MSI GE60 2OE USB Bağlantı kopması

Elendil

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayara 1 tb'lık taşınabilir harddisk ya da telefonumu taktığımda bağlantı kopup duruyor, resim müzik atamıyorum. Fakat ufak usb belleklerde, farede sorun yok. Sebep ne olabilir acaba?

Ayrıca skyrim oynarken oyunda gereksiz yere kasmalar oluyor ve bazı belli yerlerde donuyor, elle kapatmak zorunda kalıyorum. Ayarları düşürdüğümde bile değişmiyor bu durum. Bunun da sebebini öğrenebilirsem sevinirim. Oyun orjinal bu arada mod falan yok, steam'den indirdiğim haliyle giriyorum oyuna.

Bios, ec, ekran kartının driverı güncel. Modeli tam olarak: MSI GE60 2OE-048XTR i7-4700MQ

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB bağlantı kablosu ile ilgili bir sıkıntı var sanırım başka bir kablo deneyin. Skyrim ile ilgili olarak da ekran kartınız güncel ise ekran kartının donanım ayarlarını Resetleyerek tekrar deneyin. Belki Anti Aliasing ve türevleri açık kalmış olabilir. Ekran kartınızın tam modelini de yazarsanız iyi olur.

Ekran kartı modeli gtx 765m. Ayrıca harddiskten emin değilim ama telefonu başka kablolarla da denedim değişen bir şey olmadı.

Hepsini denedim bilgisayar yine dondu.

Ayrıca dün bilgisayarın ekran parlaklığını kıstım, yüksek performanstan dengeli moduna getirdim ve usb olayını çözdüm galiba. Bağlantı kopmadan dosyaları aktarabildim. Acaba bilgisayara gelen güç yetersiz olabilir mi?

USB olayı dediğin gibi büyük ihtimalle güç ile alakalı, fakat Skyrim'de donması oyunla ilgili diye düşünüyorum. Bende de orijinal Just Cause 2 her ayarda donuyordu, Steam'dan oyun özelliklerine bir kod ekledim, ekran kartı sürücüsünün ayarlarını değiştirdim şimdi oyun en yüksekte akıyor.

- - - Updated - - -

Bir de oyun donduğu anda bilgisayarın sıcaklığına bak.

Oyunla alakası yok eminim sadece Skyrim değil ki daha öncesince Pes 2013, Far Cry 3 ve Fifa 2014' te de aynı sorunu yaşadım. Yani ekran kartını zorladığını düşündüğüm oyunlarda oluyor genelde. Ayrıca usb olayını kalıcı olarak nasıl çözebilirim? Bu iki konuda hala yardım bekliyorum.

HDD'yi laptop şarjdayken takıyorsun değil mi? Ayrıca oyun için Game Booster tarzı programları indirip bir denemeni öneririm. Belki açık olan diğer programlarla bir ilgisi olabilir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı