Çözüldü MSI EZ Debug CPU ve VGA yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

EGE2471

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Birkaç gündür bilgisayarımı hiç açmamıştım ve bugün açmaya kalktığımda anakarttan 1 kısa 2 uzun bip sesi geliyordu. Kasanın kapağını çıkarıp ez debug mode ışığına baktığımda VGA nın yandığını gördüm. Sistemi sadece işlemci ile kullandığım için BIOS ayarlarından ekran kartı seçiminin dahili yerine harici olarak seçilmiş olabileceğini ve haliyle de ekran kartım olmadığı için böyle bir sorun olmuş olabileceğini düşündüm ve BIOS pilini çıkararak BIOS'u sıfırladım.
Birkaç dakika sonra pili tekrar takıp bilgisayara güç verdiğim zaman ışıklar değişti ve artık gücü ilk verdiğimde CPU ışığı, sonrasında VGA ışığı yanmaya başladı.

Denediğim çözümler:
BIOS'u sıfırlamak.
RAM'i diğer slota takmak.
Bilgisayarı yeniden başlatmak.

Sorun yaşadığım sistem:
Anakart: MSI B350M PRO VD PLUS
RAM: Corsair Vengeance LPX 8x1GB 3000MHz DDR4
İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G
Ekran kartı: Vega 8 iGPU

Sistemi topladığım tarih: 20.08.2019

İşlemciyi overclocksuz kullanıyordum.

Çözüm
s1.PNG

Bunu yapar mısın?
1. Bilgisayarı kapatın ve güç kablosunu çıkarın.​
2. JBAT1'i yaklaşık 5-10 saniye kısa devre yapmak için bir köprü kullanın.(Tornavida ucu da olur)​
3. Kısa devre köprüsünü JBAT1'den çıkarın.​
4. Güç kablosunu takın ve bilgisayarı açın.​
Işıklar normal olarak yanıp sönüyorlar ama sizin hangi ışık takılı kalıyor?
Monitörün tepkisi nedir "No Singal" mi yazıyor yoksa monitör açılıyor ama BIOS bile gelmeden siyah ekran takılı mı kalıyor?

BIOS bile gelmeden siyah ekran takılı kalıyor. Işıklar sabit kalmıyor önce CPU yanıp sönüyor sonra VGA yanıp sönüyor ve siyah ekranda kalıyor.

s1.PNG

Bunu yapar mısın?
1. Bilgisayarı kapatın ve güç kablosunu çıkarın.​
2. JBAT1'i yaklaşık 5-10 saniye kısa devre yapmak için bir köprü kullanın.(Tornavida ucu da olur)​
3. Kısa devre köprüsünü JBAT1'den çıkarın.​
4. Güç kablosunu takın ve bilgisayarı açın.​

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı