MSI GF65 Thin 10UE fazla ısınıyor

Daha fazla  
Laptopum son zamanlarda çok fazla ısınmaya başladı. Fanlar deli gibi calisirken bile bu arada 10dk kulakliksiz durun sinir hastasi olursunuz o seviyede. GTA 5 oynarken 90 derece görüyor cidden delirmelik. Turbo Boost kapalı bu arada 2.6 GHz 2.592MHz'de çalışıyor ilk aldığımda (aldığımdan 6 ay geçti) Turbo Boost açık 4300MHz'lerde çalışıyordu ve 85 dereceydi fan ise bu kadar kafa utulemiyordu. Bilgisayari vatandan almıştık garantisi daha var goturursek ilgilenirler mi veya neden bu kadar çok ısınıyor.

MSI GFxx serisinin soğutması çok iyi değil. Çok normal. İşlemci 90 derece ise fazlasıyla iyi. Termal macunu yenileyin, fanları temizleyin. Mümkünse undervolt yapın.

90 derece Turbo Boost kapalı bir şekilde yüksek fanda maalesef iyi değil.

Garantisi devam ettiği için satıcıya götürün onlarda bakım için servise göndersin. Yaz aylarında bu sıcaklıkları görmeniz normal. Dragon Center kullanıyorsanız oyun modunu kapatın ve uç performans yerine dengeli senaryoyu seçin. Az da olsa serin çalışacaktır.

Hem çok yüksek seviyelerde çalışıyor fan hem sıcaklık yüksek. Üstüne bir de Turbo Boost kapalı.

Tek açıklaması GF kasa olması. Isınma sorunlu kasalara sahip. Geçmiş olsun. Kaç günlük alet?

6 aylık hocam.

90 derece Turbo Boost kapalı bir şekilde yüksek fanda maalesef iyi değil.

Cooler Boost ile 6600RPM de 80'lere dusuyor fakat o sesi kim cekebilir ki 4800RPM bile çok fazla ve 90 derece oluyor.

MSI gfxx serisinin soğutması çok iyi değil. Çok normal. İşlemci 90 derece ise fazlasıyla iyi. Termal macunu yenileyin, fanları temizleyin. Mümkünse undervolt yapın.

İşlemci Max 17W görüyor normalde 45W ile 85 derecelerde gezerdi ilk aldigimda simdi ise 17W cekerken 90 derece. Hatta eskiden fan daha da dusukteydi.

Garantisi devam ettiği için satıcıya götürün onlarda bakım için servise göndersin. Yaz aylarında bu sıcaklıkları görmeniz normal. Dragon Center kullanıyorsanız oyun modunu kapatın ve uç performans yerine dengeli senaryoyu seçin. Az da olsa serin çalışacaktır.

Vatandan almıştık yardimci olurlar mı?

Evet olurlar, olmak zorundalar. Ben 1 yıl önce MSI GL75 Leopard aldım daha bakıma göndermedim. Bu ayın sonunda göndermeyi düşünüyorum. Dediğiniz gibi 6000 RPM çok rahatsız eder, bunun için kulaklık takarak oyun oynamak daha mantıklı.

Bu gidişle iadeye gider sanırım gider bu fiyata masaüstüne geçerim. Yüzde 20 indirimle 18kya almıştım 6 ay önce ekran kartı fiyatları aşırı fazla olduğundan anormal gelmemişti fakat şimdi ise 3060'lı bir sistem 13kya toplanabiliyor hatta 16-17kya iyi işlemili sıvı sogutuculu PC'ler var İtopya'da markalar ise tanıdık MSI-ASUS-Gigabyte gibi markalar. Hem ısısı çok yüksek hem de touchpad çaılşmıyor. Zaten teşhir ürün olarak almıştık o adamlarda tocuhpadi çalışmıyor ama biz tamir ettik dediler vatan da şu an gene çalışmıyor cidden rezillik bu sıcaklıklar tocuhpadin çalışmaması zaten şu dönemlerde elektronik bir şeyler almak zor bir de bundan iyi bir kar payı koparıyorlar bari işinizi hakkıyla yapın üniversite içinde laptop iyi olur diye laptop seçmiştim fakat bunların üstüne bir gözden geçirmek lazım gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı