MSI GE60 2OE oyunlarda Intel HD Graphics 4600 kullanıyor

son_goku

Kilopat
Makaleler
12
Yer
İzmit
Daha fazla  
Geçtiğimiz eylül ayında yurt dışından bir dizüstü bilgisayar aldım. MSI-GE60 2OE. Bilgisayar Gaming Series olmasına rağmen eski yeni her türlü oyunda bariz bi şekilde kasmakta. Sürücüleri güncellemem fayda etmedi. Windows 8’den 7’ye düşürdüm yine çare olmadı. Şu an fark ettim ki bilgisayar kendi ekran kartı olan Nvidia Geforce GTX765M yerine sanırım anakart üzerinde bütünleşik olan Intel HD Graphics 4600 aygıtını kullanıyor. Bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Performans artışı için bir önceki işletim sistemine dönmezsiniz. Daha güncel olan işletim sistemine geçersiniz. Mantıklı olan bu durumda 8.1’e geçmektir. Oyunların GTX 765M ile çalışmamasının birden çok nedeni olabilir.

İlk olasılık, GTX 765M’in bozulmuş olmasıdır. Bu durumda Aygıt Yöneticisi’nde GTX 765M hiç gözükmez Görüntü Bağdaştırıcıları altında. Bu durumda yapılması gereken cihazı MSI yetkili servisi ServisPoint’e gönderip GPU değişimi yaptırmaktır.

Olası bir başka neden, GTX 765M sürücüsünün silnmiş olmasıdır. Bu durumda da geforce.com üzerinden güncel sürücü indirip kurulmalıdır. Bir başka olasılık ise ComboFix’in Optimus’u bozmuş olmasıdır. Bunun çözümü ise maalesef format. 8.1 64 Bit şu an en iyi işletim sistemidir.

Son olasılık ise BIOS’taki bir hatadan dolayı GTX 765M’in kaybolmuş olmasıdır. Bu durumda BIOS, Firmware ve VBIOS güncellemeleri yapılmalıdır.

Oynamak istediğin oyunun simgesine sağ tıkla ve GRAFİK İŞLEMCİYLE ÇALIŞTIR de... oradan da YÜKSEK PERFORMANSLI NVİDİA İŞLEMCİYİ seç..

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı