MSI GE75 Raider 9SF-404XTR vs ASUS ROG G731GW-EV019 vs HP 17-CB0005NT

Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Bir notebook almayı planlıyorum. Gaming cihazları tercih etme sebebim çizim, programlama, veritabanı programlama ile ilgileniyorum.

Paylaştığım cihazların özellikleri aşağı yukarı aynı. RAM ve harddisk farklarına çok takılmıyorum. HP'nin görünümü çok hoşuma gitmedi. Ekranın birleştiği yeri çok beğenmedim ancak yine de seçeneklerim arasında. Kısaca bu 3 cihaz arasında kaldım.

Bu bilgisayarlarla ilgili tecrübesi olan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilir mi?

Ürün linklerini aşağıya bırakıyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

OMEN BY HP17-CB0005NT CORE İ7 9750H 2.6GHZ-16GB-1TB+512SSD-17.3''RTX2070 8GB-W10 - Vatan Bilgisayar

MSI GE75 Raider 9SF-404XTR Intel Core i7 9750H 16GB 1TB + Fiyatı

Asus ROG G731GW-EV019 Intel Core i7 9750H 16GB 1TB SSD Fiyatı

Bir notebook almayı planlıyorum. Gaming cihazları tercih etme sebebim çizim, programlama, veritabanı programlama ile ilgileniyorum.

Paylaştığım cihazların özellikleri aşağı yukarı aynı. RAM ve harddisk farklarına çok takılmıyorum. HP'nin görünümü çok hoşuma gitmedi. Ekranın birleştiği yeri çok beğenmedim ancak yine de seçeneklerim arasında. Kısaca bu 3 cihaz arasında kaldım.

Bu bilgisayarlarla ilgili tecrübesi olan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilir mi?

Ürün linklerini aşağıya bırakıyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

OMEN BY HP17-CB0005NT CORE İ7 9750H 2.6GHZ-16GB-1TB+512SSD-17.3''RTX2070 8GB-W10 - Vatan Bilgisayar

MSI GE75 Raider 9SF-404XTR Intel Core i7 9750H 16GB 1TB + Fiyatı

Asus ROG G731GW-EV019 Intel Core i7 9750H 16GB 1TB SSD Fiyatı
1 TB SSD eğer gerçekse ASUS olabilir. MSI veya ASUS arasında ekran kalitesi iyi olanı alın. 60Hz veya 120Hz olabiliyor sanırım.

Siz hangisini tercih ederdiniz? Teknik özellikler (soğutma, performans, dayanıklılık), destek gibi konular göz önünde bulundurulduğunda?
Asus ile çok sorun yaşadım ben. Bu yüzden pek Asus ürünlerine yaklaşmak istemiyorum. MSI bu konuda daha başarılı. Ama ücretli hizmet olduğu zaman masraflıdır da. Mesela yakın zamanda yaşadığım olayı anlatayım. MSI H310M Pro-M2 anakartıma BIOS güncellemesi yaptım 9. nesil işlemciye geçmek amacıyla. Güncellemeden sonra internete bağlanma sorunu yaşadım. Yetkili servisi aradığımda ise kartı getirin Mecidiyeköy'e, hemen düzeltip teslim edelim demişlerdi. Hatta sorunu ve çözümü ile ilgili paylaşımım burada.

Bunun için foruma yazı yazdığım günün ertesi günü bir yetkili benimle DM üzerinden ilgilendi. Böyle bir ilgiyi beklemiyordum.

Üstelik MSI yetkili servise ulaşmak kolay. Şöyle yapın. Hem MSI hem de ASUS'u arayıp ulaşma sürelerini gözleyin 🙂 ASUS'a ulaşmak başlı başına dert oldu bana her zaman.

Tercihim MSI olur.

Uzun araştırmalar sonucu bir karara vardım. MSI'ın oyun bilgisayarlarında ASUS dan daha fazla tecrübesi olduğu için ve soğutma sisteminde sunduğu Cooler Boost teknolojisi daha ikna edici olduğu için tercihimi MSI dan yana kullandım ve siparişi verdim.
Ürün geldikten sonra tecrübelerimi buradan sizinle paylaşacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı