MSI ServisPoint Deneyimim V2

Makaleler
25
Merhaba arkadaşlar. Yine bir ServisPoint süreci yaşadım ve deneyimlerimi aktarmak için bu konuyu açtım. Önceki konunun devamı niteliğindedir. Bundan önce anakartımı halihazırda ServisPoint'e göndermiştim ancak gönderme amacım tamamen anakartın çalışıp çalışmadığından emin olmaktı.

Bu sefer ise anakartımı ani kapanmalar yüzünden servise gönderdim. Ani kapanmalardan kastım sistem gücü çeker gibi rastgele zamanlarda kendini kapatıyordu ve sinir bozucu hale gelmeye başlayınca ben de tekrar ServisPoint'in yolunu tuttum. Ücretsiz kargo ile tekrar kargoladım ve 4 Nisan'da anakart servise ulaşmış oldu.

Servise ulaşır ulaşmaz anakartı test etmeye başladılar, yaklaşık 1 gün test ettikten sonra sorunu gördüler ki onarıma geçtiler. Ariza takip olduğu için her bir adımı görebiliyorsunuz. 1 hafta falan hiçbir hareketlenme olmadan onarımda olarak gözüktü. Ben de ara ara maille yokluyordum durum nedir diye, sağ olsunlar maillere anında dönerek süreç hakkında bilgilendirme yaptılar.

En son 13 Nisan'a geldiğimizde durum "malzeme bekliyor" olarak değişti, ben de dedim aha yandık 1 hafta da malzeme bekleyeceğiz şimdi. :D Daha sonra aynı günün akşamında bir anda "sevk edildi" olarak değişti ve ben de acaba cidden onardilar mi diye tekrar mail attım. Yine çok kısa süre içerisinde dönüş yaparak bana servis formu attılar PDF olarak. Formu okuduğumda ise şok oldum, anakartı B450 Tomahawk Max II modeli ile değiştirmişler. B450M Mortar Max modelinin muadili Tomahawk olduğu için onunla değişim yapmışlar benim de işime geldi ATX anakarta geçmiş oldum. :D

Screenshot_20230415_001319.jpg

Anakartı 13 Nisanda kargoya verdiler ve 1 gün sonra bana geldi, kargoda da sıkıntı yaşamadım. Anakart servis içi değişim olduğu için sıfır ürün değil tabii ki. Anakartı kontrol ettiğimde gayet temiz duruyordu cizigi, ezigi hiçbir şeyi yoktu. Anakartı kutusuyla beraber yollamışlar, kutu içeriği neredeyse tamdi sadece soğutucu montaj plastikleri, M.2 somun ve vidasi eksikti. Tekrar kendilerine mail atarak durumu belirttim ve eksik parçaları göndereceklerini belirttiler.

ServisPoint'e hayatım boyunca toplam 3 kere ișim düştü. 1 tane Gigabyte anakart 2 tane de MSI. Gigabyte ne alaka diye soracak olursanız Gigabyte anakartlara da hatta ASUS'a bile ServisPoint bakıyor, yer aynı yer yani. Kısacası ServisPoint çağ atlamış diyebilirim. Bu son süreç bunu çok iyi gösterdi bana. İnternetteki yorumlara göre hareket etmek yerine deneyimlemek daha iyi gibi. Her isteğimi memnuniyetle yerine getiren ServisPoint çalışanlarına çok teşekkür ederim.

Anakartı henüz test etmedim işlemci olmadığı için, geldikten sonra detaylıca test edip tekrar konuyu güncellerim ancak sorun olacagini zannetmiyorum. Okuduğunuz için teşekkürler.

IMG_20230414_151616.jpg

1681487776859.jpg

Değişik bir yer. Hiç işim düşmedi ancak umarım düşmez. Arkadaşım işlemci soketine termal macun bulaştığı için göndermişti, anakart geri geldiğinde arkadaki bütün portlar bozuktu ve dual channel RAM algılanmıyordu. Dual channel olayını çözdük sonra, Beta BIOS yüklemişler :D Arka portlar bozuk haliyle duruyor.

2017'de sistemim çalışırken ani kapanmayla birlikte açılmamıştı. Gigabyte B350 Gaming 3 anakartım yanmış, 15-20 günlük süreç içinde sıfırı ile değişim yapmışlardı. Ben anakartı aldığım yerden servis raporu ile sıfırını tedarik etmiştim.

Kullanıcı hatası olmayınca sorun çıkarmıyorlar ama 20 gün beklemek yine de hoş değil.

Hocam selam, arıza takip olduğunu söylemişsin. Nasıl yapıyoruz? Ben bulamadım sitelerinde.

Ürün servise kayıt olduğunda size SMS ile takip bağlantısı atıyorlar, oradan takip edebiliyorsunuz.

İşlemci geldikten sonra konuyu güncellerim demişim ancak unutmuşum. :D

Sistemi yaklaşık 2 aydır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Anakartin fonksiyonel olarak hiçbir sıkıntısı yok, taş gibi her şeyi çalışıyor. Sağlam anakart göndermişler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı