MSI Bravo A15DDR Gaming laptop ekranı kısa süreli gidip geliyor

Krucha

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhaba. Yaklaşık 2 hafta önce MSI Bravo 15 a4DDR model laptopu satın aldım.
Laptoptan çok memnunum fakat bir oyuna girince (özellikle CS:GO) ekran saliselik bir şekilde göz kırpmaya başlıyor.
Ve oyundan çıkınca düzelmiyor laptopu kapayıp açıncaya kadar. Kaç gündür uğraşsam da çözemedim bir türlü.
Bugün laptopu açtım ve oyuna falan girmeden ekran göz kırpmaya başladı ve en sonda tamamen karardı ve kapatıp açmak zorunda kaldım.
Çözümünü bilen eden varsa lütfen yardımcı olabilir mi?
Windows kurulumunu internet kafeden birine yaptırdım acaba o mu sıkıntı yapıyor veya AMD sürücüleri mi hiç bir fikrim yok. -_-

Bu sorun genellikle çözünürlükten kaynaklanıyor. Oyun çözünürlüğü ile masaüstü çözünürlüğü aynı mı? Aynıysa oyunu çerçeveliden tam ekrana alıp deneyin bu da olmazsa 4.3 1024x768 olarak deneyin.

Çözünürlük ayarlarıyla da çok oynadım onunla bir ilgisi olmadığını düşünüyorum.
Çünkü bugün hiç oyuna girmeden göz kırpmaya başladı ve en son tamamen karardı.

Merhabalar kardeşim. Vereceğim linkteki driverı yüklersen sorunun çözülecektir. En stabil driver o şu an yeni driverlar bu kartı desteklemiyor.
Bu linkten indir AMD CLEAN UP sonrasında ise vereceğim Driver'ı kurunuz. AMD Radeon 20.11.1

Tüm sorunlarınız çözülecektir. Lakin kaldırma işlemini güvenli mod ile cihazı başlatıp yapabilirsiniz. Sonrada normal mod ile cihazı açıp rahatça sorunsuz oyun keyfine devam edebilirsiniz. Aynı cihaz bende var her türlü konuda yardımcı olurum :)

Teşekkür ederim hemen deneyip sonucu bildireceğim.

Ne demek rica ederiz. Maksadımız insanlara yardımımız dokunsun. Herkes böyle bildiğini paylaşırsa hem site geniş bir arşive sahip olur hem de sorun yaşayan insanlar kısa sürede çözüme kavuşurlar. Bu arada cihazını aldığınız BIOS ve Firmware'lerini güncellemeyi unutmayın. Cihazınız daha stabil şekilde çalışacaktır.
Firmware Sürümü
BİOS Sürümü

Merhabalar kardeşim. Vereceğim linkteki driverı yüklersen sorunun çözülecektir. En stabil driver o şu an yeni driverlar bu kartı desteklemiyor.
Bu linkten indir AMD CLEAN UP sonrasında ise vereceğim Driver'ı kurunuz. AMD Radeon 20.11.1

Tüm sorunlarınız çözülecektir. Lakin kaldırma işlemini güvenli mod ile cihazı başlatıp yapabilirsiniz. Sonrada normal mod ile cihazı açıp rahatça sorunsuz oyun keyfine devam edebilirsiniz. Aynı cihaz bende var her türlü konuda yardımcı olurum :)

Birebir bu adımları uygulayıp, MSI sitesinde VGA driver kısmındaki driverı yüklemenizi tavsiye ederim. Ekran gidip gelme problemi AMD'den indirilen driverlarla çözülmüyor maalesef.

Birebir bu adımları uygulayıp, MSI sitesinde VGA driver kısmındaki driverı yüklemenizi tavsiye ederim. Ekran gidip gelme problemi AMD'den indirilen driverlarla çözülmüyor maalesef.
MSİ kendi sitesinde ki driver da denemekle birlikte o driverın CS GO gibi oyunlarda takılma yaptığının altını çizerim. En Stabil sürümün 20.11.1 olduğunu ısrarla belirtirim.

Not: Defalarca kez denenmiştir :)

Ne demek rica ederiz. Maksadımız insanlara yardımımız dokunsun. Herkes böyle bildiğini paylaşırsa hem site geniş bir arşive sahip olur hem de sorun yaşayan insanlar kısa sürede çözüme kavuşurlar. Bu arada cihazını aldığınız BIOS ve Firmware'lerini güncellemeyi unutmayın. Cihazınız daha stabil şekilde çalışacaktır.
Firmware Sürümü
BİOS Sürümü
Şuan CS:GO ya girdim ve ekran stabil çalışıyor şok içerisindeyim :D
Gerçekten çok teşekkür ederim şuan düzelmişe benziyor bir sıkıntı olduğunda size iletsem sorun olur mu ? Aynı cihazı siz de kullanıyormuşsunuz çünkü

Şu an CS:GO'ya girdim ve ekran stabil çalışıyor şok içerisindeyim :D
gerçekten çok teşekkür ederim şu an düzelmişe benziyor bir sıkıntı olduğunda size iletsem sorun olur mu? Aynı cihazı siz de kullanıyormuşsunuz çünkü.

Hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. Gerek AMD gerekse MSI yetkilileriyle görüştüm lakin AMD sorunlu driver yaptığını kabul etmeyip servis sağlayıcınızın sunduğu sürücüleri kullanın diyor. MSI yazıyorum neden güncel driverları paylaşmıyorsunuz diye bu sefer adamlar yetkililere iletiyorum diyor. Şu an RX5500M serisine AMD sma ve FSR gibi birçok güncel özelliği sahip olamıyoruz. Bu sürücülere sahip olmamız en sağlıklı yolu MSI paylaşması ama adamlar çok iplemiyor. Bir de bunları aktif olması için güncel BIOS ve Firmware lazım doğal olarak adamların kıç*n keyiflerini bekleyeceğiz. Yetkiliye sorduğumda "şu anlık güncel bir BIOS ve Firmware gözükmüyor" demişti. :)

Not: 21.9.1-21.9.2 Her yeni çıkan driverı deniyorum ki tüketici olarak denemek zorunda değiliz ama aldık bir kere, ve önceki driverlarda CS GO siyah ekrana düşüyordu. Laptop uyku moduna giriyordu. Sonra onu düzelttiler bu seferda cihaz göz kırpıyor. Genelde çözünürlük değiştiğinde başlıyor durmuyor. Windows hata raporlarına girdiğimde ise API uyku moduna aldığını görüyorum yanı yazılımsal bir hata var. Sabırla beklemekteyiz :)

Yeni konular

Geri
Yukarı