MSI GL62 mi? Asus ASUS X550VX mi?

MSI GL62 mi? Asus ASUS X550VX mi?

• MSI GL62

Oy: 1 25,0%
  • ASUS X550VX

Oy: 3 75,0%

• Oy verenlerin toplamı
    4

BAHASKA

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir laptop almayı düşünüyorum ama 2 laptop arasında sürekli gidip geliyorum. Asus'un X550VX modeli hoşuma gidiyordu ama HD ekran olması biraz sıkıntıydı benim için. Ama bu sorunumda hallolmuş durumda. Vatan Bilgisayar bu cihazın 16 GB ramli ve 1920 x 1080 p ekranlı olan modelini getirmiş durumda. Bu laptopu almak istiyorum ama ısınma ve soğutma konusunda şüphelerim var. Bahsettiğim 2. model olan Msi GL62 modelinde daha iyi soğutma sistemi bulunuyor diye biliyorum ama özellik konusuna gelirsek Asus X550VX daha üstün çıkıyor. Sizce ilerde ısınma kaynaklı sorunlar yaşamamak için hangisini tercih etmeliyim?

Msi GL62 6QD: MSI GL62 6QD-079XTR Intel Core İ5 6300HQ 2.3Ghz 8GB 1TB Fiyatı

Asus X550VX: ASUS X550VX CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB RAM-1TB HDD-GTX950M 4GB-15.6"W10 NOTEBOOK

Merhaba arkadaşlar. Yeni bir laptop almayı düşünüyorum ama 2 laptop arasında sürekli gidip geliyorum. Asus'un X550VX modeli hoşuma gidiyordu ama HD ekran olması biraz sıkıntıydı benim için. Ama bu sorunumda hallolmuş durumda. Vatan Bilgisayar bu cihazın 16 GB ramli ve 1920 x 1080 p ekranlı olan modelini getirmiş durumda. Bu laptopu almak istiyorum ama ısınma ve soğutma konusunda şüphelerim var. Bahsettiğim 2. model olan Msi GL62 modelinde daha iyi soğutma sistemi bulunuyor diye biliyorum ama özellik konusuna gelirsek Asus X550VX daha üstün çıkıyor. Sizce ilerde ısınma kaynaklı sorunlar yaşamamak için hangisini tercih etmeliyim?

Msi GL62 6QD: MSI GL62 6QD-079XTR Intel Core İ5 6300HQ 2.3Ghz 8GB 1TB Fiyatı

Asus X550VX: ASUS X550VX CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB RAM-1TB HDD-GTX950M 4GB-15.6"W10 NOTEBOOK
Asus tartışmasız.

2 cihazda tek fanlı. Asus kullananlardan ısınma konusunda çok farklı yorumlar aldığım için çelişkide kaldım. Birisi oyun oynarken çok ısınıyor derken birisi ise gayet memnunum diyebiliyor. Msi'nin cihazında turbo fan kullanması beni birazcık çekti gibi ama donanım farkını görünce de Asus'a yönelmek istiyorum.

Bu saatten sonra sonunda M eki olan GPU bence alınmaz. :) Bekleyin bence, modeller artsın. :)

Bu saatten sonra sonunda M eki olan GPU bence alınmaz. :) Bekleyin bence, modeller artsın. :)
Öbür modellerin de malum fiyatlarından dolayı yanlarına yaklaşamıyorum malesef. Sabit bir yerim olmayacağı içinde masaüstü sistem toplayamam. Bu sebeple bu cihazlara yönelme durumundayım.

Asus X550VX kronik sorunludur kasa kalitesi sıfır bilgisayar istenilen performansı vermiyor ürünlerin ikisinide teccübe etmiş bulunmaktayım oyunlarda aynı performansı veriyorlar fakat asusun bu serisi sorunlu olduğundan üründe donma ısınma problemlerinden oyunlarda aksaklıklar oluyor Asus X550VX alırken iki kere düşünün fiyatına aldanmayın .. googleden kısa araştırma ile ürün hakkında istenilen bilgiye ulaşa bilirsiniz işini bilmeyen över alıp kullanan parasıyla rezil olur mesela ben..

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı