Msi GE70 2PE Apache Pro İncelemesi

Ürünün siparişi bugün geldi. İnternette benim gibi ge70 e meraklı olanları gördüm. Merak ettikleriniz varsa yardımcı olabilmek umuduyla...

Msi GE70 2PE Apache Pro.jpg

Yanında msi çantası ve msi Mouse hediyeli(Mouse'unu çok beğendim bu arada, razer'dan vazgeçtim)
Ürün Özellikleri:
• Intel®Core™ i7-4710HQİşlemci
17.3" Full HD Yansımasız Ekran(1920x1080; 16:9)
• NVIDIA® GeForce®GTX 860M 2GB GDDR5Ekran Kartı
• Matrix Çoklu Monitör Desteği
• Cooler Boost 2
SteelSeries Programlanabilir multi-color Arka Aydınlatmalı Klavye
128GB SSD + 1 TB 7200 RPM HDD
(Super RAID desteği sayesinde 2x SSD RAID0 ile 900MB/s okuma hızı sunar*)
• 16GB DDR3L 1600MHz Hafıza
• Killer™ E2200 Oyun Ağı
• Intel 1x1 Wireless-AC 3160 a/c, 433Mbps'a kadar
• USB 3.0 x 2, USB 2.0 x 2
• VGA, HDMI
• DVD Super Multi
• Dahili 720p HD Webcam
• Audio Boost Teknolojisi
Orjinal Windows 8.1 Türkçe 64Bitİşletim Sistemi
• Matrix Çoklu Monitör Desteği
• SteelSeries tarafından sadece oyuncular için yapılmış klavye(*Super RAID 2x SSD RAID0 konfigirasyonu fabrika çıkış opsiyonudur.)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Isınma mevzusu: Henüz öyle ciddi bir program yok bilgisayarımda. Ben de Metro Last Light üzerinde denedim.
Merto Last Light:

*Her şey en yüksekteyken (very high 1080p) ortalama olarak 78-80 derecede duruyor(ozenc arkadaşımızın dediği gibi aynı). Tabii bu değerler uzun süre oynama ve çatışmanın yoğun olduğunda baktım.

*Normal grafiklerde (medium 1080p) 58-80 derece oluyor ortalama.

Not: Soğutucu kullanmadım.

Çok bilgili olmasam da ekran kartı klavyenin ortalarına doğru bir yerde olsa gerek. Çünkü elinizi koyduğunuz ''w,a,s,d, shit, ctrl'' tuşlarının bölgesi soğuk. Bilerek yapılmış sanırım. 78-80 derece de ise sıcaklık değil ılıklık hissediyorsunuz. Belirli bölgeler elbetteki daha sıcak fakat sizin orayla temasınız olmuyor bile.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ses kalitesi: Ses sitemi almaktansa sadece ses için bu bilgisayarı almaya değer cidden. Bana göre ses kalitesi harika :)
Fan sesi: Normal şartlarda cidden çok sessiz. Turbo fanı çalıştırdığımdaysa ortamdaki minik sesler yüzünden fanın çalışıp çalışmadığını anlamam için ya elimi koyuyorum ya da ışığına bakıyorum :) Gürültülü değil yani.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Dosya aktarımı: 10gb oyun dosyalarını ortalama 95mb/sn ile attı. Film program vs denemedim.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Not: İlgilerinden dolayı Mikail Fidan, Ofyale ve özellikle de Ozenc e teşekkür ediyorum :)
Eklememi istediğiniz bir şey varsa yorumlarınıza takip ediyor olacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kargo geldiğinde hediyeler(çanta ve mouse) ayrı bir kutuda mı geldi ?
Ürün iki kutu içinde bulunuyor. Mousu ve çantası ile birlikte 3. bir kutu içinde güvenle istiflenmiş bir şekilde geldi. Kendi ambalajları vardı.
Birde sizinki yeni model ama böyle bir hatayla karşılaştınız mı ?
msi ge60-ge70 donma sorunu ÇÖZÜLDÜ!
Killer network devamlı arkaplanda açık duruyor. Fakat ben hiç donma v.s yaşamadım.
Warface oynarken bazen ping yükseliyor, onun sebebinin ise uzak bir sunucuya bağlanmam olduğunu düşünüyorum.(Rusya, Çin ya da ABD gibi... Hiç ayarlamadım.)

Warface'i tavsiye eder misiniz ?
Warface 1920x1080 çözünürlükte oynanıyor mu ?
Bağlantı sorunum olmaz diyorsan, evet tavsiye ederim. Türkçe olması güzel. Saatlerce oynayınca sıkılıyorum fakat bu benim 1981 den bu yana çıkan oyunların genelini görmem yüzünden bir tokluk olabilir :D Bu laptop u soruyorsanız evet oynarsınız yeterki bağlantı sorun olmasın.(Online netice de )

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı