MSI GE62VR 7RF GPU Kullanımın Dalgalanması

iNeonDragon

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım MSI GE62VR 7RF. Bazı oyunlarda ani FPS düşüşleri oluyor. Mesela normalde 60-70 FPS hatta 80-90 FPS oluyor ama 3-4 saniyede bir FPS 1 oluyor ve tekrar yükseliyor. Onun için oyunu oynayamıyorum. Sürekli düşüş var. Önceden de konu açmıştım Silkroad Online için. O oyun çok önemli değildi. Bota bırakıp internette geziyordum. Fakat birkaç oyunda daha bunu yaşadım. (Genelde Online oyunlarda. GTA V, BF1 gibi oyunlarda olmuyor. Sunucu ile alakalı değil çünkü eski bilgisayarda 60 FPS rahat oynanıyor.)
Sorun oyunda olduğunu düşünmüştüm ama bugün fark ettim ki GPU kullanımı dalgalanıyor. Yeni kullanım %20-25 civarlarında iken o FPS düşüşü olduğunda %4 oluyor sonra tekrar yükseliyor. CPU darboğazı olma ihtimali yok çünkü laptop. Ona göre ayarlanmıştır. Zaten i7-7700 HQ ve GTX 1070'le kullanılıyor. GTX 1060'ı rahat besler. Sizce sorun ne olabilir? Ya da bu kullanımı yükseltip sabitleme şansımız var mı?

Not olarak oyunlar eski olduğu için (ki Sro'nun istemcisi 2006'dan beri aynı sadece küçük güncellemeler geliyor oyun içine) optimize sorunu olur mu yeni donanımlarla? Aklıma sadece bu geliyor.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı