MSI GF62 7RE SSD garanti etiketi sökünce garanti bitiyor mu?

Ruwm

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Yaklaşık 2-2.5 ay önce MSI GF62 7RE modelini satın aldım. SSD eklemek istiyorum. Konu hakkında hem MSI resmi sitesi üzerinden ticket oluşturdum hem de MSI Türkiye servisi ile iletişime geçtim. İkisi de başlangıçta SSD yüklemesini kendimizin yapabildiğimizi garantiyi etkilemediğini belirtti. Fakat laptopun altında Factory Seal etiketi mevcut ve bu etiketin altında vida bulunmakta. Etiketi sökmeden laptopu açma durumum söz konusu değil. Konu hakkında tekrar MSI Global üzerinden ticket oluşturduğumda etikete dokunmadan önce lütfen satıcınız ile görüşünüz. Garanti kapsamı ülkelere bağlı olarak değişiklik gösterir diye yanıt geldi. Daha önceden sorun olmaz demelerinin üzerine bu şekilde dönüş yapmaları kafamı karıştırdı. Tekrar MSI Türkiye servisi ile görüştüğümde yetkili kişi etiketi sökerek işlem yapabilirsiniz garantiden çıkmamaktadır bilgisini aktardı. Türkiye'de yaşadığım için bir sorun olursa Türkiye yetkilileri ile irtibata geçeceğimden dolayı Türkiye servisinin söylediğini mi baz almalıyım, yoksa global yetkilinin dediği gibi etiketi sökmek sorun teşkil eder mi? Konu hakkında bilgisi olan var mı acaba veya benzer bir durum yaşayıp tecrübesi olan var mı?

@Recep Baltaş bilginiz var mı?

garanti etiketi.jpg

MSI ve Asus gibi firmalar bu tür müdahalelere izin veriyor. Türkiye sorumlularından aldığınız cevap önemli. MSI servis yetkilisi de aynı şeyi söylemiş zaten. Sorun olması durumunda konuşmalar kayıt altında olduğu için elinizde kanıt var. Yapabilirsiniz.

Peki resimde görülen etiketi sökmeden sadece vidanın olduğu yeri delerek mi işlem gerçekleştirmeliyim. Yoksa etiketi sökmeye mi çalışmalıyım? (Sökme esnasında etiket hasar görebilir)

Bir diğer konu da sökme veya delme ile işlem yaparak SSD eklediğimi varsayarsam. Daha sonra başka bir teknik sorun ile garantiye gitmesi durumunda bu etiketi sökmüşsünüz biz sadece SSD için söküp sökmediğinizi bilemeyiz gibi bir cevap ile karşılaşma durumum olabilir mi?

Delme veya direkt sökme işlemi yapabilirsiniz, ikisi de etikete hasar vermek oluyor çünkü.
İçinde SSD ile gönderirsiniz, HDD'yi çıkardıysanız, yanında onu da göndermeniz durumunda sorun olmayacaktır.
Arıza bildiri kağıdında da yazarsınız durumu.

SSD, HDD yada RAM değişimleri için kapağı ve üzerine yapıştırılan etiketi çıkartabilirsiniz. Bu işlem garantiyi kesinlikle bozmaz. Ancak değişim sırasında cihaza herhangi bir zarar verirseniz garanti bozulur.

Evet dediğiniz gibi SSD takmak serbest. Fakat beni tedirgin eden durum SSD taktıktan sonra teknik sorun olup garantiye gittiğimde siz bunu ram dışında açmışınız kurcalamışınız diye bahane sıkıp garanti dışı bırakmaya çalışmaları. Bunun içinde elimde zaten direkt olarak garanti servisinin mail konuşma kayıtları ve telefon kayıtları mevcut. Eğer sorun çıkarsa en azından elimde belge ile giderim :D

MSI ve Asus gibi firmalar bu tür müdahalelere izin veriyor. Türkiye sorumlularından aldığınız cevap önemli. MSI servis yetkilisi de aynı şeyi söylemiş zaten. Sorun olması durumunda konuşmalar kayıt altında olduğu için elinizde kanıt var. Yapabilirsiniz.

Kanıt var ama konuşmayı ne zaman yaptığımı hatırlamıyorum. MSI'ı arıyorum açmıyorlar. Vatan Bilgisayar etiket söküldüğü için garanti dışı hizmet görür ücret alınır diyor. Ne yapmalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı