MSI Ge70 2oe Battlefield 3 Fps Düşmesi ve Sıcaklık

ghost5369

Hectopat
Bu sıcaklıklarda fps düşmesi normal mi ? Oyunun başlarında normalde düşme yaşanmıyor fakat merdivenden tırmanırken fps bir anda 20lere düşüyor bir süre sonra da normalde de düşmeler başlıyor ve oyun oynanmaz hale geliyor.

Denemediğim şey kalmadı oyunu aldım oynayamıyorum. Bir yardım edin rica ediyorum.

Oyun ayarlarını sormayın lütfen, antialiasing hariç her şey en sonda. Ayarları düşür diyeceksiniz fakat ben bu ayarlarla 1 2 ay sorunsuz oynadım zaten.

Windows 8.1 geçtim geçeli sorun devam ediyor. Ki ben 8.1 ile alakası olduğunu düşünmüyorum, yanlış anlaşılmasın.

Driverlar, bios vs. hepsi güncel bunları sormanıza gerek yok.

Ayrıca ekran kartım gtx 765m, ram 8 gb ve işlemci i7 4700mq.

2uy100n.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana kalırsa bilgisayar fazla ısınıyor yani yormadan oynamaya çalış. İlk girdiğinde oyunda hemen fps 53 olarak mı görünüyor? Bu fps değeri gayet yeterli.

Sen zaten demek istemişsin ki ben 1-2 ay böyle bilgisayarımı zaten öldürdüm yük altında çalıştıra çalıştıra belkide bu şekle büründü bilemezsin..

Bana kalırsa bilgisayar fazla ısınıyor yani yormadan oynamaya çalış. İlk girdiğinde oyunda hemen fps 53 olarak mı görünüyor? Bu fps değeri gayet yeterli.
Hayır normalde 50 60 fps seyrediyor zaten, tam okumamışsın. İşlemci çekirdekleri 60 derece civarı bence çok sıcak değil bir laptopa göre. Benim anlamadığım 80 90 derecede oynadığım oyunu şimdi niye oynayamıyorum.

Sen zaten demek istemişsin ki ben 1-2 ay böyle bilgisayarımı zaten öldürdüm yük altında çalıştıra çalıştıra belkide bu şekle büründü bilemezsin..
3000 TL'lik "gaming" notebook 1 2 ayda ölüyorsa vay halimize. Ben öyle demek istediğimi hatırlamıyorum. Neden gaming notebook sınıfına girmiş çünkü oyun tutkunlarına özel yapıldığı için. Oyun oynayarak gaming notebook ölüyorsa yanmışız demektir bu :D

Soğutucu ile kullan.
Dediğim gibi elimin altında sıcaklık hissetmeden başlıyor bu düşmeler. 60 derece civarı çok yüksek değil bence.

V-SYNC açık kalsın bence 60 FPS sabitlenir zaten kaymak gibi oynarsın.
60 fpsyi geçebilseydim v-sync gerçekten işe yarardı ama zaten 40 50 60 fps civarı oynuyorum, o yüzden takılmalar başlıyor v-sync açınca :D Yani normal bişey bu.

Ekran kartı driverın güncelmi emin misin ? Banada aynı şey oldu drıverı güncelledikten sonra hiçbit sorun kalmamıştı ki ben Battlefield 4 ten bahsediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı