MSI GK60 Klavye - Servispoint

feronia67

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, MSI GK60 model bir klavyem vardı. Control tuşunun alt tarafı kullanım sırasında kırılmıştı aylar öncesinde. Mouseumda da sıkıntı çıktı 1 hafta önce o yüzden ikisini de garantiye göndereyim dedim. 3 Martta gönderdim klavyemi servispointe. İlk olarak verdikleri raporda değişim-iade raporu çıktı. Bunu İtopyaya bildirdim ancak ellerinde GK60 stoğu olmadığını, istersem para iadesi yapabileceklerini belirttiler. Ben de para iadesi istemediğimi, en kötü durumda klavyemi geri almak istediğimi belirttim. Bana MSI'ın Türkiye distribütörünün Penta olduğunu söyleyip onlarla iletişime geçeceklerini bildirdiler. Bu sırada ben stoklardan birşey çıkmayacağını anladığım için kaç kez servispoint'e lütfen klavyemi geri gönderin tarzında mailler attım ancak hepsine gönderemeyiz, ürününüzün servis kayıtları MSI tarafından kapanmıştır, şu an sizinle İtopya arasında herşey diye belirttiler. İtopyaya kaç kez belirttim iade etmek istemiyorum ürünümü, geri istiyorum lütfen diye hem forumdan hem mailden hem de telefondan.

Daha sonrasında İtopya beni tekrar aradı ve ürünün geri alınamayacağını, ya iade edip para alabileceğimi ya da ürünün bir alt modeli olan GK50'yi bana verebileceklerini belirttiler. Ben de el mahkum GK50'yi gönderin pekala dedim. Bundan hemen sonra servispoint ile şansımı bir kez daha denemek istedim ve arayıp itopyanın bana böyle bir teklif sunduğunu, ben de teklifi kabul ettiğimi belirttim. Son kez ürünümü geri gönderip gönderemeyeceklerini sordum ve bana ürünüzü gönderebiliriz sıkıntı yok, İtopyaya gönderelim dediler. Şu ana kadar İade/Değişim gözüken arıza raporu bu telefon konuşmasından sonra ''Tamirsiz İade'' tarzı bir şeye dönüştü. Ben de hemen ardından itopyayı aradım, daha önceki çalışanlarına GK50'yi kabul ettiğimi ama sonrasında servispointle konuştuğumu ve bana ürünümü geri göndereceklerini o yüzden GK50'yi iptal etmelerini istedim(2. kez konuştuğum kişi farklı biriydi). Hayhay dediler ve ben de telefonu kapattım. Akşam olunca yeniden bir arıza kaydı açılmış servispoint tarafından klavyeme, yine iade/değişim kararı konulmuş.

Bugün az önce aradım ve dün konuştuğumuzu belirttim ve acaba klavyemi gönderdiniz mi diye sordum. Bana İtopya'nın kendilerine GK50'yi kabul ettiğimi belirttiklerini ve o yüzden kaydı kapadıklarını, artık açmanın mümkün olmadığını belirttiler. Bu işin çocuk oyuncağı olmadığını, sürekli kararımı değiştiremeyeceğimi belirttiler. Şimdi soruyorum arkadaşlar ne yapmam gerekir sizce? Telefonda GK50'yi son çare olarak cidden kabul etmiştim. Ancak daha öncesinde kendilerine hem mail yoluyla, hem forumdan hem de telefondan ürünümü geri istediğimi belirttim. Tüketici haklarına şikayet etsem haklı bulunur muyum yardımcı olabilecek var mı lütfen? Klavyemiz tamir olsun diye gönderdik klavyemizden olduk.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    27,2 KB · Görüntüleme: 33
  • 2.png
    2.png
    43,1 KB · Görüntüleme: 29
  • 3.png
    3.png
    45,9 KB · Görüntüleme: 44
  • 4.png
    4.png
    46 KB · Görüntüleme: 42
  • 5.png
    5.png
    49,3 KB · Görüntüleme: 24
Servispoint ve MSI kadar müşteri memnuniyetini kötü yöneten bir ikili daha görmedim ben. Monitör panelime ufak sinek kaçması sonucu servise gidip yardım istediğimde bana sıfırdan panel takılması gerektiğini söylediler. Halbuki paneli açıp titizlikle sorunu çözebilirlerdi. Onu da geçtim sırf beni geçiştirmek için ve paneli açmamak için, üstten elimizle sildik sinek çıkmadı gibi saçma sapan beyanlarda bulundular. Gidin şikayet edin uğraşmayın. Şikayet edin ki onlar uğraşsın.

Yukarıya bir kaç görsel bıraktım merak eden arkadaşlar için. Buradaki maillerin hepsi İtopya'nın GK50 teklifini kabul etmeden önceki görseller. Sürekli ve sürekli iade isteğimi belirttiğim halde iade etmediler. İade etmeyeceklerini anladığım noktada ise para alırsam çok zarara geçeceğim için kabul ettim GK50'yi. Daha sonrasında ise yazdığım gibi servispointi geri aradım, göndereceklerini söylediler. Bildiğin klavyenin üzerine çöktüler adamlar şaka gibi.

