MSI GE62VR 7RF Yüksek İşlemci Sıcaklığı

iNeonDragon

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımda çok fazla ısınma sorunu var. Daha doğrusu değerler normal mi bilmiyorum. İşlemci kullanımı %100 olduğunda sıcaklık 95 derece oluyor (Daha fazla gibi çünkü program 95 üstü göstermiyor, fotoğraf koydum). Turbo Fan açtığımda ilk açıldığında 94-93 yazıyor, 15 saniye sonra tekrar 95 oluyor ve öyle sabit kalıyor. Bu değerler video dönüştürme yaparken oluyor (Program : Any Video Converter). Oyun oynarken de işlemci kullanımı %70-80 oluyor çok nadir %90+ oluyor işlemci sıcaklığı 80-95 derece arası değişiyor. Ama genel olarak 87-95 arası. Hatta çok ağır oyunlarda 90 derece altına pek düşmüyor. Turbo Fan devreye girdiğinde sonuç aynı. Maksimum 92 oluyor. 3 derece engelliyor sadece. Ekran kartı 65-75 arası. Çok fazla ısınmıyor ekran kartı. Ama işlemci sıkıntı.

Şimdi bu değerler normal mi yoksa ısınma sorunu mu var. Ayrıca Mart 2017de aldım bilgisayarımı ve genelde pek kapanmaz. Hemen hemen 7/24 çalışıyor. Termal macunda sıkıntı olabilir mi? Değişmesi lazım mı bu kadar sürede. Arkadaşlar tozlu ortam olduğu zaman, uzun süre çalışıyorsa bilgisayar ve altının kapalı olması durumunda termal macun daha çabuk eskidiğini söylediler.

Sistem özellikleri ;
  • Intel 7. Nesil 7700HQ İşlemci
  • Intel HM175 Chipset
  • Intel HD Graphics 630 + Nvidia GTX 1060 3GB
  • 16 GB RAM DDR4 2400 MHz
  • 128 GB SSD + 1 TB HDD
2017-11-18 (2).png

Ek olarak boştayken işlemci sıcaklığı 60-70 derece arası. Güç tasarrufunda ise 40-50 arası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam terman macun değişmesi gerekir. Heleki nerdeyse 7/24 çalışıyor diye belirtmişsiniz. Normalde 6 ayda bir değiştirilmesi gerekir. Bilgisayarın parçaları uzun ömürlü gider. Terman macun değiştirip öyle deneyin. Sonuç alacaksınız bence.

Peki ben bunu nasıl servise göndereceğim. Aldığım yer Ordu'da ben Bayburt'ayım. MSI servis adresine kargoyla göndermem mi gerekiyor? Daha doğrusu bireysel olarak karşı ödemeli göndersem faturasıyla bakalar mı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı