MSI CX61 2OC 408-XTR macOS Sierra DSDT Dosya Düzenlemesi

Emre Altuğ

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, yardımlarınız sayesinde MSI CX61 2OC 408-XTR bilgisayarıma macOS Sierra sistemini sorunsuz bir şekilde kurdum.
Bilgisayarımın özellikleri ;
  • 4. Nesil Intel® Core™ i5-4200M Islemci
  • NVIDIA GeForce GT720M Harici 2GB DDR3 Ekran Karti optimus;
  • 4 GB DDR3 RAM
  • 500 GB HDD HDD
  • 15.6" 1366x768
  • İntel HD 4600 ekran kartı
  • 500 gb harddisk
  • Ses kartı ALC 662
  • RTL 8723AE Wireless kartı
  • QUALCOM 8161 Ether kartı
Çalışan donanımlarım;
  • Ses kartı voodhoo hda 2.5.3 ile mikrofon dahil sorunsuz çalışıyor.
  • Klavye ve fare çalışmaktadır.
  • Bilgisayarımın açılış süresi 40-45 saniyedir.
  • Qualcom 8161 Ether kartı çalışmaktadır.
  • RTL 8723AE wireless kartı çalışmamaktadır.Ama kablosuz başka bir usb kullanarak internete giriyorum.
  • Intel HD 4600 Ekran kartımı yine kextlerle ve config dosyasını düzenleyerek kurmayı başardım.
Yalnız sorun tam da burada başlıyor. Parlaklığı ayarlanmıyor. Haliyle bu sorun DSDT yüzünden kaynaklanıyor. Linux üzerinden DSDT.AML dosyasını aldım. Ardından Mac'e geçip Maciasl ile düzenlemek istedim. 58 hata ile karşılaştım. Bazı hataları internetten araştırdım ama bu hata kodlarını geçip parlaklıkla alakalı adıma gelemedim. DSDT dosyamı yüklüyorum. Eğer düzenleyip bana verebilirseniz çok teşekkür ediyor olacağım. Aldığım hataları resim olarak da yüklüyorum.
153.jpg

154.jpg

Not: DSDT dosyası paylaşılacak.

İyi Sosyal'ler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığın MacAsl içinde ACPI sürümün nedir? Bunu ACPI olarak değiştirdin mi?

Merhaba;
Sizin mesajınızdan sonra RehabMan'ın kullandığı MaciAsl Patchmatic aracını kullandım. Daha sonra 3 tane hata aldım. Bu hataları düzeltip HD3000/40000 Brightness Fix yamasını yaptım. Fakat başarısız oldum ya da ben yapamadım. DSDT dosyasının aktif olması için Efi-Clover klasörünün içindeki config.plist dosyasının içinden sadece Drop OEM işaretli ve DSDT name kısmına yaptığım dosyasının ismi olan "dsdt" yazdım. Config dosyasında yapacağım ekstra bir işlem daha varsa cevabını da öğrenmek isterim. Şu anda kullandığım MaciAsl içindeki ACPI sürümüm 6.1'dir.
Ayrıca dsdt.dsl dosyamın içindeki tüm GFX0 yazan kelimelerin hepsini IGPU olarak düzelttim ve dsdt.aml olarak kaydetip EFİ-CLOVER-ACPI-PATCHED klasörünü izleyerek yapıştırıp bilgisayarımı yeniden başlattım. Gördüğüm şey şu oldu. Parlaklık tuşuna bastığımda ekranda azaltıp çoğaltan simgeyi gördüm. Fakat ekran kendi ayarını kısmıyor. Sadece ekranda parlaklık simgesini görüyorum.
Diğer bir kısım ise Sistem Ayarlarından-Ekran kısmına tıkladığımda giriş yapamıyorum. (Zaten DSDT yapmadan önce de giremiyordum.) Ama 1536 MB HD Graphics 4600 olarak ekranımı Mac hakkında kısmına girdiğimde görüyorum ve ekran sorunsuz bir şekilde de çalışıyor. DSDT dosyamı yüklüyorum. İyi Sosyal'ler.

Merhaba;
Programı denedim ama parlaklığı azaltmaya çalışıyorum fakat parlaklık imlecini kısmaya çalışmama rağmen parlaklık azaltılamıyor. Diğer forumdaki benzer hataları alan kişilerin görmesi açısından da video olarak yükledim. Değerli cevaplarınız için teşekkür ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba;
Programı denedim ama parlaklığı azaltmaya çalışıyorum fakat parlaklık imlecini kısmaya çalışmama rağmen parlaklık azaltılamıyor. Diğer forumdaki benzer hataları alan kişilerin görmesi açısından da video olarak yükledim. Değerli cevaplarınız için teşekkür ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sadece DSDT değil SSDT dosyalarında da düzenleme yapman gerekiyor.

Merhaba;
SSDT dosyalarında nasıl bir değişiklik yapmam gerekir? Ayrıntılı olarak açıklayabilir misiniz?
Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı