MSI GE60 ve MSI GE70

sahin05

Hectopat
Yer
antalya
İlk öncelikle herkese merhaba arkadaşlar :D Sizlere birkaç tane sorum olacaktı. İlk önce size kısa bir hikayemi anlatayım.

Masaüstü bilgisayarım var ve artık ondan sıkıldım. Donanımları eskidigi için yenisini almak istiyorum [2500-3000TL arası]
Ben de başladım araştırmaya; ilk dedim Casper alayım sonra vazgeçtim Samsung alayım dedim ama ben oyun da oynayacağım için soğutma da önemli. Bana dediler MSİ ya da Monster al. Ben de 2'sini araştırmaya başladım. Monster fazla ilgilimi çekmedi çok geç geliyomuş. Ondan sonra MSİ ile ilgili araştırmalara başladım ve MSİ hoşuma gitti :D

Ben Msı GE70 0ND-413XTR ya da MSI GE60 0ND-412TR ikisinden birine şu anda param yetiyo 2500 TL fiyatları aralığında araştırmalarıma göre. Ama benim ESAS istedigim model GT70 0ND-444TR onu istiyorum. Gerçekten süper PC ama fiyatı 4000 TL ve beni aşıyor :D

Notebook Markası : MSI GE70 0ND-413XTR Fiyatı:2,328.79 TL
İşlemci Markası : Intel
İşlemci Tipi : Intel Core i7
İşlemci Hızı : İ7-3630QM - 2.4 GHz Turbo Boost ile 3.4 GHz'ye kadar
İşlemci Cache : 6 MB
Ekran Boyutu : 17.3
Ekran Tipi : LED Full hd
Ekran Çözünürlüğü : 1920x1080
Ekran Kartı : Nvidia
Ekran Kartı Belleği : Paylaşımsız, 2 GB
Grafik İşlemcisi : Nvidia GeForce GTX660M DDR5
HDMI : 1x HDMI (ver.1.4)
Sistem Belleği : 8GB
Bellek Tipi : 1600 MHZ DDR3
Max Bellek : 16 GB
Disk Kapasitesi : 750 GB
Disk Hızı : 7200 RPM
Optik Sürücü : DVD Super Multi
Modem : Yok
Ethernet : Var
Wireless : var
Bluetooth : Bluetooth 4.0
FireWire : Yok
E-Sata : Yok
Seri Port : Yok
Usb Portu : 2 USB 2.0 + 2 USB 3.0
Express Kart : Yok
Video Portu : 15 pinli VGA video konnektörü
Klavye : Numerik Q TR
Hoparlör : Speaker 4 (2Wx4), Subwoofer Yok, Ses THX TruStudio Pro, Ses Kanalları 7.1
Kart Okuyucu : SD(XC/HC)/MMC/MS(PRO)/xD, SD(XC/HC)/MMC/MS(PRO)/xD
Kamera : HD type (30fps@720p)
Parmak İzi Okuyucu : Yok
Touchpad : Var
Uzaktan Kumanda : Yok
3G : Yok
İşletim Sistemi (Yazılım) : FreeDos
Paket İçeriği : Notebook/Adaptör/pil
Pil Teknolojisi : 6-cell Li-lon Pil
Notebook Ağırlığı : 2.70 Kg
Garanti Süresi : 24 Ay Resmi MSI Servisi
Notebook rengi : Siyah
Hediye : Orjinal MSI Çanta, Orjinal MSI Mouse
__________________________________________________________________________________________
Model Kodu : 0ND-412XTR bunun fiyatı da: 2.290,87 TL
Model Adı : GE60 0ND-412TR
İşletim Sistemi : FreeDos
Ekran : 15.6" Full HD (1920x1080) LED backlight, Anti-glare
İşlemci : Intel® Core™ i7-3630QM 2.40GHz İşlemci (6M Cache, Maks. Turbo Frekansı 3.40 GHz e kadar)
Yongaseti : Intel HM76
Bellek Tipi : 8GB DDR3 1600MHz
Bellek Yuvası : 2
Grafik Kartı : Nvidia GeForce GTX660M GDDR5 2GB *GPU Boost (Nvidia Optimus)
Hard Disk Kapasitesi : 750GB SATA 7200Rpm
RAID Modu : n/a
Optik Disk Sürücü : DVD Super Multi
Usb 3.0 : 2
Usb 2.0 : 2
eSATA : Yok
Express Kart : Yok
Kart Okuyucu : SD(XC/HC)/MMC/MS(PRO)/xD
HDMI : 1 (v1.4)
D-Sub : 1
Hoparlör : 4 (2Wx4)
Subwoofer : Yok
Ses : THX TruStudio Pro
Ses kanalı : 7.1
Mikrofon Giriş/Kulaklık Çıkış : 1/1
SPIDF : Var
Kablosuz Ağ : 802.11 b/g/n
Bluetooth : Bluetooth v4.0
Kablolu Ağ / Lan : Gigabit LAN
Modem : Yok
Webcam : HD type (30fps@720p)
Batarya : 6-Cell Li-Ion (4400mAH)
Güç Adaptörü : 120W
Turbo Modu : TDE (GPU)
Graphic Switch : GPU Boost (Nvidia Optimus)
Güç Yönetimi : Turbo Battery+
Boyutlar (WxDxH) : 383 x 249.5 x 37.6~32.3mm
Ağırlık : 2.4Kg (pil ile birlikte)
Aksesuarlar : Gaming Mouse, Gaming Sırt Çantası
__________________________________________________________________________________________