Arkadaşlar merhaba, MSI GK60 model bir klavyem vardı. Control tuşunun alt tarafı kullanım sırasında kırılmıştı aylar öncesinde. Mouseumda da sıkıntı çıktı 1 hafta önce o yüzden ikisini de garantiye göndereyim dedim. 3 Martta gönderdim klavyemi servispointe. İlk olarak verdikleri raporda değişim-iade raporu çıktı. Bunu İtopyaya bildirdim ancak ellerinde GK60 stoğu olmadığını, istersem para iadesi yapabileceklerini belirttiler. Ben de para iadesi istemediğimi, en kötü durumda klavyemi geri almak istediğimi belirttim. Bana MSI'ın Türkiye distribütörünün Penta olduğunu söyleyip onlarla iletişime geçeceklerini bildirdiler. Bu sırada ben stoklardan birşey çıkmayacağını anladığım için kaç kez servispoint'e lütfen klavyemi geri gönderin tarzında mailler attım ancak hepsine gönderemeyiz, ürününüzün servis kayıtları MSI tarafından kapanmıştır, şu an sizinle İtopya arasında herşey diye belirttiler. İtopyaya kaç kez belirttim iade etmek istemiyorum ürünümü, geri istiyorum lütfen diye hem forumdan hem mailden hem de telefondan.

Daha sonrasında İtopya beni tekrar aradı ve ürünün geri alınamayacağını, ya iade edip para alabileceğimi ya da ürünün bir alt modeli olan GK50'yi bana verebileceklerini belirttiler. Ben de el mahkum GK50'yi gönderin pekala dedim. Bundan hemen sonra servispoint ile şansımı bir kez daha denemek istedim ve arayıp itopyanın bana böyle bir teklif sunduğunu, ben de teklifi kabul ettiğimi belirttim. Son kez ürünümü geri gönderip gönderemeyeceklerini sordum ve bana ürünüzü gönderebiliriz sıkıntı yok, İtopyaya gönderelim dediler. Şu ana kadar İade/Değişim gözüken arıza raporu bu telefon konuşmasından sonra ''Tamirsiz İade'' tarzı bir şeye dönüştü. Ben de hemen ardından itopyayı aradım, daha önceki çalışanlarına GK50'yi kabul ettiğimi ama sonrasında servispointle konuştuğumu ve bana ürünümü geri göndereceklerini o yüzden GK50'yi iptal etmelerini istedim(2. kez konuştuğum kişi farklı biriydi). Hayhay dediler ve ben de telefonu kapattım. Akşam olunca yeniden bir arıza kaydı açılmış servispoint tarafından klavyeme, yine iade/değişim kararı konulmuş.

Bugün az önce aradım ve dün konuştuğumuzu belirttim ve acaba klavyemi gönderdiniz mi diye sordum. Bana İtopya'nın kendilerine GK50'yi kabul ettiğimi belirttiklerini ve o yüzden kaydı kapadıklarını, artık açmanın mümkün olmadığını belirttiler. Bu işin çocuk oyuncağı olmadığını, sürekli kararımı değiştiremeyeceğimi belirttiler. Şimdi soruyorum arkadaşlar ne yapmam gerekir sizce? Telefonda GK50'yi son çare olarak cidden kabul etmiştim. Ancak daha öncesinde kendilerine hem mail yoluyla, hem forumdan hem de telefondan ürünümü geri istediğimi belirttim. Tüketici haklarına şikayet etsem haklı bulunur muyum yardımcı olabilecek var mı lütfen? Klavyemiz tamir olsun diye gönderdik klavyemizden olduk.
Para iadesini istesene kardeşim niye ısrar ediyosun üstüne üstelik bir alt modelini almayı kabul çok saçma hareket

Klavyeyi 400 liraya aldım şu anda 1000 lira neden kabul edeyim? Üstelik klavyemde kullanım sıkıntısı yaratacak hiçbir sıkıntı yoktu. Sadece tek tuşu kırıktı.

İlk olarak msi ürünleri kullanmıyorum artık ve arkadaşlarıma da aldırtmıyorum. Kaç kez mail attım itopyaya artık bıktım sizden ne yapacaksanız yapın ya klavyemi gönderin ya iade verin ya da alt ürünle değişim yapın diye. Birkaç kez tabiri caizse ''salağa'' yattıktan sonra 2 gün öncesinde ürünümün değişim yaparak kargoya verildiği maili geldi. Neden bilmiyorum sırf uğraştırmak için diye düşünüyorum, kargoyu eski adresime yollamışlar. Eskişehir'de dağıtıma çıkan kargo başka birine verilecek diye ödüm koptu hemen UPS'le görüştüm ve adresi değişttirttim şu an benim adresime doğru yolda görünüyor takip yerinden.

Vay be, benim de laptop sorunum var da henüz servise göndermedim konu açacaktım sizin konunuzu gördüm o yüzden merak ettim. Ekonomimiz yüzünden bütün tüketiciler etkilendi. Para iadesi verseler zarar edeceğim, bakalım. Tabii firmaların servisleri de ayrı sıkıntı, aracı şirketler ayrı sıkıntı...

Durumunuzu anlıyorum hocam. Eğer çok çok büyük bir kullanım sıkıntısı yaratmıyorsa göndermeyin ama kullanılamayacak durumdaysa yapacak bir şey yok gönderin gitsin bence.

Yok hocam kullanımlık hiçbir şey yok da ülkenin ekonomik durumu ve ailevi maddi durumumuz nedeniyle birikimimle aldığım laptopu satmak zorunda kalabilirim, şu an bir işte çalışmıyorum. İkinci elde değerinin düşmesine neden olacak bir sorun yaşadım, konum bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı