MSI GFT62VR GTX1060 TempLimit neden olur?

Yer
Istanbul
Termal bakımları VRAM pedlerine kadar en iyi şekilde yapılmış bir laptop nasıl olur da sıcaklık limitörüne 50 derecede takılıp performansını bu derece kısabilir? Bunu tetikleyen durum ne bir türlü anlamış değilim. MSI gft62VR GTX1060

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-17 025449.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-17 025449.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 21
Termal bakımları VRAM pedlerine kadar en iyi şekilde yapılmış bir laptop nasıl olur da sıcaklık limitörüne 50 derecede takılıp performansını bu derece kısabilir? Bunu tetikleyen durum ne bir türlü anlamış değilim. MSI gft62VR GTX1060
Arttırabilirsiniz. Asus GPU Tweak yazılımı ile arttırılıyor.

Önerim MSI sisteminizi en yüksek performans moduna aldığınıza emin olun. Gerekirse dengeliye alıp tekrar en yüksek performansa alın. Power vermez normalde çünkü tahminimce.

Temp Limit arttırın ve ardından gözlemleyin tekrar. Bu arada Temp Limit arttırdıktan sonra Mavi Ekran yaşama ihtimaliniz var. Eğer başarıyla arttırabilirseniz ne güzel.

Bellek olabilir mi gerçekten ?
Temp Limit arttırın. Evet o durumda VRAM frekans kısması hiç mantıklı değil. Bir şeyde minik bir sorun var gibi görünüyor. Temp Limit olsa Core kısar. Temp Limit'i VRAM kısması olarak gösteriyor olabilir. VRAM soğumasını kontrol edin her ihtimale karşı. Belki de soğutmayı başaramamış olabilirsiniz VRAM'lere karşı ne kadar emin olsanız da.

Gpu tweak işe yaramadı zaten çekirdek hiçbir şekilde 65 dereceyi aşmıyor belleğe konulan termal pad konusunda bi problem göremiyorum velhasıl az temas etseler dahi büyük bir probleme yol açmayacağı söyleniyor ki doğru yaptığıma eminim bunu yapmasının başka bir sebebi var güç grubuyla alakalı da bir sorun yok. Yazılımsal baktığımda 7700hq işlemci ile w11 kullanıyorum ec vbıos güncellemelerim de tamam.

Gpu tweak işe yaramadı zaten çekirdek hiçbir şekilde 65 dereceyi aşmıyor belleğe konulan termal pad konusunda bi problem göremiyorum velhasıl az temas etseler dahi büyük bir probleme yol açmayacağı söyleniyor ki doğru yaptığıma eminim bunu yapmasının başka bir sebebi var güç grubuyla alakalı da bir sorun yok. Yazılımsal baktığımda 7700hq işlemci ile w11 kullanıyorum ec vbıos güncellemelerim de tamam.
VRAM sıcaklık raporunu HWINFO gibi bir araçtan görüntüleme seçeneğiniz var mı? VRAM sıcaklığı bilgisi belki veriliyor olabilir.

Eğer çözemezseniz sorunu IMON aracını kullanmanız gerekecek gibi.

VRAM sıcaklık raporunu sağlayamıyorum herhangi bir veri yok IMON aracını nasıl kullanabilirim?
@Xevanior müsait vaktinde sizi bilgilendirsin. Ben pek kullanmadım oranlarını bilmiyorum o biliyordur. Ben sadece aracı biliyorum ve ne gibi amaçlarda kullanılması gerektiğini.

VBIOS bulabilirseniz bence onu deneyin. VBIOS performans için uygun değil.

Öncesinde aynı problemi yaşıyor muydunuz? Yeni mi başladı?

Karttan karta değişir ama VRAM'lerle alakalı sorun olacağını pek sanmıyorum ben. Direkt VRAM soğutması olmayan laptoplar - ekran kartları bile var.

Yeni konular

Geri
Yukarı