MSI GF63 Thin 9SC Ekran kararması ve bozulması

sonordi

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

Cihazda maalesef teknik servisin 5-6 gün boyunca denk gelemediği ekran kararma sorunu var. Herhangi bir işlem yaparken değil, her an bu olabiliyor. Video izlerken, bir şeylerle ilgilenirken, oyun oynarken olabiliyor. Laptop ekranı bir anda kararıyor ve tüm tuşlar işlevsiz hale geliyor.

Mecburen power tuşuna basılı tutup kapatıyorum ve öyle tekrar açıyorum. Günde 3-4 kez bu sorun ile karşılaşıyorum. Ayrıca ikinci ekran bağlıysa ikinci ekrandaki görüntüler bozuluyor ve eğer o an bir şeyler çalıyorsa, o sesler de çok kötü şekilde bozuluyor.

Desteğinizi rica ederim.

Çektiğim videoyu bu şekilde ekledim.

WhatsApp Image 2021-04-03 at 11.25.29.jpeg
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı2.PNG
Ekran Alıntısı3.PNG

Evet bu bir ekran kartı arızası, resmi çekip atın.
@sonordi hocam gelişme var mı?
Şu an maalesef yapacak bir şey yok, bilgisayarı bu şekilde kullanmaya devam ediyorum. Her an arızayı verecek diye bekliyorum. Pazartesi servise vereceğim. Sonrasında gelişmeleri buradan aktarırım.
Şunu farkettim, oyun oynarken bu hatayı aldığımı hatırlamıyorum. Dün 5-6 saat oyun oynadım hata vermedi. Büyük ihtimal sadece intel ekran kartında sorun var.
Hatayı yaşamamak için sürekli bir oyun açık tutuyorum, nvidia ekran kartı çalışıyor o şekilde. Ondan dolayı hata almıyorum :)
Biraz önce maile yanıt vermişler, biz sorunu görememiştik ama gönderdiğiniz görüntüleri fabrikamıza danışınca anakart değişmesinin gerektiğini ilettiler diye. MSI servisi güzel çalışıyor, maile yanıt veriyorlar falan. Mesela gameplus 10larca mail atmama rağmen yanıt vermiyor :)

Bugün göndereceğim cihazı, hepinizin destekleri için de teşekkür ederim.
Arkadaşlar hepinizin yanıtları için teşekkür ederim. MSI servispoint servisi sağ olsun çok ilgilendi. Pazartesi cihazı verdim, bugün teslim aldım.

Anakartı değiştirdiler, şu an hiçbir sorunu kalmadı :)
Maalesef sorun çözülmedi. Anakart değişikliğine rağmen sorun devam etti. 2 haftadır bilgisayar serviste ama serviste hata ile karşılaşmadıkları için sorunu çözemiyorlar.

Nasıl çözecekler ne onların ne de benim hiçbir fikrimiz yok. 3. kezdir aynı sorundan gönderiyorum. Kapanma olacağı için artık geri isteyeceğim bilgisayarı, kapanmadan sonra tekrar gönderirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı