MSI Dragon Center Eco Mod Dışında Yüksek Sıcaklık Sorunu

Hocam tam bilemiyorum ama eco modda kasması normal. Çünkü güç tasarrufunda olduğundan aşırı yük bindirirsek Chrome, müzik, diğer uygulamalar vs. kasar. Zaten eco modda işlemcinin frekansı, hızı düşük oluyor. Ancak comfort veya Sport'a aldığınızda sıcaklık boşta 75'e çıkıyorsa o noktada işlemciniz ısınıyor demektir. Eğer uzun süredir temizlik yapmadıysanız laptopnuzun temizliği ve termal macun kullanmanızı tavsiye ederim.

Hocam temizliği yeni yaptim termal macub sürülü fanlar da temuzlendi fakat anlamadığım nokta eco modda oyun acsam kasmaya başlasa anlarım sizin dediginiz mantıklım fakat eco nidu alinca hiçbir şey yapmiyorum mouse donuyor takiliyor Edge bile acmadim yani hesap edin kasmalar mevcut e kasma normal olsa MSI neden eco mod gibi bir şey kullansib zaten kullanilamaz hale geliyor cihaz? Ayarlara dahi giremiyorum.

Yani sizin yaşadığınız kasma oyundan bağımsız olarak masaüstünde anormal derece de fazla. ECO moda prize takılı olmadığında dışarıda kafede vs. kullandığımda otomatik olarak alıyor. Bu noktada da önemli olan performans değil pil ömrü oluyoe benim için ve 3-4 saati çıkarıyor. Cihazınızın garantisi devam ediyorsa garantiye vermenizi tavsiye ederim.

Yani sizin yaşadığınız kasma oyundan bağımsız olarak masaüstünde anormal derece de fazla. Eco moda prize takılı olmadığında dışarıda kafede vs. kullandığımda otomatik olarak alıyor. Bu noktada da önemli olan performans değil pil ömrü oluyoe benim için ve 3-4 saati çıkarıyor. Cihazınızın garantisi devam ediyorsa garantiye vermenizi tavsiye ederim.

Peki hocam siz de eco mode alinca kasma donma takılma oluyor mu cihazında?

Herhangi bir gözle görülür takılma olmuyor. Eğer aşırı yüklenirsem chrome yanında 3-4 uygulama daha açık olursa belki. Ama öyle aman aman ciddi takılmılar olmuyor. Yazılımsal problem değil de daha çok donanımsal kaynaklı olabilir.

Herhangi bir gözle görülür takılma olmuyor. Eğer aşırı yüklenirsem Chrome yanında 3-4 uygulama daha açık olursa belki. Ama öyle aman aman ciddi takılmılar olmuyor. Yazılımsal problem değil de daha çok donanımsal kaynaklı olabilir.

Temiz Windows 10'dan sonra driver vs hepsini Windows Update ile gerceklestirdim ek olarak Intel chipset de kurdum acaba driver yüzünden olabilir mi? Aygıt yöneticisinde herhangi ünlem vs yok ama. Update eski kuruyor diyenler var tek sıkıntı ecodayken özle görülür kasma yapması.

Hocam bilemiyorum. O zaman prize bağlı olarak, ECO modunda kullanmayacaksınız. Sadece ECO modda kasıyorsa dediğiniz gibi göz ardı edilip cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Geri
Yukarı