MSI G274QPF-QD 170 Hz yerine 120 Hz çalışıyor

Nacre10

Femtopat
Daha fazla  
Monitör
Msi G274QPF-QD
Dün Vatan Bilgisayar'dan MSI G274QPF-QD 170 Hz monitör aldım cihaz 170 Hz fakat 120 Hz çalışıyor forumlar da yazan her şeyi denedim düzelmedi bir de masaüstünde yazılar tam net görünmüyor sanki sistemim eski 5-6 ay sonra yeni sistem alacağım önden monitörü aldım ama böyle bir durum oldu. Mevcut ekran kartım ASUS GTX 650 Ti Boost acaba 170 Hz desteklemiyor olabilir mi ekran kartım? MSI teknik servisi ya sisteminiz eski olduğu için 170 Hz alamıyorsunuz ya da ürün arızalıdır dedi. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

HDMI kablo ile kullanıyorsan 120 alabilirsin eski HDMI sürümleri 120'ye kadar destekliyor. DisplayPort kablon varsa monitördeki ve ekran karttaki DisplayPort yuvasına tak, HDMI ile farklılar. Ekran kartı veya monitör desteklemiyorsa DisplayPort'u 2.1 HDMI kablosu al.

DP kablosu ile deneyin.

HDMI kablonla ilgili olabilir mi?
Hocam içinden çıkan DisplayPort ile kullanıyorum

HDMI kablo ile kullanıyorsan 120 alabilirsin eski HDMI sürümleri 120'ye kadar destekliyor. DisplayPort kablon varsa monitördeki ve ekran karttaki DisplayPort yuvasına tak, HDMI ile farklılar. Ekran kartı veya monitör desteklemiyorsa DisplayPort'u 2.1 HDMI kablosu al.
DP ile kullanıyorum hocam içinden çıkan kablo

Elinizdeki 650Ti'ın DP versiyonu 1.0 veya 1.1 mi?

İçinden çıkan kabloda sorun olmaz. Başka bir sorun vardır (monitörden çıkanı kast ediyorum)
Kesin ekran kartıyla ilgilidir eski bir ekran kartında FHD üstü görüntü alamamıştım

Hangi model 650Ti'ınız?
Büyük ihtimal Asustur. DP 1.2 var o kartta. 2K da 165 alabiliyor olmanız gerek esasında.
1698317000714.png

Geri
Yukarı