MSI GE72VR 7RF Isınma Sorunu

unique11245

Kilopat
Merhabalar,

MSI GE72VR 7RF model bir laptopum var, geçtiğimiz 2 senede 3 kez aşırı ısınma problemi yüzünden servise götürdüm her seferinde servis raporunda söylendiğine göre soğutma sistemi değiştirildi. Üzerinden birkaç ay geçti şu anda bilgisayarı sıcaklığından kullanamıyorum ellerimi yakıyor. Hiçbir şey yapmadığım halde sadece YouTube'dan video izlerken bile 90 derecelerde geziyor. League of Legends'ı orta grafiklerde oynuyorum ama oyun başladıktan on dakika sonra GPU sıcaklığı 98 dereceye geliyor.
Bu sıcaklıklarda kullanıyorum uzun zamandır, bir zararı var mı yok mu bilmiyorum birkaç kişiye sordum işlemciler ekran kartları yüksek sıcaklıklarda çalışmak için tasarlanıyorlar problem olmaz dediler fakat artık sıcaktan bilgisayara dokunamıyorum. Havalar ısınınca dayanılmaz olmaya başladı, çözüm için ne yapabilirim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI benim şahsen önermediğim bir marka çünkü aldığın ürün çok üst seviye değilse bu kadar abartılı olmasa da genel olarak yüksek ısılarda çalıştırıyor donanımları. ASUS'da yakın bir zamana kadar böyle yapıyordu. Senin bireysel olarak yaptırabileceğin, yapabileceğin bir şey var; kaliteli bir termal macun alıp uygulama yapmak ve undervolt uygulamak bu şekilde test etmelisin. Sonuçlar hoşuna giderse temiz kurulum yapıp undervolt ayarlarına birlikte kullanabilirsin ve unutmadan her şeyin en güncel olanını kurmayı unutma BIOS dahil.

Etmiyor ne yazık ki, 2017 Eylülde almıştım. Şu an göndersem yaklaşık kaç TL onarım ücreti isterler bir tahmininiz var mı?
Laptop'un içini açın. Bakır soğutma boruları düzgün bir şekilde duruyor mu bakın. İşlemci ve ekran kartının termal macunlarını kontrol edin. Hatta kaliteli bir şeyle değiştirin. Gaming laptoplarda genel olarak ısınma sorunu vardır. Ama ekran kartları asla bu derecelere ulaşmaz. Maksimumu 85'dir. MSI soğutma konusunda en iyi benim kanımca. Yani bilgisayarınızda bir sorun var. Dediklerimi yapın bakalım.

MSI benim şahsen önermediğim bir marka çünkü aldığın ürün çok üst seviye değilse bu kadar abartılı olmasa da genel olarak yüksek ısılarda çalıştırıyor donanımları. ASUS'da yakın bir zamana kadar böyle yapıyordu. Senin bireysel olarak yaptırabileceğin, yapabileceğin bir şey var; kaliteli bir termal macun alıp uygulama yapmak ve undervolt uygulamak bu şekilde test etmelisin. Sonuçlar hoşuna giderse temiz kurulum yapıp undervolt ayarlarına birlikte kullanabilirsin ve unutmadan her şeyin en güncel olanını kurmayı unutma BIOS dahil.

Yakında bir bilgisayarcıdan termal macun aldım tornavida setim geldiğinde açıp temizliğini ve macun değişimini yapacağım fakat çok kaliteli durmuyor aldığım macun, çok fazla etki eder mi sıcaklığa?
Laptop'un içini açın. Bakır soğutma boruları düzgün bir şekilde duruyor mu bakın. İşlemci ve ekran kartının termal macunlarını kontrol edin. Hatta kaliteli bir şeyle değiştirin. Gaming laptoplarda genel olarak ısınma sorunu vardır. Ama ekran kartları asla bu derecelere ulaşmaz. Maksimumu 85'dir. MSI soğutma konusunda en iyi benim kanımca. Yani bilgisayarınızda bir sorun var. Dediklerimi yapın bakalım.

Tamamdır en kısa zamanda deneyeceğim tornavida setim evde kaldı yazlıktayım geldiğinde açıp değişimini yapacağım. Termal macun için bir öneriniz var mı peki?

Yakında bir bilgisayarcıdan termal macun aldım tornavida setim geldiğinde açıp temizliğini ve macun değişimini yapacağım fakat çok kaliteli durmuyor aldığım macun, çok fazla etki eder mi sıcaklığa?

Tamamdır en kısa zamanda deneyeceğim tornavida setim evde kaldı yazlıktayım geldiğinde açıp değişimini yapacağım. Termal macun için bir öneriniz var mı peki?
Piyasanın en iyisi bu kanımca. Ayrıca termal macun gerçekten önemli sıcaklıklar konusunda. Cooler Master MasterGel Maker Nano Elmas Partiküllü Termal Macun | Adeks Store

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı