MSI GeForce RTX 2060 SUPER GAMİNG X vs GAMİNG

Nickinizden anladığım kadarıyla Trabzon'da yaşıyorsunuz. Bende Trabzon'dayım, indirim bekliyorum şu an toplamak için. Bu Vatan'ın indirimlerine bi ben denk gelemiyorum galiba.
Aynen. Muhteşem cumadan önceki hafta vatan KDV indirimi yapmıştı. O indirimlerden aldım. Burayı falan biraz takip ederseniz denk gelirsiniz aslında, bayağı konu da açılmıştı.

Aynen. Muhteşem cumadan önceki hafta vatan KDV indirimi yapmıştı. O indirimlerden aldım. Burayı falan biraz takip ederseniz denk gelirsiniz aslında, bayağı konu da açılmıştı.
Şimdilik indirim kovalayacağım anlaşılan. Son olarak sisteminizden memnun musunuz? Soğutucusuna kadar tam aklımdaki sistem çünkü. Kasa için PSU da problem var deniliyordu, var mı böyle bir sorun?

Şimdilik indirim kovalayacağım anlaşılan. Son olarak sisteminizden memnun musunuz? Soğutucusuna kadar tam aklımdaki sistem çünkü. Kasa için PSU da problem var deniliyordu, var mı böyle bir sorun?
Memnunum. Bayağı güzel hoşuma gitti. Eski kasam ile de oyunları yüksek ayarda oynayabiliyordum. O yüzden pek fark hissetmiyorum şuan. Ancak ileriye dönük güzel bi kasa. Soğutucudan da aşırı memnunum kesinlikle tavsiye ederim hem çok sessiz hem de stok soğutucuya göre 10 derece civarı daha serin çalışıyor. PSU da herhangi bir sorun görmedim ben.

Memnunum. Bayağı güzel hoşuma gitti. Eski kasam ile de oyunları yüksek ayarda oynayabiliyordum. O yüzden pek fark hissetmiyorum şuan. Ancak ileriye dönük güzel bi kasa. Soğutucudan da aşırı memnunum kesinlikle tavsiye ederim hem çok sessiz hem de stok soğutucuya göre 10 derece civarı daha serin çalışıyor. PSU da herhangi bir sorun görmedim ben.
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için 👍

Düz gaming modelini satan başka hiçbir yer bulamadım, kafam iyice karıştı.

Merhabalar farkını bilemiyorum ama. Ben 11.11 de n11.com üzerinden sistemimi dizdim. 2060 OC alacak iken Gaming 2060 Super'i 3.030 TL'den gördüm. Kuponlarla 2760 TL'ye indiğini görünce dayanamadım. :) Yoksa Gigabyte'ın 2060 OC modelini alacaktım oda 2250-2300 civarına geliyordu. Bugün gaming serisini bende çok görmüyorum piyasada fakat gaming x modelleri aşırı pahalı geliyor bana. Henüz monitör arayaşım devam ediyor 1080p monitörüm olmadığından kartın tam performansını izleyemiyorum fakat ben sevdim umarım pişman olmayız. :)

Merhabalar farkını bilemiyorum ama. Ben 11.11 de n11.com üzerinden sistemimi dizdim. 2060 OC alacak iken Gaming 2060 Super'i 3.030 TL'den gördüm. Kuponlarla 2760 TL'ye indiğini görünce dayanamadım. :) Yoksa Gigabyte'ın 2060 OC modelini alacaktım oda 2250-2300 civarına geliyordu. Bugün gaming serisini bende çok görmüyorum piyasada fakat gaming x modelleri aşırı pahalı geliyor bana. Henüz monitör arayaşım devam ediyor 1080p monitörüm olmadığından kartın tam performansını izleyemiyorum fakat ben sevdim umarım pişman olmayız. :)
Frekans hızına göre tercih yapacaksan 1815 MHz hızına çıkabilen üç fanlı RTX 2060 Super Gigabyte Gaming OC modelini öneririm. 2060 Super modelleri içerisinde en çok tercih edilen model olmuş görünüyor.
Soğutma oalrak gaming x serisi çok iyi, ben de kullanıyorum. Asus rog strix 3 fanlı modelleri için çok iyi soğutmaya sahip diyorlar ama gördüğüm testlerde ondan da daha başarılı soğuttuğunu farkettim. Frekans hızı olayı biraz karışık. Çünkü attığınız listede mesela boost hızı gigabyte'ın 1815 gözüküyor, gaming x'in 1695. Ancak benim kullandığım gaming x kartın kendi kendine oyunlarda ulaştığı hız 1935hz. Gigabyte'ın testlerine baktığımda en yüksek 1950hz ye çıktığını gördüm. Kağıt üzerindeki değerler sizi yanıltmasın yani. Gigabyte 135hz artar iken Msi 240hz artıyor.

MSI tek 8 pin güç girişine sahip önerdiğim Gigabyte'ın 8+6 pin güç girişi mevcut. 8+6 pin güç girişli kartın overclock potansiyeli 8 pinden daha fazladır. Böyle düşünen tek ben değilim ki üstte attığım linktende görüldüğü gibi Gigabyte modeli MSI'dan daha fazla rağbet görmüş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı