MSI GF65 Thin 9SD düşük FPS ve garip sıcaklık değerleri

pekgozumut

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba önceki konumun yeterince açıklayıcı olmadığını düşündüm ve birkaç ek ile yeni bir konu açmaya karar verdim. Bilgisayarımın özellikleri i5 9300H ve GTX1660 Ti Mobile, 16 GB DDR4 Dual Channel RAM'e sahibim. Call of Duty: Warzone oyununda olması gerekenden çok daha düşük FPS değerleri alıyorum. Problemin kaynağını bulamadım temiz kurulum bir Windows formatı problemi çözer mi bilmiyorum. BIOS versiyonu ve Firmware'lar yerli yerinde ve Driver'larım Update'li. Bu özelliklere yakın olup bu oyunu oynayan arkadaşlar Ultra ayarlar 1080P'de hangi değerleri aldığını söyleyebilir mi? Ayrıca şu anda işlemcim -0.170 undervoltlu durumda.
Elimde oyun içi bir SS'de var onu da uploadluyorum. GPU 2 ibaresi nedir acaba bilen açıklarsa sevinirim. Anladığım kadarıyla oyun oynanırken Intel paylaşımlı ekran kartı da kullanılıyor. Normalde almam gerekenden 15 FPS 20 FPS kadar düşük aldığımı fark ettiğim video linki ise aşağıya bıraktacağım. Ayrıca screenshota ekstra olarak framerate raporunu da tırnak içinde ekleyeceğim.
"26-04-2020, 21:24:18 ModernWarfare.exe Benchmark completed, 20670 frames rendered in 244.734 s.
Average framerate: 84.4 FPS.
Minimum framerate: 8.8 FPS.
Maximum framerate: 265.3 FPS.
1% Low framerate: 47.8 FPS.
0.1% Low framerate: 19.6 FPS"
Video linki:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyun içi değer screenshotları:

testxd.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlardan direct x raytracing açık mı kontrol edebilir misin? Benzer sorun bende de vardı kart 1660ti maxq olmasına rağmen ray tracing bir şekilde açık kalmış. Fps 80 den 100+ lara çıktı kapatınca.

Ayarlardan Direct X raytracing açık mı kontrol edebilir misin? Benzer sorun bende de vardı kart 1660 Ti maxq olmasına rağmen Ray Tracing bir şekilde açık kalmış. FPS 80'den 100+lara çıktı kapatınca.

Kapalı hocam. Denediğim diğer oyunlarda da bir performans kaybı yüzde %10-15 civarlarında. Ekran kartında kronik bir problem olabilir gibi gelmeye başladı. Sanırım ilerleyen zamanlarda ancak yollayabilirim servise çünkü başka bir bilgisayarım yok. Temiz kurulum bir format deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı