Çözüldü MSI GE60 OND 602 XTR - Kronik Wi-Fi Sorunu+ Bıos güncelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Balder

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Amsterdam
Selam arkadaşlar.

Daha önce bu konuda ===>> aynı sorundan bahsetmiş ve gelen tavsiyeyi uygulayarak sorunumdan kurtulduğumu zannetmiştim.

Fakat sorun tamamen düzelmemiş sadece bağlantı kopma süresi biraz uzamıştı. Geçen zaman içerisinde sorunu halledebilmek için çok araştırma yaptım fakat sonuç alamadım. Bu yüzden tekrar sizlerin bilgeliğine başvurmak zorundayım.

Sorunum Wi-Fi'nin sürekli kesilmesi ve bunu kafasına göre yapması. Tekrar wi-fi ye bağlanmak için laptopu yeniden başlatmak wi-fi yi kapatıp açmak vs. de işe yaramıyor. Kafasına göre gidiyor ve geliyor.

Bu sorunu halledebilmek adına bir sitede bulabildiğim aşağıdaki yorumu da kendi modelimi MSI'ın sitesinde bulamadığım için maalesef uygulayamadım.

MSI Ge60 serisi notebooklarda sıkça Wi-Fi ağından kopma kaynaklı şikayetler oluyor.

Wi-Fi Kopmaları Çözüm ;

Anladığım kadarı ile MSI, bu sorunun ağ bağdaştırıcısının güç yönetiminden kaynaklandığını tespit etmiş ve sorunun giderilmesi için yeni bir Firmware yayınlanmış. Güncellemeyi yaptıktan sonra WI-FI ağlardan kopma sorunu yaşamadım.

Yöntem ;

(GE60 0ND 453TR WIN8 İÇİNDİR)

1) MSI web sayfasına giriyorsunuz ve fimrmware seçimini yapıp ilgili dosyayı indiriyorsunuz->FW Sayfasını açmak için tıklayın ve ya doğrudan WIFI'yi düzelten FW Download sayfası için tıklayın

2) Bu dökümanda yer alan önergeleri izleyin Döküman (İngilizce)
Türkçe anlatım:
a) Cihazı mutlaka elektrik (Pil takılı iken) hattına bağlayın ve adım 1'de bahsedilen dosyayı .zip klasöründen çıkartın
b) .zip dışına çıkarttığınız klasörü açarak, winflash isimli dosyayı çalıştırın
c) Açılan uygulamada ekranın sağ alt köşesinde yer alan "Shutdown" kutucuğunu işaretleyin ve Start Butonuna tıklayın (Çıkan mesaja OK diyerek devam edin)
d) Yükleme tamamlanınca PC kapanacak.
e) Kapanan PC'nin elektrik fişini çekin ve pilini çıkartın. 30 sn - 1 dk sonrasında pili tekrar takın ve cihazı elektrik hattına bağlayın.
f) PC güç açma butonuna tıklayın, MSI logosu gelmeden "Del" butonuna sürekli basıp bırakın(BIOS açılacak)
g) Açılan BIOS ekranında sırası ile:
- F9 --> "Enter"
- F10 --> "Enter" tuşlarına tıklatın.
h) Yeni FW kurulmuştur güle güle kullanın

Bu yöntem bende işe yarar mı? Cevap evet ise: Nasıl bunu kendi laptopuma uygulayabilirim?

Bunun haricinde:

Teşhis koymak için benden istediğiniz herhangi bir ekran görüntüsü veya işinize yarayacak bir test varsa söyleyin hemen halledeyim.

Yönetici arkadaşlar konuyu kapatılmış olan diğer konuma devam mesajı olarak ekleyebilirlerse daha derli toplu olur kanaatindeyim.

Teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:

Bunu yapmayı zaten denemiş ve aşağıdaki uyarıları almıştım. Şimdi sizin verdiğiniz linkle tekrar denedim: (ki denediğim dosyalarla aynı dosyalarmış) sonuç yine aynı oldu.

ECAL (sanırım .bat) dosyasına tıkladığımda:

Diğer (ENEF) dosyaya tıkladığımda:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı