Msi GE70 Performans Sorunu ( Yeni alındı )

Kwonz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Msi GE70 aldım eve geldim orjinal w8 var'dı. Bende Ekran kartını kurup güncelledim sonrasında performans tersti için Sony'nin yeni oyunu H1Z1'i Steam'dan indirdim. Lakin şuan şok durumdayım. Arada bir kasma vs. gibi problemleri bırakın takıla takıla yürüyor aynı şekilde mouse'u çeviriyorum. Sanki celeron işlemcide onboard ekrankartında oyun oynuyor gibi hissettim kendimi. Bunun nedeni nedir. Daha yeni alındı ve tutup hiç problem yaşamayım diye Blu-Ray yerine SSD taktırdım. Cihazla ilgilimi sorun var yoksa ilk defa laptop kullandığım için yapmadığım ayarlamadığım seçeneklerimmi bulunmakta. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.

Ekran kartı sürücülerim güncel. Özellikle tekrar tekrar kontrol ettim. Yukarıda da belirttiğim üzere PC kullanıcısı değilim konsol oyunlar oynardım PC'ye geçmek için bunu aldım. O yüzden harici GPU'da mı değilmi kontrol etmem konusunda yardımcı olursanız direk kontrol sağlarım

Göksel teşekkür ederim öncelikle bunu gösterdiğin için. Ama halen beklentimi karşılamıyor. 16 GB ram'i olan bu PC'de H1Z1 gibi bir oyunu ultrada oynayamam acaba Sistemimin karşılığımı değil yoksa halen bir problem varmıdır. Video'daki gibi yaptığımda Medium'da akıcı bir oyun oynuyorum. High ve Ultra halen kasmaya devam ediyor :/

Şu anda dolaştığım forumlar ve yine sayfa içindeki yazılarla ilgili birşeyler topladım. Eklenmesi gereken yada farklı yapılması gereken birşey varsa lütfen söyleyin;

- Bios güncellemesi
- Ekran kartını komple kaldırıp modeline göre manuel kurulum
- Directx güncellemesi
- Güç seçeneklerinden Max ve Min işlemci kullanımını %99 yapmak
- Son olarakta oyunları Experince üzerinden açmak.

Sorum şu ki, Bunlarla ilgili olarak bir çok bios güncellemesi sayfası ve bilgisi var. Bu konuyla ilgili olarak tarihler arasında da çok oynama var. Bios üzerinden değilde Windows üzerinden Bios güncelleyebilirmiyim ? ( Fazla bilgim olmadığından )

Şu anda iş yerindeyim akşam saatlerinde evde olacağım. Eve geçtiğimde TW id pass atarım. Yardımınız için teşekkür ederim.

Şu anda iş yerindeyim akşam saatlerinde evde olacağım. Eve geçtiğimde TW id pass atarım. Yardımınız için teşekkür ederim.

Laptopların çoğunda 2 tane ekran kartı vardır. Harici ve dahili. Herhalde siz Gtx850 ile çalıştırmıyorsunuzdur. Göksel Gündüz'ün attığı videoyu deneyip sonuçları buraya yazın. Eğer çözüm olmazsa BIOS'unuzu güncelleyin, Bios'u güncellemek sorunun çözülmesinde en etkili çözümdür. Eğer hala yeterli performansı alamıyorsanız, ekran kartını, firmware ayarlarını,güncelleyin. Güç seçeneklerinden en yüksek performansı seçin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı