MSI GE72VR 7RF GTX 1060 performans sorunu

Nietykalni

Hectopat
Daha fazla  
MSI GE72VR 7RF aldım yaklaşık 2 hafta önce, oyunlarda Intel ekran kartlarıyla neredeyse aynı FPS'leri alıyorum. Kaç kere sistemi temiz tekrar kurdum (Windows 10 Pro 64bit) hatırlamıyorum artık. Bütün driverların A'sını B'sini C'sini ezberlerdim artık hepsinin en güncel sürümlerini buldum yükledim. BIOS'u da güncelledim. Her şeyi yaptım ama yok. Eski bir tane notebook'um vardı Asus, onda da 450M vardı neredeyse aynı FPS değerlerini alıyorum onun açabildiği oyunlarda, o derece yani. Güç ayarlarını da ezberlerdim artık oradan da her şeyi yaptım, olmadı. Nvidia Denetim Masasından gerekli ayarlamaları da yaptım. Yok, bir türlü düzelmedi. Sanki bir problem var ekran kartında. Oyunlara girdiğimde power tuşu maviden turuncuya dönüyor altta bildirim alanında Nvidia ekran kartının o oyunu çalıştırdığı da yazıyor ama anlamadığım şekilde performans kötü. Nedir sebebi bir yardımcı olabilir misiniz?

Bilgisayar özellikleri;
  • Windows 10 Pro 64bit işletim sistemi
  • 32 GB RAM
  • 256 GB SSD
  • 1 TB HDD
  • Nvidia GTX 1060 3 GB
  • Intel i7 7700HQ
Ek olarak oyundayken GPU-Z değerleri;

a.gif
b.gif

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam,
Denetim Masası -> Güç Seçenekleri -> Hangisi seçiliyse "Plan Ayarlarını Değiştir" -> Gelişmiş Güç Ayarlarını Değiştir -> Sabit Disk kısmında "20 dakika" kısmını kapatıp dener misin? Çoğu bilgisayarda bu sorun yaşanıyor.

Eğer bu yazdıklarım işe yaramaz ise @Recep Baltaş, @Jira, @Mehmet Melik Arslan, @BERWAR, @Silinen üye gibi arkadaşlardan yardım bekleyelim.

Selam,
Denetim Masası -> Güç Seçenekleri -> Hangisi seçiliyse "Plan Ayarlarını Değiştir" -> Gelişmiş Güç Ayarlarını Değiştir -> Sabit Disk kısmında "20 dakika" kısmını kapatıp dener misin? Çoğu bilgisayarda bu sorun yaşanıyor.

Eğer bu yazdıklarım işe yaramaz ise @Recep Baltaş, @Jira, @Mehmet Melik Arslan, @BERWAR, @Silinen üye gibi arkadaşlardan yardım bekleyelim.

Selam,
Dediğiniz ayarları da o şekilde ayarlamıştım daha önceden sonuç değişmemişti, şuanda da o şekilde ayarlılar hala aynı problem devam ediyor. :üzgün:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı