MSI G41M-P33 RAM overclock

Hellboy54

Hectopat
Herkese merhabalar. Bende MSI G41M-P33 Combo anakart var. Bu anakart DDR3 800/1066/1333OC. Ram destekli bir anakart.

İşlemci intel p4 3.2 GHz (2cpu). FSb 800 mhz. 1 MB Cache bir işlemcim var.

Ram'im bir slotuna 4GB DDR3 1333 Mhz.(kingston)
Ram'im bir slotuna 2GB DDR3 1333 Mhz. (hi-level)
Power Suply : 400 watt

Şöyle bir sorunum ramlerim 1333 mhz ama 430mhz de çalışıyor. Oc yapıcam cell menüsünden biraz karışık frekans ayarları giriyorum ama degisen bisi yok lütfen yardım edin.

Anakartınız DDR2 ve DDR3 bellek slotlarını bir arada bulunduruyor. Bu yüzden 1333 MHZ yani DDR3 belleklerinizi uyumlu olduğu RAM bellek slotlarına takmanız icap ediyor.
Bunun dışında BIOS'dan girip RAM bellek frekans hızlarını seçtiniz mi hiç ?
Eğer 400 MHZ değerini CPU-Z programında gördüysen yanlış anlamış olabilirsin. Gördüğün değerin 2 katı oluyor aslında.
800 veya 1066 MHZ'de çalışıyor galiba bellekler. BIOS'dan 1333 MHZ'ye çektiniz mi ? Çıkarken kayıt ettiniz mi ?

Öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim. Bıosdan ayarlamaya çalıştım ama direk olarak frekan ayarı yapılmıyor tek tek girilen ayarları var örnek CL, tRCD, tRP, tRAS, tRC, tRC, tRCD gibi ayarları var karışık olduğu için anlamadım yardım ederseniz sevinirim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı