk iade edeyim cad programında böyle yapıyorsa.
Edit: Evet bende başka bir problem var diye düşünüyorum
Hayır alakası yok. 2 ihtimal var.
1.si: Fazla ısınıyor cihaz.
2.si: SolidWorks AMD işlemciler için optimize değil. Bu ise sorun beklemek şart.

Merhaba arkadaşlar.
SolidWorks programında bilenler bilir yandaki unsur ağacı ve üstündeki tuşlar sabit olur.
Bu laptop da anlam veremediğim bir problem var. Programı açıyorum çizim için mouse ı ekranın diğer tarafına yani sağa kaydırdığımda unsur ağacı ve tuşlar yok oluyor. Mouse'un imleci ile sola tekrar gittiğim de yavaş yavaş açılıyor bazen donar gibi oluyor siyah kare bir şeyler geliyor.
Bir problem var bence böyle olmamalı? 2019 sürümü böyle yaptı sildim 2021 yükledim gene aynı.
Ben 2021 sürümünden 2015 e kadar teker teker denedim. Hepsinde de yaptı.

Gösterdiğin çözüme göz attım ama bu fiyat için can sıkıcı. Problem hala devam etmekte mi? Catia, NX, Ansys'de de benzer problemler var mı?
Ek olarak genel performans açısından memnun musunuz?

AMD forumlarinda konu acin. Sonra bug report gibi bir yer yok mu AMD'de oraya yazin bu sorunu. Burada ayni sorunu yazanlar da mesaj atsin bu sekilde.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı