MSI dizüstü cihazlarda kronik sorun mu var?

Korkunç, MSI halen bu sorunu neden düzeltmiyor anlamadım.

ServisPoint 10 arızadan 7si menteşedir :D.
Korkunç, MSI halen bu sorunu neden düzeltmiyor anlamadım.

ServisPoint 10 arızadan 7si menteşedir :D.

MSI duy sesimizi.

Sanmıyorum, sesimizi buradan duymazlar. Bu konunun amacı, kullanıcıları bilinçlendirmek.

Bir akrabam aldı daha 11 ay olmadı menteşe kırıldı. Garantiye gönderdi düzeltilmesini bekliyor.

Sanırım kronik bir durum söz konusu.

Bende kronik arıza olarak düşünüyorum. Eğer gerçekten kronik arıza ise garantisi bitmiş cihazın bile ürünü tamir edilmeli.
Olabilir.

Kesin olmamakla birlikte sanırım şu cihazdı.

Olabilir.

Kesin olmamakla birlikte sanırım şu cihazdı.

Evet olabilir. MSI'lerin menteşeleri o kadar gergin ki plastik malzemesi dayanamıyor, çerçeveyi kırıyor fark etmediğin taktirde ve sabah uyanınca ekranı kaldırınca çerçeveyi daha fazla kırıp, ekranı da kıra biliyorsun.

Şu ana kadar 3 farklı MSI cihaz kullandım. GE60 Apache, GE70 Apache ve GS70 Stealth Pro cihazlarında kronik bir fan devir problemi ve fanda sürtünme sesi sorunu vardı. Bahsettiğim modellerin yılları 2014-2015-2016 ve donanım olarak da en üst konfigürasyonlarıydı. Şu anda fan sorununu düzelttiler mi bilmiyorum ama söylediğin menteşe probleminin de verdiğim örnekteki gibi MSI'da "kronik" olabilmesi ihtimali var.

Şu ana kadar 3 farklı MSI cihaz kullandım. GE60 Apache, GE70 Apache ve GS70 Stealth Pro cihazlarında kronik bir fan devir problemi ve fanda sürtünme sesi sorunu vardı. Bahsettiğim modellerin yılları 2014-2015-2016 ve donanım olarak da en üst konfigürasyonlarıydı. Şu anda fan sorununu düzelttiler mi bilmiyorum ama söylediğin menteşe probleminin de verdiğim örnekteki gibi MSI'da "kronik" olabilmesi ihtimali var.

Tamam her cihazın bir kronik sorunu olabilir ama çerçeve kırması nedir paneli kırması nedir? 2014 ve 2016 aralığında demek fan problemi vardı! Hiç şaşırmadım. Orada ki çalışan mühendisleri sorgulamak lazım. Batırmaya mı çalışıyorlar acaba firmayı.

MSI'ın, servispointle olan işbirliğine son vermesi lazım. Cihazı bakıma göndereceğim korkuyorum bir yerini bozacaklar da kullanıcı hatası diyecekler diye.

MSI'ın, servispointle olan işbirliğine son vermesi lazım. Cihazı bakıma göndereceğim korkuyorum bir yerini bozacaklar da kullanıcı hatası diyecekler diye.

Göndermeden önce videoya almanı tavsiye ederim. Bir işe yaramayabilir ama yine de al. Bana sorarsan bir sorun yoksa gönderme. Fabrikasyon çıkışlı cihazın içini açtırmak hiçbir zaman hoş değildir. Benim Türkiye'deki servislere güvenim 0.

Geri
Yukarı