SORULARIM :D

1. Siz olsanız hangisini alırdınız ?
2. MSİ markası servisleri yaptıkları hizmetler ve ulaşım iyi mi ? En güvenilir alabileceğim yer ?
3. 2013 haziran ya da temmuz aylarına kadar bu PC'lerde fiyatta düşüşler olur mu ?
4. Ve de ben Crysis 3'ü en yüksek kalitede oynamak istiyorum. Bunun için bana GE70 ya da GE60 yeterli olur mu ?B
5. Bunlar iyi değilse bana önerebileceginiz marka var mı, OYUN için alacagım [2500.3000 arası]

Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın insan hayatda bir kere bir şey alıyor. Ben de iyice ne aklıma geliyorsa sormak istedim. Boşa para vermek istemiyorum, şimdiden herkese teşekküler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak masaüstü bilgisayarın ayrıntılı özelliklerini yaz. MSI'ın servisi iyidir, hiç sorun yaşamadım. Yeni nesil işlemci ve ekran kartları çıkacağı için eski modellerde düşüş olur. GTX660m ekran kartı Crysis 3'ü High ayarda Full Hd oynatabiliyor, yani yeterli. 15.6'ın olan MSI modellerine bakabilirsin.

İlk olarak masaüstü bilgisayarın ayrıntılı özelliklerini yaz. MSI'ın servisi iyidir, hiç sorun yaşamadım. Yeni nesil işlemci ve ekran kartları çıkacağı için eski modellerde düşüş olur. GTX660m ekran kartı Crysis 3'ü High ayarda Full Hd oynatabiliyor, yani yeterli. 15.6'ın olan MSI modellerine bakabilirsin.
Masaüstüm 2 GB RAM, 521MB ekran kartı, 320 GB HDD.

Yani kardeş, MSİ GE60 al diyosun bir de High bir üstü seçenek Ultra mıydı :D En son olarak temmuza kadar GE60'da fiyatta düşüş olur mu sence ?

Masaüstü sistem özelliklerinden neredeyse hiçbir şey anlamadık desem ? Ekran kartının modeli ne ? İşlemcinin markası ne ?

Diğer soruna ise cevap, evet High ayarın bir üstü Ultra ayardır. Temmuz ayına fiyatlar biraz düşebilir.

Masaüstü sistem özelliklerinden neredeyse hiçbir şey anlamadık desem ? Ekran kartının modeli ne ? İşlemcinin markası ne ?

Diğer soruna ise cevap, evet High ayarın bir üstü Ultra ayardır. Temmuz ayına fiyatlar biraz düşebilir.
Bakın benim masaüstümün sistem özelliklerini boş verin. Ben sadece MSİ GE70 ile ilgili bilgi almak istiyorum. Ve de bir sitede araştırma yaparken başkaları MSİ GE70 serilerinde boot diye bir sorunla karşılaşmışlar. Bu sorun nedir sizce, çözümü nedir ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı