MSI GF63 Thin 10SCSR-657XTR UserBenchmark Testi

vulcann1

Decapat
Arkadaşlar GF63 Thin 10SCSR-657XTR Intel Core i5 10300H 8GB 512GB SSD GTX1650Ti ekran kartlı laptobu yeni aldım. İlk dizüstü bilgisayarım olması sebebiyle windows ve driverları kurarken oldukça zorlandım ve doğru kurduğumu düşünmüyorum. Sistemde bir sıkıntı olup olmadığını görmek için şu testi yaptım;

UserBenchmarks:
CPU: Intel Core i5-10300H - 85.5%
GPU: Nvidia GeForce GTX 1650 Ti with Max-Q Design - 25.8%
SSD: WDC PC SN530 SDBPNPZ-512G-1032 512GB - 190%
RAM: Samsung M471A1K43CB1-CTD 1x8GB - 45.1%
MBD: MSI MS-16R4

Bu testlere göre sistemde hatalı bir şey var mı, varsa ne yapmam lazım? Teşekkürler.

Bu tür sitelere başvurmanızı önermiyorum çünkü yüzdeler ile verilen bilgi ne kadar doğruluk verebilir anlamıyorum. Eğer sıcaklıklar ve FPS değerlerinde sorun yoksa hiçbir sorun yoktur. Hayırlı olsun.

Arkadaşlar GF63 Thin 10SCSR-657XTR Intel Core i5 10300H 8GB 512GB SSD GTX1650Ti ekran kartlı laptobu yeni aldım. İlk dizüstü bilgisayarım olması sebebiyle windows ve driverları kurarken oldukça zorlandım ve doğru kurduğumu düşünmüyorum. Sistemde bir sıkıntı olup olmadığını görmek için şu testi yaptım;

UserBenchmarks:
CPU: Intel Core i5-10300H - 85.5%
GPU: Nvidia GeForce GTX 1650 Ti with Max-Q Design - 25.8%
SSD: WDC PC SN530 SDBPNPZ-512G-1032 512GB - 190%
RAM: Samsung M471A1K43CB1-CTD 1x8GB - 45.1%
MBD: MSI MS-16R4

Bu testlere göre sistemde hatalı bir şey var mı, varsa ne yapmam lazım? Teşekkürler.
Ekran kartını sürücünü yanlış kurmuşsun sanırsam
Ekran kartını sürücünü DDU programı ile kaldır tekrar yükle

Bu tür sitelere başvurmanızı önermiyorum çünkü yüzdeler ile verilen bilgi ne kadar doğruluk verebilir anlamıyorum. Eğer sıcaklıklar ve FPS değerlerinde sorun yoksa hiçbir sorun yoktur. Hayırlı olsun.

Oyun oynarken fan hızını en yüksek ayarlara çıkarıyom buna rağmen işlemci sıcaklığı 75-80 dereceleri arasında seyrediyor, ne yaptıysam düşüremedim. Oynadığım oyunlar yüksek ayarlarda CS:GO ve F1 2020. CS'de 120-140 FPS alırken F1 2020'de 55-70 FPS alıyorum. Sizce normal mi bu değerler?
Ekran kartını sürücünü yanlış kurmuşsun sanırsam
Ekran kartını sürücünü DDU programı ile kaldır tekrar yükle
Nereden yüklemem lazım peki? Ekran kartı sürücüsünü Nvidia'nın kendi sitesinden indirmiştim

Oyun oynarken fan hızını en yüksek ayarlara çıkarıyom buna rağmen işlemci sıcaklığı 75-80 dereceleri arasında seyrediyor, ne yaptıysam düşüremedim. Oynadığım oyunlar yüksek ayarlarda CS:GO ve F1 2020. CS'de 120-140 FPS alırken F1 2020'de 55-70 FPS alıyorum. Size normal mi bu değerler?

Sıcaklık değerleri gayet normal sonuçta laptop kullanıyorsunuz ve laptop soğutucu almanızı öneriririm.

FPS değerleri konusunda hiçbir fikrim yok internette FPS testlerini bulabilirsiniz.

Sıcaklık değerleri gayet normal sonuçta laptop kullanıyorsunuz ve laptop soğutucu almanızı öneriririm.

FPS değerleri konusunda hiçbir fikrim yok internette FPS testlerini bulabilirsiniz.
Teşekkür ederim. Peki fan hızını en yüksek ayarlarda kullanmak doğru mu? Sürekli en yüksek ayarlarda çalıştırmanın bilgisayara zarar vereceğini duymuştum. En yüksek ayarlarda çalıştırmasam da işlemci sıcaklığı 90 derecelere çıkacak

Teşekkür ederim. Peki fan hızını en yüksek ayarlarda kullanmak doğru mu? Sürekli en yüksek ayarlarda çalıştırmanın bilgisayara zarar vereceğini duymuştum. En yüksek ayarlarda çalıştırmasam da işlemci sıcaklığı 90 derecelere çıkacak.

Sıcaklıkların bana bir tık yüksek geldi. Fan hızı en yüksekteyken kullanmanı önermem.

Sıcaklığı düşük tutmam için önerin var mı? Fan hızını sadece oyun oynarken bir iki saatliğine en yüksek ayarlarda kullanıyorum.

Biraz araştırma yaptım, senin aldığın modelde tek fan olduğu için sıcaklıklar bu kadar yüksekmiş. Sıcaklığı düşük tutmak için undervolt deneyebilirsin. Yerinde olsam sıcaklık 95 dereceye dayansa bile fan ayarlarını sona çekmezdim. Bırak bilgisayar kendi kendine ayarlasın.

Sıcaklığı düşük tutmam için önerin var mı? Fan hızını sadece oyun oynarken bir iki saatliğine en yüksek ayarlarda kullanıyorum.
Turbo frekans olayını disable yaparsan tek fana rağmen 65-70'e kadar düşüyor bildiğim kadarıyla. Performans olarak %5-10 kayıp yaşıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı