Msi GE72 6QF cızırtı sorunu

Riselia

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,

SCM isimli uygulamadan game moduna aldığımda cızırtı gibi sesler geliyor, ek olarak aynı ses Dragon Gaming Center üzerinden High Performance moduna aldığımda da geliyor, SCM'yi sildim sorun düzeldi, tabi bu arada Msi TrueColor uygulamasına bakmak için tıkladığımda açılmadığını farkettim, ikisini de güzelce sildim relog atıp bir daha yükledim ancak TrueColor uygulaması çalışmıyor, yani açıyorum ancak direk kapanıyor ne yapabilirim bu konu hakkında ? Cızırtı problemi herkeste var bu arada, programla alakalı bir şey olsa gerek. Bunun çözümünü bilen varsa yazabilir mi ? Recep Bey'de de vardı sanırım bu bilgisayar birileri yardım ederse çok sevinirim...

NOT: Tüm driverlarım güncel, Windows 10 x64 pro yüklü.

Güncelleme: Arkadaşlar tüm MSI bilgisayarlarında geçerli bu True Color en son driverı desteklemiyor dolayısıyla çalışmıyor (tabi yeni vr serisini bilemeyeceğim), 368.81 sürümü ile sorunsuz kullanabilirsiniz ileride güncellenince yazılım driver'ı da update edersiniz, cızırtı problemı olanlar varsa SCM üzerinden ECO moduna getirsinler cızırtı gider, şahsen performans kaybı yaşamadım ben, yazılımsal bir sorun o cızırtı ileride fixlenir diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Meraba arkadalar arkadaşımızın sorunun aynısı bendede mevcut. (MSİ GE72 6QF )

Cızırtı hakkında bi problem olup olmadığı hakkında herhangi bir fikrim yok ama cihaza windows dan format atmama rağmen TRUE COLOR uygulamasında bi sorun var ki açtığımda simgesinin üzerine gelip tam tıklamak istiyorum , birden kayboluyor.Ayrıca masaüstünden sağ tık yapıp oradanda ekran modları seçimi yapabiliyorken artık o seçenekte kayboldu.

Konu günceldir varsa yardımcı olabilecek gerçekten sevinirim...

@Recep Baltaş
@Ali Güngör

Son düzenleme:
Bende bugüne kadar laptoplarda CW görmedim ama oda bi ihtimal. Bu arada fan demişken ses fandan da geliyor olabilir.

Fan problemi olsa duruncada gelmez o cızırtı.Dragon Gaming Center dan Hing Performans özelliğini seçerseniz o zaman arada işlemcinin çekirdek sesi gibi gelen cızırtı seçildiği andan itibaren hiç kesilmeden devam ediyor.Seçeneği kaldırdığınızda ise işlem yada herhangi bişey yapınca o sesi aralıklarla, rastgele zaman aralıklarında duyabiliyorsunuz.Bu bahsedilen cızırtıda benim bilgisayarım için konuşuyum biraz eğilip yaklaşmanız gerekir o sesi duymanız için.

Benim derdim TRUE COLOR , o gitti , o daha öncelikli...

Portrait Display ile iletişime geçtim msi'ın sitesindeki TRUE COLOR en son driveri desteklemiyor bu yüzden açılmıyor eğer ilk mesaj tam okusaydınız bunu sormanın anlamsız olduğunu görürdünüz, herneyse ben şuan msi'ın sitesindeki programı 368.81 sürümü ile kullanıyorum bir sorun yok ancak son driver ile kullanmak istiyorsanız portrait display bana bunu yolladı TRUE COLOR'u tamamen silip restart atın ve bunu yükleyin https://app.box.com/s/d51a07w9fu2fl2xcj2vmj8sisqvr2t3n düzelirse bende son driver'a geçireceğim nvida'yı, feedback yapın lütfen.

Laptop'un ekran kartında CW var ikisinin fanı farklı dual fan var High Performance moduna geçirince frekans artıyor ve cızırtı oluyor sorunun nedeni bu yapılabilecek birşey yok garantiye boş yere yollamayın gelecek diğer bilgisayardada aynı sorun olacaktır.

Son düzenleme:
Portrait Display ile iletişime geçtim msi'ın sitesindeki TRUE COLOR en son driveri desteklemiyor bu yüzden açılmıyor eğer ilk mesaj tam okusaydınız bunu sormanın anlamsız olduğunu görürdünüz, herneyse ben şuan msi'ın sitesindeki programı 368.81 sürümü ile kullanıyorum bir sorun yok ancak son driver ile kullanmak istiyorsanız portrait display bana bunu yolladı TRUE COLOR'u tamamen silip restart atın ve bunu yükleyin https://app.box.com/s/d51a07w9fu2fl2xcj2vmj8sisqvr2t3n düzelirse bende son driver'a geçireceğim nvida'yı, feedback yapın lütfen.

Laptop'un ekran kartında CW var ikisinin fanı farklı dual fan var High Performance moduna geçirince frekans artıyor ve cızırtı oluyor sorunun nedeni bu yapılabilecek birşey yok garantiye boş yere yollamayın gelecek diğer bilgisayardada aynı sorun olacaktır.
Attığınız link problemsiz olarak çalıştı şuan hiçbir sorun yok ,sorunsuz çalışıyor proğram.
Çözülmüştür sorunum çok teşekkür ettim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı