MSI laptopun klavyesinin boyası çıktı

Deepcx

Kilopat
Selamlar, sorunumu olabildiğince kısa tutmaya çalışacağım, şimdiden teşekkürler.

Geçen sene Vatanbilgisayar'dan aldığım MSI GF65 laptopun klavyesini ıslak mendille temizlerken tuşların boyası çıktı. Kullanıcı hatası derler diye düşünüp bilgisayarımdan uzun süre mahrum kalmak istemedim fakat geçtiğimiz günlerde sosyalde açılan bir konuya dahil olmamla birlikte hakkımı aramam gerektiği önerisini aldım.

Dün ServisPoint'i aradım ve sorunu mail olarak atmam gerektiğini söylediler, maili dün attım ve bugün cevap geldi. Ürünün incelenmesi için MNG ile kargolamamı söylediler. Ellerinde yedek parça olup olmadığından bahsetmediler, inceleyecekler ama ben para iadesi yapılsın istemiyorum çünkü i7-9750H ve RTX 2060'lı bir laptopu, dolar 6,80'lerde iken ve indirim varken 10530 TL'ye almıştım. Şu an bu paraya GTX 1660Ti'li bir laptop bile zor alırım, hatta aynı model laptopun 1660Ti'li fiyatı 13.987 TL. Ürünün aynısından da veremezler çünkü satışı yok.

Sizce klavyenin boyasının çıkması kullanıcı hatası mı? Daha önceki kullandığım laptopların hiçbirinde böyle bir şey yaşamadım. Ne yapmalıyım? Servise göndermeli miyim? Mailde bir de eğer kullanıcı hatasıysa ve tamiri onaylamazsam arıza tespit ücreti ''150 TL + KDV (177 TL KDV dahil)'' alınacağı yazıyordu, sorun zaten gözümüzün önünde: klavyenin boyasının çıkması. Ücret talep edebilirler mi onay vermezsem?

Bu arada boyasız kullanmamın hiçbir sakıncası yok fakat ben bu cihazı satmak zorunda kalabilirim. İkinci elciler zaten ölücü, klavyeyi böyle gördüklerinde hor kullandım sanabilirler, değerini kaybetmemesi için istiyorum aslında. Ama bir yandan da yıllardır öğrencilik hayatımda biriktirdiğim parayla aldığım cihazın tabiri caizse ayıplı mal olması(en azından bana göre) hoş hissettirmiyor. Para kolay kazanılmıyor bu ülkede.

Selamlar, sorunumu olabildiğince kısa tutmaya çalışacağım, şimdiden teşekkürler.

Geçen sene Vatanbilgisayar'dan aldığım MSI GF65 laptopun klavyesini ıslak mendille temizlerken tuşların boyası çıktı. Kullanıcı hatası derler diye düşünüp bilgisayarımdan uzun süre mahrum kalmak istemedim fakat geçtiğimiz günlerde sosyalde açılan bir konuya dahil olmamla birlikte hakkımı aramam gerektiği önerisini aldım.

Dün ServisPoint'i aradım ve sorunu mail olarak atmam gerektiğini söylediler, maili dün attım ve bugün cevap geldi. Ürünün incelenmesi için MNG ile kargolamamı söylediler. Ellerinde yedek parça olup olmadığından bahsetmediler, inceleyecekler ama ben para iadesi yapılsın istemiyorum çünkü i7-9750H ve RTX 2060'lı bir laptopu, dolar 6,80'lerde iken ve indirim varken 10530 TL'ye almıştım. Şu an bu paraya GTX 1660Ti'li bir laptop bile zor alırım, hatta aynı model laptopun 1660Ti'li fiyatı 13.987 TL. Ürünün aynısından da veremezler çünkü satışı yok.

Sizce klavyenin boyasının çıkması kullanıcı hatası mı? Daha önceki kullandığım laptopların hiçbirinde böyle bir şey yaşamadım. Ne yapmalıyım? Servise göndermeli miyim? Mailde bir de eğer kullanıcı hatasıysa ve tamiri onaylamazsam arıza tespit ücreti ''150 TL + KDV (177 TL KDV dahil)'' alınacağı yazıyordu, sorun zaten gözümüzün önünde: klavyenin boyasının çıkması. Ücret talep edebilirler mi onay vermezsem?

Bu arada boyasız kullanmamın hiçbir sakıncası yok fakat ben bu cihazı satmak zorunda kalabilirim. İkinci elciler zaten ölücü, klavyeyi böyle gördüklerinde hor kullandım sanabilirler, değerini kaybetmemesi için istiyorum aslında. Ama bir yandan da yıllardır öğrencilik hayatımda biriktirdiğim parayla aldığım cihazın tabiri caizse ayıplı mal olması(en azından bana göre) hoş hissettirmiyor. Para kolay kazanılmıyor bu ülkede.
Kesinlikle kullanıcı hatası değil gönderin garantiye.

Geçen sene Vatan Bilgisayar'dan aldığım MSI GF65 laptopun klavyesini ıslak mendille temizlerken tuşların boyası çıktı. Kullanıcı hatası derler diye düşünüp bilgisayarımdan uzun süre mahrum kalmak istemedim fakat geçtiğimiz günlerde sosyalde açılan bir konuya dahil olmamla birlikte hakkımı aramam gerektiği önerisini aldım.

Dün ServisPoint'i aradım ve sorunu mail olarak atmam gerektiğini söylediler, maili dün attım ve bugün cevap geldi. Ürünün incelenmesi için MNG ile kargolamamı söylediler. Ellerinde yedek parça olup olmadığından bahsetmediler, inceleyecekler ama ben para iadesi yapılsın istemiyorum çünkü i7-9750H ve RTX 2060'lı bir laptopu, dolar 6, 80'lerde iken ve indirim varken 10530 TL'ye almıştım. Şu an bu paraya GTX 1660 Ti'li bir laptop bile zor alırım, hatta aynı model laptopun 1660 Ti'li fiyatı 13.987 TL. Ürünün aynısından da veremezler çünkü satışı yok.

Sizce klavyenin boyasının çıkması kullanıcı hatası mı? Daha önceki kullandığım laptopların hiçbirinde böyle bir şey yaşamadım. Ne yapmalıyım? Servise göndermeli miyim? Mailde bir de eğer kullanıcı hatasıysa ve tamiri onaylamazsam arıza tespit ücreti "150 TL + KDV (177 TL KDV dahil)" alınacağı yazıyordu, sorun zaten gözümüzün önünde: Klavyenin boyasının çıkması. Ücret talep edebilirler mi onay vermezsem?

Selam dostum, Samsung'un bazı notebook modellerinde kronik boya atma sorunu vardı ve kullanıcılara ücretsiz değişim sağladılar o dönem. Cihazın Garanti dahilinde ise servisin ücretsiz değişimini yapacağını umuyorum. Kargolamaktan ziyade servise götürme imkanın varsa götürmeni tavsiye ederim çünkü kargo şirketlerinin kargolara nasıl davrandıklarını biliyorsun ekstra bir sorun çıkarabilir makinanda.

Geri
Yukarı