Msı GE70 nasıldır?

combalxx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben msı ge70 almayı planlıyorum. Lütfen ''monster al, şunu al, bunu al '' demeyiniz. Bu laptopta karar kıldım sadece GE mi GS mi biraz tereddüt yaşadım. Arkadaşlar özellikle kullananlara sormak istiyorum:
1-Bu laptopun 1080p'de ultrada açamadığı oyunları söyler misiniz ?
2-200 liraya SSD kart alcam piyasadaki en iyi 200 TL'lik SSD kartı söyler misiniz ?
3-Turbo fan alacam bide, cidden lazım mı bide 100 liralık en iyi turbo fan nedir ?

Eğer cevaplarsanız çok sevinirim. Başta da söylediğim gibi başka laptop önerisi istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye kardeşim peki bu site güvenilirmi . bide bi kaç sorum olcak

1-benim istediğim pc 16 gb ram bu 8 bi farkı varmı ?
2-ekran kartı gtx 960m olduğu için bütün oyunları ultrada açarmı ?
3- raid desteği diyo o nedir ? bide ge70 de raid desteği yokmuş ge60 mı alıyım ?
4- ssd kart önerin için saol onu alcam bide hani bu bilgisayarın içine takılan tubo fanlardan alcamda ona gerek varmı ısınma yaparmı pc ?

yani vatan pc deki ge70 ten farkı ekran kartı gtx850 değil 960 ve ramı 16 değil 8 peki senin attığın linktekini alırsam tüm oyunları ultrada açarmı ?

Son düzenleme:
Tüm oyunları asla Ultra ayarlarda açamaz, GTX 970M hatta GTX 980M bile açamıyor. Tabi açmaktan kastım 60 FPS oynamak. Ama ekran kartı GTX 850M'den daha güçlü. RAM sonradan eklenebilir ama ekran kartını değiştiremezsin.
Bilgisayarın içine fan takman da imkansız, zaten küçücük bilgisayar içerisinde fan takılacak kadar boşluk yok. Kendi fanları yeterlidir zaten. Ha içiniz rahat etmezse altına soğutucu alabilirsiniz.

@Silinen üye saol kardeşim ram'ın oyuna çok büyük bi katkısı varmı ? bide bu msi larda turbo fan özelliği varmış tuşu varmış onun basınca o aktif oluyomuş zaten

bide beyler raid desteği nedir ya ? ge70 de yok ge60 da var

@combalxx ;

- Eğer 3DMax tarzı render yazılımları ile uğraşmayacaksan, oyunlar için 8GB yeterli.

- GTX960M oyunları ultrada açmaz.

- GE60 ve GE70'de RAID desteği var. RAID; iki yada daha fazla sürücünün birlikte kullanılmasıdır.

RAID0: İki kat hız sağlar

RAID1: verileri aynı anda iki sürücüye yazar, güvenlik amaçlı kullanılır.

Notebook - The best gaming notebook provider

- Bahsettiğin tarzda fan almana gerek yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı