MSI GE60 0ND-459XTR ve Lenovo Kıyaslaması

pc-se7en

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Merhabalar,

Asus bilgisayarım 4.kez servise gidince değişim kararı çıktı ve Hızlıal'dan rica ettim aynı bilgisayarla değil başka bir bilgisayarlada değişim yapılabileceğini söylediler. MSI GE60 0ND-459XTR ve LENOVO Z500 59-367617 arasında kaldım. Fazla oyun oynamam arada Battlefield 3 - Far Cry ve Crysis 2 - Call Of Duty yani sıkılınca biraz zaman geçsin niyetiyle oynarım. Ayrıca daha çok web tasarım ile uğraştığım için Photoshop - Fireworks - Dreamwear ve Flash ile çalışacağım. Sizce;

i7-3632QM - GT645M kullanan Lenovo Z500 mü ?
i5-3230QM - GT660M kullanan MSI GE60 mı ?

Yani bu 2 bilgisayar arasında performans olarak ciddi bir fark varmıdır ? MSI'ya 300 TL fazla vermeye değer mi ?

MSI, oyuncu bilgisayarı ve ekran kartı çok çok daha hızlı. Lenovo ise oyun için tasarlanmamış. Kesinlikle GTX 660M'i tercih edin ve MSI'ı alın derim. İleride oyunlarda başınız çok daha az ağırır. 2 sene rahat oyun oynarsınız.

Anladım. Peki Lenovo çok sessiz çalışıyor acaba MSI'da yüksek performans nedeniyle ses sıkıntısı varmı ? Örneğin internette gezinirken fan sesi duyuluyor mu ?

Anladım. Peki Lenovo çok sessiz çalışıyor acaba MSI'da yüksek performans nedeniyle ses sıkıntısı varmı ? Örneğin internette gezinirken fan sesi duyuluyor mu ?

Bilgisayarın güç modunu kullanım amacınıza göre değiştirirsiniz. Düşük güç ve dengeli modunda hiç ses çıkarmaz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı