MSI GE76 Raider 11UG-260XTR vs MSI GE66 Raider 11UG-262TR

Native olarak QHD çözünürlüğü 1080p'ye düşürmek istediğinizde görüntü bulanık olacaktır. Aksine 4K panelde 1080p'ye düşürdüğünüzde pikseller birbirinin tam katı olduğu için az önce söylediğim bulanık görüntü olmayacaktır. Yani sonraki yıllarda kaldırmayan oyunlarda 1080p'ye çekilerek oyun oynanabilir ama oyun dışı kullanım için bile bence artık 1080p eski kalıyor. En basitinden artık çoğu tablette bile 2K veya daha yüksek çözünürlükte film izleyebilirsiniz. 3000 dolara yakın bir fiyata bilgisayar alıp 4K film izleyememek aşırı saçma bir durum. @Pastırmalı Helva

Native olarak QHD çözünürlüğü 1080p'ye düşürmek istediğinizde görüntü bulanık olacaktır. Aksine 4K panelde 1080p'ye düşürdüğünüzde pikseller birbirinin tam katı olduğu için az önce söylediğim bulanık görüntü olmayacaktır. Yani sonraki yıllarda kaldırmayan oyunlarda 1080p'ye çekilerek oyun oynanabilir ama oyun dışı kullanım için bile bence artık 1080p eski kalıyor. En basitinden artık çoğu tablette bile 2K veya daha yüksek çözünürlükte film izleyebilirsiniz. 3000 dolara yakın bir fiyata bilgisayar alıp 4K film izleyememek aşırı saçma bir durum. @Pastırmalı Helva
Sanırım haklısınız hocam

Arkadaşlar ban yediğimden dolayı yeni cevap verebiliyorum kusura bakmayın. İki laptoptan birisini almayı düşünüyorum. GE76 olan model şu an Amazon'da 39.500 TL, GE66 olan modeli ise teşhir ürün olarak 2 yıl MSI Türkiye garantili şekilde 37.500 TL gibi bir fiyata alabiliyorum. GE66 modeli için satıcı ile konuştuğumda sıfır ürün olduğunu sadece vitrinde sergilenmek için kutusunun açıldığını, satın aldığımda adıma fatura yapıp 2 yıllık MSI Türkiye garantisinin başlayacağını söyledi. GE66'nın normal fiyatı 43.000 TL. Güncellenen durumlara göre hangisini tercih etmeliyim? Teşhir ürün olanı almak mantıklı mıdır?

Not: Her türden oyun oynuyorum ve yapay zeka alanında yazılımla uğraşıyorum. Laptop tercihimi bunlara göre şekillendirmek istiyorum açıkçası. Ekran çözünürlüğü, yenileme hızı, boyutu ve depolama kapasitesi beni arada bırakan etmenler.

Buna da bakabilirsiniz hocam işlemcisi daha güçlü ve QHD GE66 gibi ekran kartı daha güçlü:

Bir GE76 Raider kullanıcısı olarak 17 inç ekran öneririm. 1080p ekran yansımasız ve 360 Hz. Yıllardır 15.6 inç kullandım ama 17.3 tavsiye ederim. Omen de iyi. Ben omeni 3070li almıştım19.66kya ağır diye iade etmiştim. Şimdi i9 işlemcili 3080'li omen çıkmış. Daha sonra piyasa yükselince GE76 Raider 11ug-260 buldum 30.9 kya aralık sonunda. 3080'lisinin Vatanda indirime girdiğini görünce de onu aldım. Teşhir ürünü tavsiye etmem. Normalde performanslı laptopları teşhire koymuyorlar. Vatanda incelemek için sormuştum biz açmıyoruz dediler. GE66 ile GE76'yı msi sitesinde kıyaslayabilirsin. Portlarına filan da bak. GE66'da nümerik klavye yok. Malzemeler de farklı. MSI'da malzemeden dolayı G'den sonrası harf değişiyor. 12. Nesiller de 3070'li olarak bile tuzlu.

Buna da bakabilirsiniz hocam işlemcisi daha güçlü ve QHD GE66 gibi ekran kartı daha güçlü:
Bunu almayı düşünüyorum yarin sipariş vereceğim pişman olurmuyum acaba HP garanti konusunda çok sikayet gördüm

Geri
Yukarı