MSI dizüstü cihazlarda kronik sorun mu var?

Detay vereyim. Bu kasaların hava akış sistemi farklı. Havayı CPU ve GPU üzerinden geçecek şekilde çekiyor. Önce merkezi soğutuyor sonra bakır boruların egzoz kısmını soğutarak tahliye oluyor. Toz çekme durumu daha az. Gl ve gp serileri belki 3 - 5 derece daha soğuk çalışıyor ama daha çabuk tıkanıyorlar. Jarrod's tech kanalında GL65 incelemesini izledim ve makine 93 derece altına düşmedi.

Hocam bende gp kasası kullanan Alpha var. Hiç 90 görmedim. En yüksek gördüğüm sıcaklık 86. o da Cinebench'te. Gl'lerde durum bayağı kötü anlaşılan.

Hocam bende gp kasası kullanan Alpha var. Hiç 90 görmedim. En yüksek gördüğüm sıcaklık 86. o da Cinebench'te. Gl'lerde durum bayağı kötü anlaşılan.

Bende de Alpha 15 A3DD var, Cinebench testi yapmadım ama Cyberpunk'da 1.5 saat oynadım ve 80'i bile görmedi hiç. Acaba bu ısınma problemi bazı kasalarında mı oluyor merak etmiyor değilim. GF63 kesin sorunlu ama diğerlerini bilmiyorum.

Bende de Alpha 15 A3DD var, Cinebench testi yapmadım ama Cyberpunk'da 1.5 saat oynadım ve 80'i bile görmedi hiç. Acaba bu ısınma problemi bazı kasalarında mı oluyor merak etmiyor değilim. GF63 kesin sorunlu ama diğerlerini bilmiyorum.

Hocam Ryzen 7 3750H 4800H'a göre daha düşük TDP değerine sahip ve çok daha zayıf. Dolayısıyla çok daha az ısınıyor. Legion 5 4800H'ı ortalama 88 derecede çalıştırıyor. Alpha'nın sonucu çok iyi.

GF65'i eylül'de Amazon'dan 8300 liraya aldım. Samsung RAM ile 8600'e denk geldi. Avengers oyunu hediye geldi ama bir türlü beceremedim :( :(. GL65 hoparlörleri ortada ve yakınlar birbirlerine, bu özelliğini sevmiyordum. Koysana şunları en kenarlara, hayret bir şey yahu.

Bende GF65 Thin modeli var geçen yıl şubat ayında aldım. Herhangi bir büyük problemi olmadı gayet memnunum. Cihazı aldıktan sonra kendim SSD ve RAM upgrade yaptım. Son 1-2 aydır. Ekranı açıp kapatırken zorlanma olduğunu fark ettim ve kendimce açıp menteşeyi gevşetmek istedim ancak bezel denilen kenar çerçeve çok ince birazcık açsam da devamını getiremedim. Sonuçta garantisi var neden kasıyorum ki dedim ve servispoint e gittim. Ayrıca kamera açıkken ekranı aşağı yukarı hareket ettirince temassızlık da yapıyordu. Muhtelemen menteşe çok sıkı kamera kablosunu da sıkıştırıyor diye düşündüm. Servispoint e gittiğimde işlemin uzun sürmesini gerektirecek bir durum olmadığını bundan dolayı aynı gün içinde teslim almak istediğimi söyledim ancak iş yoğunluğuna göre söz veremiyoruz dediler. Sabah verdiğim PC'yi gün içinde yapılmazsa en kötü akşam alacağım dedim. Şayet böyle bir şey yaparsam bir sonraki gelişinizde servis süresi daha uzun olacaktır gibi bir şey saçmaladılar. Ümitsiz bir şekilde PC'yi bırakarak ayrıldım ve 1-2 saat sonra Sürpriz bir şekilde teknik arkadaş aradı ve gerekli işlemleri yaptıklarını şu an ısı ve FPS testlerini yapıyoruz 1 saate hazır olur dedi. En sonunda PC'yi almaya gittiğimde menteşeyi gevşetmişler, kamera kablosu halledilmiş ve bezel de yenisiyle değiştirilmiş. Hatta ekranın solt alt kenarında hafif olan ışık sızması da çok belirsiz bir hale geldi. Çerçeve değişince ekran üstündeki baskısı da azaldı sanırım. Açıkçası beklemediğim şekilde çok iyi servis desteği ve hizmeti almış oldum ve çok memnun kaldım dostlar. Bayağı uzun mesaj oldu ama sizlere başımdan geçen tecrübemi paylaşmak istedim. İsteyene servis formunu da paylaşabilirim. Servispointten memnun olmayan birçok arkadaş da var ve olabilir tabii ki. Her durum farklı sonuçta, benimki basit bir sorundu ve halloldu.

MSI laptoplarda menteşe problemi var.
2,5 yıldır MSI GL62M 7RDX kullanıyorum. Kamerası bozulduğu için garantiye verdim.
Sonrasında su döküp anında açıp temizledim.
Garantisi bitecekken de temizlik ve macun değişimi için garantiye verdim ve verdiğimde su temasını unutmuştum bile. Ürünü garantiden aldıktan sonra hatırladım.

Bu yüzden bence yok. Yine olsa yine MSI alırım derdim ama yine alacağım zaman muhtemelen laptopa ihtiyacım olmayacak. Olursa da Macbook alırım gibi.

Tanıdığım 10-15 kişide MSI laptop var. Birkaç garanti tecrübesi olan oldu ama menteşeyi hiçbirinden duymadım.
Hor kullanmaya gelecek olursak ben gayet hor kullanıyorum. Bir köşeden açıp dengesiz yük bindiriyorum.

Ya ben laptop almak istiyorum da satıcı amazon değil yurt dışından almak istiyorum. Güvenilir satıcıymış amazon için. Acaba 2 defa vergi verdirirler mi? Amazon olsa öyle bir durumda parayı iade ediyormuş acaba sizin bilginiz var mı ? Teşekkür ederim
Yurt dışı alışverişi için açılmış bir konu değil burası. Konuyu hortlatmayın lütfen.

Geri
Yukarı